Astroloji

Nasıl bir ruhum?

Astroloji’de Ay, duygularımızı nasıl yönettiğimizi, ruhumuzun nasıl bir ruh olduğunu, bilinçaltımızı ve anneyi anlatır. Güneş ise; egomuzu, benliğimizi… Ay; içimizse, Güneş dışımızdır. Bu ikisine “ IŞIKLAR “ denir. Haritalarımızda bu ikilinin birbirini nasıl gördüğü çok önemlidir. Çünkü kişinin içiyle dışının uyumu nasılsa kişiliğine, karakterine, davranışlarına ve yaşamına da öyle yansır. Duygularımızı nasıl ifade ederiz, duygularımızın karakterimize etkisi nasıldır, bu etkiler yaşamımızda bizi nasıl bir profil yapar, bu etkileri ilişkilerimize nasıl yansıtırız, bilinçaltımızdaki kayıtların kalitesi nasıl, nasıl bir anneyiz, biz annemizi nasıl tanıyoruz, nasıl bir eşe ihtiyaç duyuyoruz ? Tüm bu soruların yanıtı kısaca “IŞIKLAR”ın kalitesindedir.

Doğum anında eğer Ay haritanın tepe noktasına, Güneş’ten daha yakınsa kişiliğimiz, potansiyel davranışlarımızın ve yeteneğimizin önüne geçecektir. Yani potansiyel anlamda sanatçı olma yeteneğimiz varsa, kişiliğimiz ve elbette ki davranışlarımız veya ilişki kurma şeklimiz bu yeteneği geliştirecek veya yok edecektir.

İstatistiksel çalışmalar göstermektedir ki, ilk dördün (ay büyürken ) sırasında doğan insanlarla, son dördün sırasında doğan insanlar farklıdırlar. Son dördünde yani Ay küçülürken doğanlar, daha içe dönük insanlardırlar. Daha dışa dönük insanlar ise çoğunlukla kavuşum sonrasında yani Ay büyürken doğmuşlardır.

Haritalarımızdaki Ay burcumuz, annemizi nasıl tanımladığımızı ve ruhumuzun yapısını da anlatır. Erkek haritalarında Ay; erkeğin evlenmek istediği kadının özellikleriyle kendi annesi arasındaki bağı gösterir. Bu da erkeklerin neden annesine benzeyen kadınlarla evlenmek istediklerini açıklar. Diğer yandan kadın haritalarındaki Ay da kendi ruhuyla olan temasını, ilişkisini ve tabii kendi annelik potansiyelini açıklar.

SİZİN AY BURCUNUZ NEREDE ?

AY KOÇ’TA

Duygularınız fiziksel deneyimler gerektirir. Fiziksel amaçlarınızın hemen yerine gelmesini istersiniz. İhtiraslı, enerjik ve maceraperestsiniz. Uzun vadeli her şey sizi sıkar. Sabırsız ve tez canlısınız, çabuk sinirlenirsiniz. Otorite sizi rahatsız eder. Cesur ve güvenilirsiniz. Fikirleriniz parlaktır.

AY BOĞA’DA

Tutucusunuz. Fizik yapınız güçlüdür. Refah ve konfor ister, sosyal statü ve varlık ararsınız. Soğukkanlısınız ama kin tutarsınız. Kendi kendinize yetersiniz. Sözünü tutmayanlardan ve tutarlı olmayanlardan nefret edersiniz. Kötü sonuçları kabullenmeyi sevmezsiniz.

AY İKİZLER’DE

Duygusallıktan uzaklaşmak için değişiklik ihtiyacı olur. Konuşkansınızdır, zekânız esnektir ve meraklısınızdır. Teşvik istersiniz. Detayları gözden kaçırırsınız. Yalnızlığı seversiniz. Sinir sisteminiz hassastır. Ani kararlar verirsiniz. Çevresel tüm değişimleri sık istersiniz. Dedikoduya meraklısınızdır

AY YENGEÇ’TE

Ay burada kendi evinde ve kendini en iyi yansıttığı burçtadır. Sezgileriniz güçlüdür. Yaratıcısınız. Sahip çıkıcı ama utangaçsınız. Misafir seversiniz. Bir konuyu üstlenmek istemezsiniz. Aile bağlarınız kuvvetlidir. Beslenmek sizin için duygusal bir tatmindir. Ev hayatını seversiniz. Bazen abartırsınız.

AY ASLAN’DA

Yüce gönüllü ama ihtiraslısınız. İnatçı ve dik kafalı bir idealistsiniz. Gurur ön planda. Sahip çıkıcı değilsiniz ama kıskançsınız. Yönetmek istersiniz. Sanatsal becerileriniz vardır. Övünmekten hoşlanırsınız. İstekleriniz çabuk karşılanmalıdır. Ekonomi ve finans konuları size göredir.

AY BAŞAK’TA

Duygusallığın altında fazlaca ezilir. Saplantı maksimum seviyededir. Romantizm sandığınız şey merhamet ve ihtirastır. Alaycı olabilirsiniz. Ciddisiniz fakat bazen gerçeklerden uzaklaşıyorsunuz. Sömürüden hoşlanmazsınız. Entelektüelsiniz ve idealleri savunursunuz. Titiz sayılırsınız. Düşünce ve hislerinizi açıkça söylersiniz.

AY TERAZİ’DE

Yalnız yaşamak size göre değildir. Almayı değil vermeyi tercih edersiniz. Terazi’nin iki kefesi de hep dolu olmalıdır. Dışarıya dengeli dururken duygusal olarak kendi ruhsal dengenizi bulmakta zorlanırsınız. Yeterince romantiksiniz. Ekip çalışmalarına uygunsunuz. Sevilmek istersiniz. Planlamalarda başarılısınız ve estetik zevkleriniz vardır. İyi giyinmeyi sever, hukuk ve sanattan hoşlanırsınız.

AY AKREP’TE

Seksüelsiniz. Ruhsal değişimleriniz sıktır. Zorlukları aşma gücünüz vardır. Sır saklar ve başkaları hakkında bilgi almayı seversiniz. Kavgacı olabilirsiniz ve kesin alışkanlıklarınız vardır. Öte dünya yerine, yaşamsal zevkler sizi ilgilendirir. İçgüdüleriniz güçlüdür. Kin ve intikam duygularınız çok kuvvetlidir.

AY YAY’DA

İdealist ve romantiksiniz. Risk alırsınız. Dürüstsünüz. Samimi olmaya eğiliminiz vardır. Bazen sabırsız ve kararsızsınız. Rol yapmaya yeteneklisiniz. Sizden güçlülerden etkilenirsiniz. Bağımsızlık ararsınız. Sevgili olmaktan çok iyi arkadaş olursunuz. Bilgi ve zekaya saygınız vardır. 

AY OĞLAK’TA

Pratik ve gelenekçisiniz. Mantıklı olmayan her türlü duyguyu elersiniz. Sizinle aynı görüşte olmayanlarla ilişki kurmakta zorlanırsınız. Hep endişelisiniz. İlişkilerde nerede duracağınızı bilmelisiniz. Hırslısınız. Karşı cinsle (özellikle kadınlarla) ilişkilerde çoğu zaman sorunlarla uğraşırsınız. Maddeci olabilirsiniz. 

AY KOVA’DA

Duygusal olarak tarafsız ve hoşgörülüsünüz. Bazen huysuzsunuz. Karşıya vermediğiniz her türlü hakkı, kendinize istersiniz. İyimser ve sosyalsiniz. “Cool” ve mesafeli olursunuz. Krizleri yatıştırma yeteneğiniz vardır ve dışa dönüksünüz. Bazen kıskançsınız. Rutin ve sıradan işlerden çabuk sıkılırsınız.

AY BALIK’TA

Duygusalsınız. Kendinize acırsınız. Ruh haliniz tıpkı bir bukalemun gibidir. Depresyona meyilli ve melankoliksiniz. Sebat edemez, sıkıntıya gelemezsiniz. Fazla empati yaparsınız. Kuvvetli bir hayal gücünüz vardır. Romantik ve idealistsiniz. Duygusal olarak bağımsızsınız ama özgürlük arayanlarla iyi ilişkiler kurmanız zordur. Başkaları sizi kolay incitebilir. Bazen utangaç ama heyecanlısınız. Kuramcı, sanatçı ve ruhsalsınız.

Hiç kimse, tek başına bir burçtan ibaret değildir. Tek başına burç yorumu okuduğunuzda bazen yapılan yorumların yetersiz olduğunu hatta gerçek ötesi olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bir doğum haritasındaki, her bir gezegenin, her bir evin, her bir burcun ve onların birbirleri ile yaptığı açıların çok önemi vardır.

 

Ruhunuz daima Ay’ın ışığıyla parlasın…

Sevgiyle…

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.