Astroloji

Koç’ta yeni ay: Dengeli ilişkilerin zamanı

 

MERKÜR KOÇ’TA, BİZE YAVAŞLAMAK DÜŞER

Terazi’deki dolunaydan bu yana şöyle bir gökyüzüne bakmak isteğindeyim. Epey sorunlu geçen Balık döneminden sonra, 4 Nisan 2021 itibariyle Merkür Koç burcuna geçti. Ama bu defa Koç burcunun plansız, aceleci hatta bazen patavatsız olabilen tavırları gündemde. Bir çocuk kadar masum, motivasyonunun ve heyecanının hızla etkisinde kalan Koç burcu bazen kırar döker. Yani 19 Nisan tarihinde Merkür Boğa burcuna geçinceye kadar iletişimde, trafikte, anlaşmalarda yine dikkatli olmalıyız. Merkür’ün Koç’taki yolculuğu sırasında gereğinden hızlı cevaplar vermek, detayları atlamak, incelikleri gözden kaçırmak problemlere neden olabilir. Rasyonel yaklaşımları ve net cevapları tercih eden Koç burcundaki Merkür, hız ihtiyacı, telaş duygusu yaratabileceği için arkası doldurulmamış fikirlerin hayata geçirilmesine de neden olabilir.

GÜZELLİKLER VE LEZZETLİ ŞEYLER ZAMANI

Tabii bir de Koç burcunda düşük konumda olan Venüs var. Değerlerimizi, uyum yaratma becerimizi, parayla ilişkilerimizi de sembolize eden Venüs buradaki yolculuğunu tamamlamak üzere. 14. Nisan akşam saatleriyle beraber yöneticisi olduğu Boğa burcuna geçecek ve etkilerini hepimiz daha net hissetmeye başlayacağız. Venüs Boğa burcunda 9 Mayıs tarihine kadar kalacak. Güzelliklere ve değerli şeylere ihtiyacı ve isteği arttıran bu konum, bedensel estetikle daha fazla ilgilenmek, lüks tüketime biraz daha kaynak ayırmak istemek, daha lezzetli, her zaman yemediğimiz yemekleri canımızın çekmesi gibi etkiler yaratabilir. Sahip olma duygusunun yoğunlaştığı bu dönemde harcamaların bütçe dışına taşması da beklenebilir.

BUNLAR HEP SENARYO!

9 Nisan Cuma akşamı ise Mars ve Neptün arasında zorlayıcı bir açı kesinleşecek. Etkisi cumartesi yoğun, pazar günü ise azalarak hissedilecek. Bu kare her şeyden önce enerjinin düşmesine, odak kaybına ve dağılmaya neden olabilir. Aldatılmaya, yalanlara açıklık da diğer etkileri arasındadır. Bu dönemde şüpheciliğin yükselmesi, somut nedenlere dayanmamasına rağmen, kıskançlığa kapılmak, aldatılmış, kurban olmuş gibi hissetmek de olasıdır. Gerçeklerden uzaklaşmaya müsait olan yapımız ürettiğimiz senaryolara sanki gerçekmişçesine inanarak, depresif bir ruh haline girmemize neden olabilir.

12 Nisan Pazartesi günü sabah saatlerinde ise Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. 22 derece Koç’ta meydana gelen bu Yeni ay’da çok sayıda gezegen yaptıkları açılarla iş başında Merkür ve Venüs her iki taraftan da Güneş-Ay ikilisini yalnız bırakmazken, Mars, Jüpiter yaptıkları altmışlık ve Pluto da kare açıyla bu yoğunluğun içine dahil oluyor. Yeni ay’ın yükselen burcu İstanbul’a göre Balık ve yöneticisi Neptün 12.Evden yükselene kavuşum yapıyor.

YARIM KALMIŞ İLİŞKİLERE BİR BAKIŞ

Geride bıraktığımız Terazi Dolunay’ında olduğu gibi Koç Yeni ay’ının da ana temasında ilişkiler ve ilişkilerdeki yeni adımlar var. Fakat haritanın 1. evindeki doluluk ve Koç burcundaki yoğunlaşma bireyselliğin öne çıkmasını, çok da kendimizi kaptırmadan, kişisel ihtiyaç ve istekleri ön plana çekerek, hatta belki zamanında yarım kalmış eskiden yaşanmış ama ego çatışmaları yüzünden tamamlanamamış ilişkileri yeniden deneyimlemek üzere adım atmak.

Sanat ve ticaret konuları da Yeni ay’ın işaret ettikleri arasında. Edebiyat ve yayıncılıkta yeniliklerin yapılması, projelere başlanması bu dönemde büyük olasılık. Bu tarihte ve 2-3 gün sonrasında başlayacak girişimlerin liderlik özellikleri de kuvvetli olacaktır. Moda ve tekstil alanında da yeni adımların atılması olasıdır.

SAĞLIK YİNE ODAĞIMIZDA

Yeni ay haritasının sağlık ve hastanelerle alakalı 12. evindeki doluluk bu dönemde biraz sıkıntılı. Buradaki Neptün ve Jüpiter genel sağlıkta karmaşık durumlara ve hastane ihtiyacının artabileceğine işaret ediyor. Bu dönemde yiyeceklere ve kimyasallara karşı hassasiyetin yükselebileceğini, dolayısıyla yediğimize içtiğimize, gazlara ve kaynağı bilinmeyen sıvı ve ilaçlara dikkat etmemiz gereğine de yine Balık ve Neptün sembolizminde görüyoruz.

Genel olarak yağışlar ve denizlerle ilgili sorunlara da yine Neptün’ün Yeni ay yükselen burç noktasına yaptığı kavuşum ve Mars’a yaptığı kare işaret ediyor. Mars’ın sabit yıldızlar Capella ve Phact kavuşumu da bu alanın hareketli ve maceralı olduğunun göstergesi. Özellikle 17 Nisan Cumartesi günü bu alanlarda hareketlenmenin daha yoğun şekilde hissedilmesi mümkün.

Bu Yeni ay’ın her birinize bahar kadar canlı, hayat dolu başlangıçlar getirmesini dilerim.

Fotoğraf: Azrul Aziz-Unsplash

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

aycan-ozenbas
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamladı. 1990’den bu yana astroloji danışmanlığı ve eğitimleri veriyor. Seçim astrolojisi, psikolojik astroloji, ilişki astrolojisi ve gelecek analizleri uzmanlık alanı…