Astroloji

11 Mayıs yeni ayına kadar bir bakış

Zorlayıcı bir Dolunayı arkamızda bıraktık. Dolunay esnasında meydana gelen T-Karenin kısıtlayıcı etkilerini, Tepe Noktasına kavuşum yapan Pluto’nun mesnetsiz güç kullanımını hepimiz gördük. Umalım ki uygulamalar işe yarasın. Mayıs ayının ilk gününü de günün anlam ve önemine çok uygun şekilde Güneş-Uranüs kavuşumuyla karşılayacağız.

2 Mayıs Pazar günü Merkür ve Pluto arasında kesinleşecek uyumlu açı bizi bekliyor. Bu açı kaynağını ocak ayının ilk günlerinden alıyor. O dönemde ihtiyacınız olan, yardım, destek ya da erk kullanımıyla alakalı bazı konuların, geldiğimiz aşamada bir ara çözüme ulaşması, kısmen de olsa denge bulması mümkün. Bu açının etkisi pazar günü yoğun, pazartesi günü ise hafifleyerek kendisini gösterecek. Bu iki günlük süreci kullanarak, önemli pozisyonlardaki talepleriniz için destek alabilir, ikna süreçleri gerektiren konularda fırsatlar bulabilirsiniz. Ancak açı etken olduğu kadar edilgen bir etkiye de sahiptir. Yani bizler de daha kolay ikna olmaya, normalde kabullenmekte zorlanabileceğimiz konularda elastik davranmaya eğilimli olabiliriz.

3 Mayıs Pazartesi günü biraz sıkıntılı zamanlar geçirmeye hazır olmalıyız. Gökyüzü önce sabaha karşı Venüs-Neptün olumlu açısıyla aktive olacak. Fakat öğlen saatlerinde kesinleşen Merkür-Jüpiter ve Güneş-Satürn kareleri potansiyel gerginlik ve çatışmaların habercisi.

Boğa burcundaki Venüs ve Balık burcundaki Neptün arasında kesinleşen altmışlık açı, kıymetli saydığımız konularda duygularımızı anlaşabilir şekilde paylaşabilmemiz, ifade edebilmemiz için fırsatlar sağlayacak. Açının yardımıyla romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyaçlarımızı daha rahat karşılayabileceğiz. Günün diğer açıları çok zorlayıcı olduğu için enerjiyi duygusal yandan almak işlerin kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

Günün ikinci önemli açısı Boğa’daki Merkür ve Kova’daki Jüpiter arasında öğlen saatlerinde kesinleşen kare. Aslında pozitif gezegenler söz konusu olmasına rağmen, Jüpiter’in abartıcı etkileri iletişim alanında ve düşünsel platformda bazı gerginliklerin yaşanmasına neden olabilir. Dolayısıyla iletişim kurarken, düşüncelerimizi dile getirirken ölçülü olmaya gayret etmek fayda sağlayacaktır.

Aynı gün yine öğlen saatlerinde kesinleşen Güneş-Satürn karesi ise, genel olarak canlılığın azalmasına, hafif depresif bir ruh haline, yalnızlık hissine neden olabilir. Yoğun baskı altında kalmışlık hissi, teknoloji ve finans alanında problemler, maddi alanda istenilen sonuçlara ulaşmakta gecikmeler ve kayıplar bu açının tezahürleri arasında sayılabilir.

ÖNEMLİ GİRİŞİMLERİ 23 HAZİRAN ÖNCESİNE ALIN

4 Mayıs’tan itibaren Merkür Boğa burcundaki hareketini tamamlayarak, yöneticisi olduğu İkizler burcuna geçecek. Senede üç kez yaptığı geri hareketi ile artık hayatlarımızın bir parçası haline gelen Merkür, 30 Mayıs’ta İkizler burcunda geri hareket etmeye başlayacak ve 23 Haziran’da direkt harekete dönecek. Fakat gezegenin normal hızının 23 Mayıs itibariyle düşeceğini, üstelik bu durağan günlerinin geri hareketinden daha fazla negatif etki yaratabileceğini de hatırlatmak isterim. Dolayısıyla olumlu Merkür-İkizler etkilerinin sadece 2,5 haftalık bir süreçte geçerli olduğunu aklınızda tutmanızı, herhangi bir teknolojik ihtiyacınız, proje başlangıcınız, anlaşmanız, imzanız, büyük satın almalarınız ve başvurularınız varsa bu tarihten öncesine planlamanızı tavsiye etmek isterim.

6 Mayıs Perşembe günü öğleden sonra Venüs ve Pluto arasında uyumlu bir açı kesinleşecek. Bu açının yardımıyla, özellikle ocak ayının sonlarında başlamış, bazı konuların, maddi girişimlerin sonuçlandırılabilmesi, dengeye ulaştırılabilmesi mümkün olacaktır. Ayrıca ilişkilerin daha güçlü, daha tatmin edici bir noktaya getirilmesinde de olumlu etkileri olacaktır.

8 Mayıs Cumartesi günü akşam üstü saatlerinde kesinleşen Venüs-Jüpiter karesi günün en önemli astrolojik göstergesi. Venüs ve Jüpiter iyicil gezegenler olmasına rağmen, yine de aradaki açının zorlayıcı nitelikte olması, gerginlikler yaratabilir. Her türlü aşırılığı anlatan bu açı yapmayı sevdiğimiz şeyleri sınırsızca yapmak, alışverişte ölçüsüzlük, yemekte kontrolü kaybetmek ve duygusal beklentilerde gerçeklerden uzaklaşmak gibi durumlara neden olabilir. Bu açı önce Boğa ve Kova, sonra Akrep ve Aslan burç ve yükselen burçlarını zorlayabilir.

9 Mayıs Pazar günü ise bu defa Venüs, Boğa’dan çıkarak İkizler burcundaki yolculuğuna başlayacak ve 2 Haziran tarihine kadar burada kalacak. Venüs’ün bu konumu duygularımıza, romantik bağlantılarımıza, maddeyle ilişkimize daha akılcı ve mantıklı şekilde yaklaşabilmemize yardımcı olacaktır. İkizler burcundaki Venüs, sadakate ket vuracak şekilde, çeşitlilik ihtiyacı da yaratır. Yani bu dönemde aşk ilişkilerinde merak ve değişiklik dürtüleriyle, küçük kaçamakların yaşanması da muhtemeldir.

10 Mayıs günü kesinleşen Kuzey Ay Düğümü ile Merkür arasındaki kavuşum ise, uzun zamandır haber almadığımız kişilerle tekrardan iletişime geçme ihtimalini, aradığımız bir veriye ulaşabilme olasılığını ifade ediyor. Aslında bu açı karmik bağlarımız olan insanlarla karşılaşmaları, sağaltıcı konuşmaların da gündemde olabileceğinin işaretçisidir.

11 Mayıs’ta Boğa burcunda bir Yeniay meydana gelecek. O zamana kadar şimdilik hoşça kalın. Umarım günleriniz verimli, neşeli ve sağlıklı geçer.

 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

aycan-ozenbas
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamladı. 1990’den bu yana astroloji danışmanlığı ve eğitimleri veriyor. Seçim astrolojisi, psikolojik astroloji, ilişki astrolojisi ve gelecek analizleri uzmanlık alanı…