Astroloji

Terazi dolunayı ilişkiler için siren çalıyor

28 Mart 2021 Pazar akşamı İstanbul saatine göre 21:48’de Terazi burcunda “ilişkiler” ana başlıklı bir dolunay meydana gelecek. Her burç döneminde bir kez yaşadığımız dolunaylarda Güneş ve Ay karşılıklı geldiği için ana tema her zaman ilişkilerdir. Önce yalın anlamıyla ikili ilişkileri ve ortaklıkları, sonra da doğum haritasında hangi hayat alanına denk geliyorsa orada karşı karşıya gelmeleri ve bazı neticelere varılacağını, hatta bazen de sonlanmaları anlatır.

Mart ayındaki dolunay ise ilişkileri, uyumu, birlikteliği sembolize eden Terazi burcunda, üstelik de yine aşkı, sevme kapasitesini, duyguları ifade edişimizi anlatan Venüs’ü ve iyileşemeyen yaralarımızı sembolize eden Chiron’u da içine olarak meydana geliyor. Ayrıca Terazi burcundaki dolunay, fedakarlığı, vericiliği ifade eden Diadem sabit yıldızı ile kavuşum halinde.

İLİŞKİLER, İLİŞKİLER, İLİŞKİLER…

Söylediğim gibi, her Dolunay bir karşıtlık sembolü taşır ama bu defa ani eylemleri ve özgürlüğe merakıyla bilinen Boğa’daki Uranüs de Dolunay’ın Akrep’teki yükselen burç noktasına karşıt açı yapıyor. Kısacası hem burçlar hem dahil olan Venüs hem de açılar, ilişkiler, ilişkiler ve ilişkiler diye siren çalıyor.

Dengeli olmanın, uyumu koruma yeteneğimizin, adaletli davranmanın sınanacağı bir döneme giriyoruz. Aslında düşünsel boyutta mutlak iyiyi isteyip, fedakârlık yapabileceğimizi, kendi istek ve ihtiyaçlarımızdan ödün verebileceğimizi, hatta kendimizi kurban edebilmeyi düşünsek bile, maalesef söz ağızdan çıkarken, kırıp dökmeye gidebilir. Aslında problem pek çoğumuzun düşüncelerinin karmaşıklığından, sisli ve netleşememiş olmasından kaynaklanıyor. İdealist düşüncelerin ve hayallerin, hayatın realitesi ve gerçekleriyle yüzleştiğinde dengelerin bozulması, ilişkilerin beklenmedik bir şekilde sen-ben savaşına gitmesi, bu dolunay etkisinde çok kolay.

KONUŞMADAN ÖNCE NETLEŞİN

Dolayısıyla konuşmadan önce fikirleri iyice netleştirmek, akıl süzgecinden geçirmek, doğru kelimeleri ve uygun iletişim kanallarını bularak kullanmak çok faydalı olacaktır. Düşüncelerimizi acele etmeden, analitik yaklaşarak, objektif ele alıp, biraz daha derinlerine, arkasındaki gerçek motiflere bakmak, eskiden aldığımız yaraların acısını şimdi çıkarmaya çalışmadığımızdan emin olmak, ilişkilerdeki dengelerin korunmasında, istenmeyen, beklenmeyen çatışmalara girilmesini engellemekte faydalı olacaktır.

EKONOMİYE ETKİLER

Bu dolunayın Ankara’ya göre hazırlanan haritasında Tepe Noktası Türkiye Cumhuriyeti doğum haritasının 2.Evi’ne düşüyor ve 10.Evde bulunan Merkür ile 150°lik bir açı meydana getiriyor. Yani finansal kaynaklar ve ekonomi alanında verilen bazı kararların, söylemlerin üzerinden geçilerek düzeltmelere gidilmesi gereğine işaret ediyor. Zaten 10. Ev’de bulunan ve T.C Tepe Noktasıyla kavuşum yapan Merkür ve Neptün, kararların arkasında irrasyonel yaklaşımların olabileceğinin ifadesi. Ayrıca genel olarak yönetim seviyesindeki otoritenin yansımalarını, gücün ve denetim mekanizmasının kullanımını daha net hissedip, görebileceğimiz deneyimler de yaşayabiliriz.

KADIN HAREKETİ YÜKSELİYOR

Dolunay haritasının yükselen burcuna tam bir karşı açı yapan, Uranüs ile kavuşum halindeki Hamal ve Schedir sabit yıldızları da gündemle son derece alakalı. Özellikle İstanbul için hazırlanan haritada daha da sıkı olan bu kavuşum ve karşıt, kadın hareketlerinin yükseleceğini ve kadınların kendi özgürlüklerine sahip çıkarak, yollarında ilerleyeceklerine işaret ediyor.

ASKERİ ALANDA GERGİNLİKLER

Ayrıca bu Dolunay’a dahil olan bir diğer gezegen de Mars. Mars şu sıralarda ekliptik kuşağı sınırlarını da aştığı için, daha sıra dışı, atak ve uzlaşmayan bir enerjinin yayılmasında etkili. Savaşmaktan çok diplomasiyi tercih eden bir devlet olmamıza rağmen, askeri platformda birtakım gerginliklerin yaşanması, milli değerlerin ve toprak bütünlüğünün korunması için, gücün bu alana odaklanması, ayrıca bazı askeri kayıpların da verilmesi söz konusu olabilir.

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

aycan-ozenbas
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamladı. 1990’den bu yana astroloji danışmanlığı ve eğitimleri veriyor. Seçim astrolojisi, psikolojik astroloji, ilişki astrolojisi ve gelecek analizleri uzmanlık alanı…