Astroloji

Yaz ekinoksu başlıyor: Önümüzdeki 3 aylık sürecin yansımaları

Merhaba Mümkün okuru!

Biz Astrologlar için ekinoks zamanları çok önemlidir.  4 mevsimin başlangıcı, Güneş’in öncü burçlara girmesiyle hareketlenir ve her biri 3 aylık döngüleri, yani 3 aylık periyodlardaki etkileri kapsar. Buna göre Güneş; Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarına girdiğinde hem mevsimleri başlatır hem de önümüzdeki 3 aylık göksel enerjileri anlatır.

20 Haziran’da Güneş, Yengeç burcuna girerek yaz ekinoksunu başlatacak. Yengeç, öncü nitelikte bir burçtur ve Yengeç dönemi aslında 3 ay etkisini sürdürecek yaz ekinoksudur. İstanbul’a göre çıkarttığım haritada, Güneş’in Venüs ile kavuşumu ve 4 ev aksındaki yerleşimini görmekteyim. Aslında Venüsyen bir 3 ay var önümüzde. Ay düğümlerinin de Koç ve Terazi burçlarında olduğunu düşünürsek demek ki ilişkilerimiz yine gündemde olacak. Ama nasıl ilişkiler bunlar? Aile ilişkilerimiz, yakınlarımız, güvendiğimiz ve yanında kendimizi ailemiz gibi hissettiğimiz ilişki ve kişilerle yoğun mesai vereceğiz.

Kendimizle baş başa kalıyoruz

Hani bazen duygusal olarak çok yoruluruz ya, sevdiğimiz insanların ihtiyaçlarını gözetmekten, onlara hayır diyemediğimiz için gelen sorumluluklardan, kendimize temas edememek yüzünden yaşadığımız duygusal krizlerden… İşte tam da bu başlıklarla muhatap oluyoruz bu dönem. Aramızdan ayrılan aile üyelerinin yaşamımızda yarattığı boşluğu nasıl dolduracağız? Elimizde kalanlarla, yakınlarımız ve sevdiklerimizle yine yeni güvenli konfor alanları nasıl oluşturacağız? Bu dengeyi aşmış, kendimizi ağır travmaların içine hapsetmişsek birden uzaklara gitme arzumuz yükselecek. Belki bir dünya turu, belki yeni bir yerde yaşam…

“Ev çocukken kaçıp gitmek istediğimiz, büyüyüp dönmek istediğimiz yerdir”

Bu dönem kendi bireysel özgürlüklerimiz önem kazanacak. Evet aile çok önemli, sevdiklerimiz ve yakınlarımız önemli ancak kendimiz daha önemliyiz. Ailemize sınır çizemediğimiz için kendimizi ihmal ettiğimiz yıllar sanki gelip hesap soracak bize. Onlardan vazgeçmek değil de yapmak istediğimiz şu aslında: Önce kendimizle baş başa kalıp, biraz uzaklaşarak kendimize temas edip sonra yeniden geride kalanlarla güçlü ve güvenilir bağlar kurabilmek.

Toplumsal duyarlılığımız artarken gündemde yine ilişkiler var

Sosyal duyarlılığımız maksimum seviyede olacak. Toplumsal hassasiyet içeren konular için elimizi taşın altına koyma isteğimiz güçlenecek. Diğer yandan arkadaşlık ilişkilerimiz, sorunlu arkadaşlıklar, güvenli arkadaşlıklar hepsi gündemimizde olacak. Tabii ki yeni ortamlar ve yeni arkadaşlıklar da gelişecek.

Yakınlarımızla bol bol bir arada olacağımız, kardeş, kuzen ya da eski arkadaşlarımızla iletişimde olacağımız hatta bolca dedikodu yapacağımız fırsatlar elde edeceğiz. Bazı dedikoduların abartılı olması ya da yalan olması durumu söz konusu olabilir buna dikkat edelim.

Birçok yeni ilişki filizlenecek ve bu ilişkilerin varacağı istasyon aile kurmak ve evlilik üzerine olacak. İlişkilerde duygusal açıdan bizi besleyecek partnerler çıkabilir karşımıza ki bu da çok kıymetli. Çünkü bu ülkede ki en büyük açlık, aslında karnımızın değil, ruhumuzun doymaması konusu.

Para, eğitim ve sağlık gündemi de önemli

Para ve finansal konularda, bir daha geri dönülmeyecek sağlam kararlar alacağız. Geleceğimizi daha güvenli limanlara taşımak için bazı yatırımlar gündeme gelecek. Ticari anlaşmalar, satış ve pazarlama kanalıyla gelecek artı kazançlar elde edeceğiz.

Yaz dönemi olsa da kısa ve hızlandırılmış eğitimler almak için de fırsatlarla buluşacağız. Bu noktada bu eğitimlere geleceğimiz açısından para harcayabiliriz. Bu eğitimlerden bazıları online ve yurt dışı ağırlıkta olacaktır.

Bu dönemin en sıkıntılı tarafı, ne yazık ki kanser vakalarında -özellikle göğüs kanseri-vakalarındaki artış olabilir. Bunun için kontrollerimizi ve sevdiklerimizin kontrollerini ihmal etmeyelim.

Hepimize sevgi ve şifa dolu bir ekinoks dönemi diliyorum.

Sevgiyle
Beliz Olgu ILGIN


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.