Astroloji

29 derecedeki gezegenler neden yoğun hissedilir?

Merhaba sevgili Mümkün okurları;

Bu yazımda; Astroloji’de 29 derecedeki gezegenlerin enerjilerini anlatmak istiyorum.

27-28 -29 derecelere Astroloji’de “Anaretic derece”  denir. Bir gezegen 29 dereceye ulaştığında, artık bulunduğu enerjiden çıkıyor ve bir sonraki enerjiye geçiş yapıyordur. Sıkıntılı bir durumdur. Bitiş ve başlangıç enerjisi çalışır orada. Bu sebeple, süper nova gibidir. Süper Nova, büyük yıldız kütlelerinin miladını doldururken yüksek patlamalar yaratmasıdır. Yok olmadan önce daha büyük bir güç ve enerjiyi çıkarırlar. Bu yüzden de 29 derecedeki bir gezegen, bulunduğu burcun özellikleriyle kendi doğasını birleştirerek, iyice parlamak, imza atmak, ses çıkarmak ister. Kendini daha çok ortaya koymak ister. 29 derece bir şeyin olgunlaşma aşamasıdır. Dolma aşamasıdır. Az sonra bir ölüm ve yeni bir doğum başlayacaktır o gezegen için.

“Bakın ben bunları öğrendim, bunları artık yapıyorum, tecrübeler edindim, göstermek istiyorum size” dercesine, bütün öğrendiklerini 29 derecede ortaya dökmek ister. Bu bir patlama anıdır aslında.

Sanki “Köprüden önceki son çıkış” sinyalidir. Bitiş noktasına gelen gezegen, bu sebeple çıldırır, sanki bir şeyleri kaçırıyormuş gibi var gücüyle enerjisini yükseğe çıkartır. Maksimum seviyede çalışmaya başlar. Bilir biraz sonra öleceğini ve kendini tüketmek ister. Yeni enerjiyle doğmadan az önce.

Adeta bir iğnenin vücuttan çıkış zamanı gibidir 29 derece. Hani o en çok sızıyı hissettiğimiz zaman vardır ya, iğne olanlar bilir. İğne vücuda ilk girdiğinde, bir de çıkarken hissedilir. Bir gezegende bir burca ilk girdiğinde 0 derecede ve çıkarken 29 derecede daha yoğun hissedilir.

GEZEGENLERİN 29 DERECEDEKİ ANLAMLARI

Haritanızda 29 derecede bir gezegeniniz olabilir. Bu durum önemlidir.

GÜNEŞ 29 DERECE İSE; hangi burçta ise, o burcun özelliklerini aşırı ortaya koyarsınız. Kimlik, benlik, kişilik ve karakterinizle dikkat çekmek, öne çıkmak ve parlamak istersiniz. Tecrübelerinizden herkesin faydalanmasını istersiniz. Patron, baba eş gibi otorite konumundaki kişilerle ve otoriteyle zıtlaşma içinde olabilirsiniz. Kendinizi onlara kanıtlamak en çok istediğiniz şeydir.

AY 29 DERECE İSE; hangi burçta ise, o burcun duygusal ihtiyaçları ve gereksinimleri aşırı derecede öne çıkacaktır. Duygularınızı ifade etmek konusunda telaş içinde olabilirsiniz. Korumak, kollamak, beslemek büyütmek gibi enerjileri yoğun bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Çok fazla ilişki yaşayarak, duygusal tatminsizlik içinde olabilirsiniz. Sahip olduğunuz duygular maksimum seviyedir, yani tükenmeye yakındır. Bu durum sizi tatminsiz biri haline getirebilir.

MERKÜR 29 DERECE İSE; hangi burçta ise, o burcun özelliklerini aşırı derecede ortaya çıkararak kararlar alır, iletişim becerileri geliştirişiniz. Sahip olduğunuz bilgiyi herkese anlatmak, hiç susmadan dinlenilmek istersiniz. Çok konuşan biri olabilirsiniz. Sizin fikriniz en doğru gibi gelebilir ve bunu etrafınızdaki kişilere kabul ettirmek istersiniz. Bilgiye öğrenmeye açsınızdır. Sanki bilgi konusunda eksikmişsiniz de, bunu acilen tamamlamanız gerekiyormuş gibi, okur öğrenir araştırırsınız.

VENÜS 29 DERECE İSE; hangi burçta ise, o burcun özellikleriyle sevmek sevilmek, mutlu olmak, para kazanmak istersiniz. Değer duygusu çok önemlidir. Bu durumda ilişkilerinizde değersizlik duygusuyla çok fazla yüzleşirsiniz. Siz değerli hissetmeye taktıkça, karşı taraf size kendinizi değersiz hissettirmeye başlar. İlişkilerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Çünkü sevgi noktasında aşırı doyumda olduğunuz için, karşı tarafa bunu bir anda vermek istersiniz. Bu da karşı tarafın kaçmasına neden olabilir. Çalışmanız gereken tek konu, dengedir.

MARS 29 DERECE İSE; hangi burçta ise, o burcun özellikleriyle savaşçı, mücadeleci ve eylemsel tarafınız aşırı derecede öne çıkacaktır. Sanki yarın yokmuş gibi enerji deposu içinde olup, her şeyi hızlıca ve bolca yaparak yorgun ve bitkin düşebilirsiniz. Sanki bir saat sonra elektrik kesilecek ve siz tüm evin işini o bir saate sığdırmak istiyorsunuz gibi düşünün kendinizi. Günün sonunda aşırı yorgun düşersiniz. Enerjiyi dengeli kullanmakta zorlanırsınız. Hep zoru çeken bir tarafınız olabilir. Ne kadar mücadeleci ve vazgeçmeyen biri olduğunuzu ispatlamak için.

JÜPİTER 29 DERECE İSE; hangi burçta ise, o burcun özelliklerini aşırı abartmaya yatkın olursunuz. Aşırılıklardan beslenirsiniz. Kendinizi sürekli geliştirmek istersiniz. Öğrenmek için üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Bu kişiler, evrenin tüm bilgisini almış gibidirler. Etrafındaki kişilere bilgece öğrendiklerini aktarmak onların misyonudur.

SATÜRN 29 DERECE İSE; hangi burçta ise, o burcun özelliklerinde kişi aşırı derecede zorlanıyordur. Sınavları diğerlerinden daha zor geçebilir. İrade göstermek, sabırlı olmak, inşa etmek konusunda telaşlı olabilirsiniz. Tahammülsüzlük olabilir. Bu özellikler sizin için son derece önemlidir, en çok istediğiniz şey sabır göstermektir örneğin, ancak o kadar uzun zaman sabır göstermişsinizdir ki, artık tahammülünüz kalmamıştır. Otorite sizin için önemlidir. Babaya eşe ayrı bir saygı duyarsınız. Size kural koyulamaz ancak kuralları siz koyarsınız.

Jenerasyon gezegenleri olan Uranüs, Neptün ve Plüton’un 29 derecede olanların etkileri, bireysel değil küresel ve toplumsal olur. Yani o kuşağa ait toplumsal olaylardan dolaylı olarak birey de etkilenecektir.

Sevgiyle…

 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.