Astroloji

19 Ocak’tan itibaren rotamız değişiyor

Merhaba sevgili Mümkün okuru, 

Yeni bir yıla girdik. Geçtiğimiz yıllarda hepimizin maddi manevi kayıpları oldu. Kaybetmediğimiz tek şey umuttu… Bu yıl da cebimizdeki umut ile yola devam edeceğiz. Hepinize sağlıklı, bereketli ve sevgi dolu bir yıl diliyorum…

Ay düğümleri… Kadersel rotamızın mimarlarıdır onlar. 1,5 yılda bir burç değiştirerek bizim de nihai rotamızı belirlerler. 

Tüm hayatımız ay düğümleri ekseni etrafında döner. Ve tüm yaşadıklarımızı Kuzey düğüm noktasına erişmek için yaşarız. Aslında bunlar iki görünmez uçtur. Bu iki teorik çemberin bir ucu güney düğüm, diğeri kuzey düğümdür. Güney düğüm enerjisi, aşina olduğumuz, aynı davranış tekrarında bulunduğumuz ve kendimizi bu sebeple hep güvende hissettiğimiz noktadır. Kuzey düğüm ise geleceğimizi yani gitmemiz gereken noktayı anlatır ki bu enerjiye doğru gitmekten hep çekinir ve korkarız. Çünkü tanımıyor ve bilmiyoruzdur. Ve bilmediğimizden ürkeriz. Ancak yaşam yolculuğumuzdaki tekâmül sınavlarımızı da hep bu noktada veririz. 

Güney düğüm enerjisi Satürn, kuzey düğüm enerjisi ise Jüpiter gibi çalışır. Ne kadar çok kuzey düğüm enerjisini çalıştırırsak o kadar şanslı ve fırsatlar açısından destekleniyor oluruz.

Bu iki uç, daima iki zıt burçta yerleşir. Örneğin biri Terazi’deyken diğeri Koç burcunda olur. Kişiyi etkileyen iki zıt enerjinin çelişkisini temsil eder. Bu karşıtlığın maksadı zorlayıcı ve meydan okuyucu olsa da dualitenin yansımasıdır. 

Her 18-19 yılda bir haritalarımızdaki başlangıç noktasına geri dönerler. Bu bizim için yeniden doğuş gibidir. 

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ

Kişinin geçmişidir. Geçmiş yaşamdaki ruhudur. Güvendiği ve geldiği yerdir. Bu enerjiyi doğduğumuz andan itibaren biliriz. Ve hep geçmişi tekrar etme alışkanlığımız bu yüzdendir. Burası aynı zamanda karmamızdır. Karmamızdaki borçlar hep bu enerjinin içindedir. Her tekrar, karmayı temizlemek yerine borç bakiyesini çoğaltır. Nihayetinde aynı sarmalın içinde dönüp durmamız, aynı hataları defalarca yapmamız da bu yüzdendir. Geçmiş yaşamlarımızda neler yaptığımızın izleri, nerede yaşadığımız, hangi meslekleri tercih ettiğimiz gibi önemli detaylara cevap veren enerjidir. 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ

Burası kişinin yabancı olduğu, ürktüğü bilmediği ama gitmesi gereken yerdir. Ve tüm yaşam planı buraya gitmesi üzerine kuruludur. Tüm deneyimlerini dönüşeceği kişi olmak zorunda olacağı için yaşayacaktır. Kuzey Ay düğümü kişiye sunulan yeni deneyimleri sembolize eder. Kuzey Ay düğümünün belirttiği noktaya doğru atılan her adım yeni bir mutluluk getirir. Kuzey Ay düğümünün gösterdiği formları hayatımıza yansıtırsak hayatımızda hızla olumlu değişimler yaşamaya başlarız.

AY DÜĞÜMLERİ BOĞA-AKREP AKSINA GEÇİYOR

1,5 yıldır ay düğümleri İkizler / Yay aksındaydı. 19 Ocak itibarı ile Boğa / Akrep aksına geçerek önümüzdeki 1,5 yıl boyunca tüm dünyanın ve bizlerin de kadersel planını çizecekler. Buna göre kuzey düğüm Boğa, güney düğüm ise Akrep burcuna geçecek. Gelin hep birlikte yeni yılın nasıl enerjiler barındırdığına, rotamız ve yolculuğumuzun nasıl olacağına bakalım…

Güney düğüm Akrep, bırakmamız, kuzey düğüm Boğa kazanmamız gereken enerjiler olacak önümüzdeki 1,5 yıl boyunca…

GÜNEY DÜĞÜM AKREP 

Güney düğüm Akrep enerjisi, güçlüdür, o her türlü krizden sapasağlam çıkmayı başarmış, kayıplar yaşamış, belki de yanıp kül olmuş ve küllerinden yeniden doğmuştur. Kayıplardan kaybetmekten hiç korkmaz. Ölümden korkmaz. Derinler, keşfedilmemiş olan şeyler, gizler, sırlar onun ilgisini çeker. Gizlenmeyi de gizlemeyi de çok iyi bilir. Onun derin tutkuları ve bağımlılıkları vardır. O bir kişiye de bir maddeye de aynı tutkuyla bağlanabilir. Sezgisel ve psişiktir. Kimsenin görmediğini gören, kimsenin duymadığını duyandır. Ölüm ötesi deneyimlere, parapsikolojiye çok ilgi duyandır. Hatta büyü gibi okült konulara eğilimi ve de yeteneği olandır. Kızarsa, kin tutarsa elindeki psişik güçle her şeyi ters yüz edendir. En iyi intikam planını yapan, öç alandır. Onun düşmanı değil, dostu olmak lazımdır. O başkalarının mali durumlarıyla aşırı ilgilenir hatta kafayı buna takar, o sorunları çözendir. O yüzden sorunlar ona yağmur gibi gelir. Güç ispatı çok fazladır. Çünkü o güçlüdür. Gücünü kanıtlamak istercesine her türlü krizi ve acıyı davet eder. Sonra onları alt ederek her defasında ne kadar güçlü olduğunu kanıtlar. O bir şifacıdır aynı zamanda. Zehri öldürür ancak şifası da kuyruğundadır. 

Bu enerjiler güney düğüm Akrep enerjisinde var olan, ancak bu yıl geride bırakılması gereken enerjilerdir. 

KUZEY DÜĞÜM BOĞA

Kuzey düğüm Boğa enerjisi, sadık ve istikrarlıdır. O saraydaki kral ya da kraliçedir. Dünyanın nimetlerinden faydalanmasını bilen, beş duyusunun da hakkını veren, kendine değer veren, kendi için hiçbir masraftan ve lüksten kaçınmayandır. Yiyip içen, sanatsal zevkleri bilen, elinde tutandır. O kaybetmekten korkandır. Tutunandır. Güvenli konfor alanından taviz vermeyendir. Güveni için parayı seven ve koruyandır. Paranın getirdiği konforu sevendir. O sabırlıdır, ağırdır. Tıpkı yavaş yavaş demlenen çayın lezzeti gibidir o. O ağzının tadını bilendir. O kalitenin kendisidir. O bağışlayandır. O yerinden kalkmayan bulunduğu konumu koruyandır. O zenginliğin kendisidir. O topraktır, kök salandır. O güzel bir sestir, ahenktir, uyumdur. O nefis bir melodidir. O sanatın her dalıdır. O geçmişine sahip çıkandır. O güzellik ve estetiğin vücut bulmuş halidir. Güzele âşık olandır. Kendine çok değer verendir. Kendini sevendir. O zevkin her halini bilendir. 

Bu enerjiler kuzey düğüm Boğa enerjisinde var olan ve bu yıl kazanmamız gereken enerjilerdir. 

Kuzey düğüm Boğa olduğu için tüm dünya, var gücüyle Venüs’e gidecek. Gitmek zorunda. Çünkü geleceğimizin anahtarı orada. 

2022’de büyük krizlerin büyük dönüşümlere yol açacağı süreçlerden geçeceğiz. Daha konforlu, daha kaliteli, daha refah içinde, daha huzurlu, daha güvenli, daha istikrarlı, daha sağlam olabilmek adına, hepimizin hayatlarında oluşabilecek krizlere çözümler bulacak, daha da güçlenecek ve sağlam adımlar atacağız.

 2022’nin en dikkat çekici başlığı kuşkusuz “hiper ekonomik kriz”, para ve finansal konular yıla damgasını vururken, ev, toprak arsa gibi taşınmaz mülkler prim yapacak. Parayı sevmeyi, onu bir amaç değil, araç olarak kullanmayı ve ondan faydalanmayı öğreneceğiz. Kendimizi sevmeyi, kendimize değer vermeyi, önce kendimiz için yaşamayı ve bunu hak ettiğimizi fark edeceğiz. Daha sağlıklı, daha kalıcı ilişkilerin de ortaya çıkacağı bir yıl olacak. Zemini krizlerle dolu, bağımlılık kokan bize kendimizi değersiz hissettiren kişilerden uzaklaşarak daha kaliteli ilişkilere imza atacağız. 

Parayı akılcı kullanmayı, tutumlu olmayı ve para biriktirmeyi öğreneceğiz. Güçlü olmak için kriz yaşamak gerekmediğini, refah ve bolluk içinde bile gücümüzü korumayı öğreneceğiz. Kaybetmeden önce korumayı hedef haline getireceğiz. Nefreti, sevgiye dönüştürmeyi, sevginin her kapıyı açacak tek anahtar olduğunu öğreneceğiz. 

2022 yüksek şifanın ve ilahi akışın yılı…

2022 köprüden önceki son çıkış yılı. Ay düğümleri 1,5 yıl sonra burç değiştirip Koç/Terazi aksına geçtiğinde hepimizin hayatında yeni bir dönem başlayacak.

İşte o zaman yeniden doğacağız. 

Sevgiyle

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.