Koç’ta yeni ay: Dengeli ilişkilerin zamanı

 

MERKÜR KOÇ’TA, BİZE YAVAŞLAMAK DÜŞER

Terazi’deki dolunaydan bu yana şöyle bir gökyüzüne bakmak isteğindeyim. Epey sorunlu geçen Balık döneminden sonra, 4 Nisan 2021 itibariyle Merkür Koç burcuna geçti. Ama bu defa Koç burcunun plansız, aceleci hatta bazen patavatsız olabilen tavırları gündemde. Bir çocuk kadar masum, motivasyonunun ve heyecanının hızla etkisinde kalan Koç burcu bazen kırar döker. Yani 19 Nisan tarihinde Merkür Boğa burcuna geçinceye kadar iletişimde, trafikte, anlaşmalarda yine dikkatli olmalıyız. Merkür’ün Koç’taki yolculuğu sırasında gereğinden hızlı cevaplar vermek, detayları atlamak, incelikleri gözden kaçırmak problemlere neden olabilir. Rasyonel yaklaşımları ve net cevapları tercih eden Koç burcundaki Merkür, hız ihtiyacı, telaş duygusu yaratabileceği için arkası doldurulmamış fikirlerin hayata geçirilmesine de neden olabilir.

GÜZELLİKLER VE LEZZETLİ ŞEYLER ZAMANI

Tabii bir de Koç burcunda düşük konumda olan Venüs var. Değerlerimizi, uyum yaratma becerimizi, parayla ilişkilerimizi de sembolize eden Venüs buradaki yolculuğunu tamamlamak üzere. 14. Nisan akşam saatleriyle beraber yöneticisi olduğu Boğa burcuna geçecek ve etkilerini hepimiz daha net hissetmeye başlayacağız. Venüs Boğa burcunda 9 Mayıs tarihine kadar kalacak. Güzelliklere ve değerli şeylere ihtiyacı ve isteği arttıran bu konum, bedensel estetikle daha fazla ilgilenmek, lüks tüketime biraz daha kaynak ayırmak istemek, daha lezzetli, her zaman yemediğimiz yemekleri canımızın çekmesi gibi etkiler yaratabilir. Sahip olma duygusunun yoğunlaştığı bu dönemde harcamaların bütçe dışına taşması da beklenebilir.

BUNLAR HEP SENARYO!

9 Nisan Cuma akşamı ise Mars ve Neptün arasında zorlayıcı bir açı kesinleşecek. Etkisi cumartesi yoğun, pazar günü ise azalarak hissedilecek. Bu kare her şeyden önce enerjinin düşmesine, odak kaybına ve dağılmaya neden olabilir. Aldatılmaya, yalanlara açıklık da diğer etkileri arasındadır. Bu dönemde şüpheciliğin yükselmesi, somut nedenlere dayanmamasına rağmen, kıskançlığa kapılmak, aldatılmış, kurban olmuş gibi hissetmek de olasıdır. Gerçeklerden uzaklaşmaya müsait olan yapımız ürettiğimiz senaryolara sanki gerçekmişçesine inanarak, depresif bir ruh haline girmemize neden olabilir.

12 Nisan Pazartesi günü sabah saatlerinde ise Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. 22 derece Koç’ta meydana gelen bu Yeni ay’da çok sayıda gezegen yaptıkları açılarla iş başında Merkür ve Venüs her iki taraftan da Güneş-Ay ikilisini yalnız bırakmazken, Mars, Jüpiter yaptıkları altmışlık ve Pluto da kare açıyla bu yoğunluğun içine dahil oluyor. Yeni ay’ın yükselen burcu İstanbul’a göre Balık ve yöneticisi Neptün 12.Evden yükselene kavuşum yapıyor.