Mümkünat Uygulamalar

Numerolojide çakralar ve rakamların anlamları

Her şey, yukarı, aşağı, etrafından ya da içinden, hızlı ya da yavaş ve kendine özgü belirgin bir tempoyla hareket eder. Bu size, çevrenizdeki dünyaya ve sizin dünya insanlar ve diğerleri ile kişisel ilişkilerinize yansır.

“Numeroloji, içinde bulunduğunuz dönem ve benliğinizin bu süreçte yansıttığı enerji uyumu ile alacağınız kararlara yön vermek için genel bir kılavuz ihtiyacını karşılar ve başarıya ulaşmanız adına bir araç olarak size yol gösterir.”

Tüm yaradılış, ses ile meydana geldiğinden ismimiz, soy ismimiz ve doğum tarihimiz bize özümüzü anlatır. İsmimizde bulunan her harf ve doğum tarihimizde ki rakamlar frekans ve titreşimlere sahiptir ve bu titreşimler çakralarımızı etkiler.

Her rakam bir çakrayı temsil ediyor

Numeroloji’de 7 beden çakrası ve 2 aura çakrası olmak üzere 9 çakra üzerinden çalışma yapılır. Her harf belli bir çakranın titreşim alanını yansıttığı için bu yöntemle isim soy isim ve doğum tarihi bilgileriyle kişilerin hangi çakralarında blokaj olduğu, yaşayabileceği hayat sınavlarını, nasıl çakralarını dengeleyebileceğini, hayat amacını, potansiyellerini, nasıl bir ilişkide mutlu olabileceğini ve oluşan blokaj ya da fazla enerji birikiminden kaynaklanabilecek hastalıklarını dahi görebiliyoruz.

Numeroloji bilgisi, çakraların işlev ve kavramlarına hâkim olmaktan geçiyor ve her rakam bir çakrayı temsil ediyor. Evrende aklınıza gelebilecek bütün kavramlar mutlaka bir çakrayla ilişkilidir. Alfabenin harflerini çakralarımıza göre dağıttığımız zaman, numeroloji analizi ile hangi çakranızın dengesiz olduğunu ya da bu hayatınızda çalıştığınız çakra konularını öğrenerek dönemsel olarak yaşanan enerji blokajlarını ve oluşum süreçlerinin tespiti ile birlikte hayatınızda yaşadığınız sorunlarınızın dinamiklerine dair farkındalık geliştirip dönüştürebilirsiniz.

Numerolojide isim ve soy ismimize göre çakra dağılımını nasıl hesaplıyoruz?

Alfabenin rakamlara göre dağılımı aşağıdaki gibi.

Alfabenin rakamlara göre dağılımı

Rakamlar ve Anlamları

1 rakamı (1.çakra)
Rengi: Kırmızı
Temsili: Yaratıcılık, liderdik, köklenme, girişim, önce çıkma.

İsim ve soy isim toplamında kişi pek çok birinci çakra harfine sahipse (üç birim ve fazlası) güçlü fikir ve hükümleri, lider ruhlu olmayı, aşırı cesareti, bağımsızlığı ve zorlukların üstesinden gelebilmek için gerekli enerjiye sahip olur.

Kişi negatifini yaşarsa bu çakranın enerji akışı bozulduğunda ben bilirimci olabilir, bağımlılıklara açık olabilir ve agresifleşebilir.

Bu çakra harfinin isim ve soy isimde olmayışı ise “Ben ne istiyorum?” sorusunun cevabını bulma gerekliliği getirebilir.

2 Rakamı (2.Çakra)
Rengi: Turuncu
Temsili: Aşk, empati, hayal gücü, empati, ikilimler, annelik duygusu, dişil enerji.

İsim ve soy ismi toplamında kişi çok ikinci çakra harfine sahipse başkalarının duygu ve düşüncelerine verilen aşırı önemi, kendisini unutacak kadar empati sahibi olmayı, hayır diyememeyi, duygusallığı ve değer görememe durumlarını yaşayabilir.

Kişi negatifini yaşarsa kararsızlık, detaylarda boğulma, sevgi görmek uğruna fedakârlık yapma, isteklerini söyleyememe durumları yaşayabilir.

Bu çakra harfinin hiç olmayışı ise ilişki problemlerini, fazla merhametliliği, değersiz hissetmeyi, aşk hayatında bocalamayı gösterebilir.

3 Rakamı (3. Çakra)
Rengi: Sarı
Temsili: Sanatçı, bireysel ifade duyarlılığı, egoyu tanımlama, kelimelere yatkınlık, oyuncu.

İsim ve soy ismi toplamında kişi çok üçüncü çakra harfine sahipse kişide ilham, iyimserlik, cömertlik, sabırsızlık, kendini sözcüklerle ifade edebilme yeteneğini, hayal gücünü ve eli açıklığı gösterebilir.

Kişi negatifini yaşarsa yüksek ego, ayran gönüllülük, eleştiri, beğenmeme özellikleri olabilir.

Bu çakra harfinin hiç olmayışı ise çok az duygusal ifade, konuşmada akıcılık sorunları, kendini ortaya koyma isteksizliğini gösterebilir.

4 Rakamı (4.Çakra)
Rengi: Yeşil
Temsili: Dünya, din, toplumsal değerler, değişim, biz ve bizim demek, büyük kavram ve değerleri koruma.

İsim ve soy ismi toplamında kişi çok dördüncü çakra harfine sahipse bedensel dayanıklılık, toplumsal değerleri anlama kapasitesini, şekil ve düzene düşkünlüğü, işkolik olmayı ve inatçı olmayı gösterebilir.

Kişi negatifini yaşarsa sabit fikirli, sıkıcı ya da sert olabilir.

Bu çakra harfinin hiç olmayışı ise tembellik, düzeni, sistemi ve monotonluğu sevmeme, sabırsızlığı ve sabır-sebat sınavlarını gösterebilir.

5 Rakamı (5.Çakra)
Rengi: Turkuaz
Temsili: Yenilik, sosyalleşme, merak, hayat tecrübesi edinme, dünyayı keşfetme, ünlü olma.

İsim ve soy ismi toplamında kişi çok beşinci çakra harfine sahipse değişiklik arzusunu, sosyal olanaklara düşkünlüğü, topluma açılma fırsatını, asabiyeti, zevk ve dünya sevgisini, her konuya ilgi duymayı, becerikliliği, eskiyi yıkma ve yeniye yönelme eğilimi gösterebilir.

Kişi negatifini yaşarsa sıkılgan, çapkın, maymun iştahlı olabilir ve hiçbir şeyden zevk almama halini yaşayabilir.

Bu çakra harfinin hiç olmayışı ise sınırlı hayat tecrübesini ve kendi ifade etmekteki zorluğu gösterebilir.

6 Rakamı (6.Çakra)
Rengi: İndigo Mavi/Çivit
Temsili: Güzellik, moda, estetik algı, aile değerleri, huzur, sükûnet, sorumluluk, farkındalık, denge.

İsim ve soy ismi toplamında kişi çok altıncı çakra harfine sahipse sorumluluk almaya istekli olmayı, düzenleme ve uyum sağlama becerisini, kozmik sorumluluklar yüklenme kapasitesini, gelişmiş estetik algısını gösterebilir.

Kişi negatifini yaşarsa evham, endişe, korku ve kontrolcü olabilir.

Bu çakra harfinin olmayışı ise konsantrasyon kapasitesinin düşüklüğünü, aile konularının sınavı olmasını gösterebilir.

7 Rakamı (7.Çakra)
Rengi: Mor
Temsili: Spiritüellik, analiz etme, ayrıştırma, derin düşünme, tefekkür, inziva, bilgi.

İsim ve soy ismi toplamında kişi yedinci çakra harfine sahipse teknik yeteneği, sorgulama ve analizi, araştırmayı, hakikate duyulan sevgiyi, keskin zekayı gösterebilir.

Kişi negatifini yaşarsa sorgulayıcı ve şüpheci olabilir.

Bu çakra harfinin olmayışı ise unutkanlığı, taktik yapamadığınızı gösterebilir.

8 Rakamı (8.Çakra)
Rengi: Beyaz
Temsili: Dünyevi tip, yönetim, iktidar, maliye, ekonomi, organizasyon, mülk hakimiyeti, siyaset.

İsim ve soy ismi toplamında kişi çok fazla sekizinci çakra harfine sahipse başarı arzusunu, ödüllendirilme beklentisini, idareci yeteneği ve parasal konularda duyarlılığı gösterebilir.

Kişi negatifini yaşarsa para ve güç hırsı yaşayabilir ve her şeyi maddesel olarak görebilir.

Bu çakra harfinin olmayışı ise maddi konularda dikkatsiz veya önem vermeyen bir yapıya sahip olduğunu gösterebilir.

9 Rakamı (9.Çakra)
Rengi: Platin
Temsili: Sanatçı tip, hümanizm, merhamet, çocuksu saflık, duygusallık, sentez, sanatsal ilham, bilgelik.

İsim ve soy ismi toplamında kişi dokuzuncu çakra harfine sahipse cömertlik, duygusallık, beğenilme ihtiyacı, ilgiye doyumsuzluğu, aşırı vicdanı, fazla duyarlı olmayı gösterebilir.

Kişi negatifini yaşarsa derin suçluluk duygusu yaşayabilir.

Bu çakra harfinin olmayışı ise başkalarının duygusal tepkilerini anlamamayı ve kendine karşı merhametsizliği, çabuk karamsar olmayı gösterebilir.

11 Sayısı
Rengi: İndigo
Numerolojide 11 master sayı, melek sayıdır ve özel bir enerjisi vardır.

İsim ve soy isminizdeki sesli harflerin numerolojik değerlerini topladığınızda bulunur. 11 rakamına sahip olan kişiler idealisttir, misyonerdir ve indigodur. Evrenseldirler, kişilerle uğraşmazlar. İnsanlığı ve dünyayı anlamakta zorlanabilirler.

9.çakra üstü aydınlanmaya sahiptirler ve enerjilerini çok iyi kullanmaları, bağımlılıkları olmaması gerekir. Önemli icatlar yapabilirler ve insanlığın aydınlanmasında rol alabilirler.

Bütünün faydasına hizmet etmeleri önemlidir ve bu enerjilerini kendilerini üstün görerek harcamamaları gerekir. Enerjilerini temizlemeleri, meditasyon ve arınma yapmaları önemlidir.

Hayat amacınız ve kendinizi algılama biçiminiz nasıl?
Hayatınızda neden hep aynı sorunları yaşıyorsunuz?
Hayatınızdaki insan, doğru kişi mi, ruh eşiniz mi yoksa öğretmeniniz mi? İlişkinizi nasıl dönüştürebilirsiniz?
Seçtiğiniz meslek potansiyelinizi çoğaltıyor mu?
Bolluk ve bereketi hayatınıza daha fazla nasıl çekersiniz?
Ne yaparsanız yapın her şey yarım mı kalıyor?

Bu ve benzer sorularla birlikte hayatınızda var olan birçok sorun ve içinden çıkamadığınız durumları ya da merak ettikleriniz için Numeroloji’den faydalanabilirsiniz.

Yonca Gül Yavuz
@icimizdekirehber


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.