Astroloji

Yılbaşında hangi burca hangi hediyeyi almalı?

Hediye almak bir sanattır. Bazen aldığımız hediyeleri karşımızdaki kişilerin kullanmadığına tanık olur, içten içe darılırız. Hediyenin pahalı olması, karşımızdaki kişinin o hediyeyi çok beğeneceği veya kullanacağı anlamını taşımaz. O yüzden hediye alacağımız kişilerin burçlarını bilirsek, doğru hediyeyi ve beğenip kullanacağı hediyeyi seçme şansımız da o oranda yüksek olabilir. 

Koç Burcu: Sabırsız hareketli ve bencil bir doğası olduğundan ona alacağınız hediyeler hemen kullanacağı ve kişiye özel olmalı. Bere atkı ve kaşkol kombinleri, spor aksesuarlar ayakkabı spor kıyafetleri saç aksesuarları, takı olabilir ancak orijinal ve enerjisi yüksek olmalı. Renk tercihinizi kırmızıdan yana yapabilirsiniz. Erkeğine oto aksesuarları, yine spor kıyafetler ve aksesuarlar, çakmak ve çakı alabilirsiniz.

Boğa Burcu: Mutlu etmek zordur çünkü her şeyin en kalitelisini sever ve anlarlar. Üstelik keyfine çok düşkündür. Kaliteli bir mekânda yemek, harika bir konser bileti, masaj ya da spa hediyesi olabileceği gibi, takı tercihleriniz kaliteli ve lüks olmalıdır. Yanı sıra, şık ve ipek fularlar deri para cüzdanları ve çantalara bayılır. Renkleri uyumlu ve pastel olmalı. Erkeği içinse bunlardan ayrı olarak şarap setleri veya şaraplık evde kullanacağı konforlu bir minder alabilirsiniz.

İkizler Burcu: İletişime teknolojiye ve yeniliğe meraklıdır. Bu yüzden cep telefonu, cep telefon aksesuarları, bilgisayar, tablet gibi iletişim aletleri ilgisini çekebilir. Adının yazdığı kaliteli kalem setleri ve ilgisiyle bağlantılı kitaplar olabilir. Ayrıca modern aksesuarlar, küçük biblolar ve onun kafasını çalıştıracağı zekâ oyunları örneğin şık bir satranç seti veya tavla alabilirsiniz. 

Yengeç Burcu: Evine bağlı duygusal yengeçler için alınacak en güzel hediyeler ev hediyeleridir. Ev için ne alırsanız alın hoşuna gidecektir. Kişisel olarak alınacak hediyelerden bazıları inci kolyeler nostaljik takılar dantelli bluzlar hafif parfümler romantik bir akşam yemeği olabilir. Erkeği için, çok şık bir çerçeve resim albümü biyografi ve tarih kitapları maket gemi ya da eski araba maketlerini düşünebilirsiniz.

Aslan Burcu: Gösterişi ışıltıyı seven aslan burçları için öncelikle ne alırsanız alın hediye paketiniz önemlidir. Parıltılı ve dikkat çekici paketlere bayılır.  Marka kıyafetler, aksesuarlar, saçları için şık toka ve bantlar, tek taş yüzük, pahalı çiçekler, kişiye özel her türlü tasarım hediyeler ilgisini çekecektir. Erkeği için pahalı kol düğmeleri, kol saatleri, puro ya da sigara setleri olabilir.

Başak Burcu: Çalışkan ve sağlığına düşkün Başak burçları çok organize ve programlıdır.  O yüzden şık ve kaliteli bir organizer çok hoşuna gidebilir. Kaliteli kalemler, şık ve sade takılar olabilir. Sabun kokan parfümler, doğal makyaj ve cilt bakım ürünlerinden hoşlanırlar. Erkeği için kültürünü genişleteceği kitaplar, kol saati, mavi bir kazak ya da gömlek, masa lambaları, teknolojik ürünler alabilirsiniz.

Terazi Burcu: Estetik zarafet ve nezaketin temsilcisi teraziler her şeyde bir güzellik ararlar ve girdikleri yeri de güzelleştirirler. Ona güzelliğini yansıtacağı şık bir ayna alabilirsiniz. Kaliteli makyaj ürünleri, zevkli takı aksesuarları, şık bir şal ve bere takımı, gündemde olan onun doğasını yansıtan kıyafetler, pahalı bir yurt dışı seyahati yasemin çiçeği kokulu bir parfüm seçenekleriniz arasında olsun. Erkeğe için, kaliteli giyim eşyaları, deri kemerler, yeni nesil müzikçalarlar olabilir.

Akrep Burcu: Gizemli tutkulu güçlü akreplere hediye almak zordur. Öncelikle renk tercihiniz çok önemlidir. Alacağınız şey her ne ise ya kendisi ya da kutusu kırmızı ya da siyah olmalıdır. Siyah bir inci kolye kırmızı güllerden oluşan hoş bir demet seksi iç çamaşırları yine seksi çoraplar altın veya pırlanta yüzükler olabilir. Erkeği içinse olta takımları, masa saatleri, gece lambaları, deri aksesuarları düşünebilirsiniz.

Yay Burcu: Esprili, maceracı, gezmeyi, yeni insan ve kültürleri keşfetmeyi seven yaylar için renk tercihiniz koyu mavi ve mor olsun. Hayvanlara olan düşkünlükleriyle de bilinen yaylara yavru bir kedi ya da köpek alabilirsiniz. Bileklikler, mor menekşe çiçekleri, orijinal peçetelikler, farklı kültürleri anlatan kitaplar, yabancı dil eğitimi, yurt dışı turu olabilir. Erkeği içinse, tuttuğu takımın ilginç hediyelikleri, Monopoly, Scabble, Tabu gibi kutu oyunları, bilgisayar veya aksesuarları bisiklet ya da bisiklet aksesuarları da olabilir.

Oğlak Burcu: Tutumlu sorumluluk sahibi ciddi disiplinli oğlaklar için hediyenin kullanılır olması önemlidir. İşe yarayan bir şey almalısınız. En sevdiği renkler siyah, gri, koyu kahverengidir. Eğer kıyafet alacaksınız bu renkleri tercih edin. Her türlü ofis ürünü ve malzemesi, fotoğraf albümü, aile yadigarı hediyeler, antika eşyalar, deri cüzdan, deri çanta, evrak çantası, fonksiyonel bir kalem duvar ya da masa saati olabilir.

Kova Burcu: Farklı sıra dışı kendine has kovalar için orijinal bir hediye bulmalısınız. Çünkü o herkesin kullandığını değil, farklı olanı sever. Her çeşit teknolojik ürün, fotoğraf makinesi, fonksiyonel hesap makineleri, çay ve kahve makinaları ya da semaver alabilirsiniz. Uzaya ve astrolojiye olan meraklarıyla bilinen kovalara doğum haritası analizi hediye edebilirsiniz. Erkekleri içinse teleskop bilgisayar çok orijinal kül tabloları olabilir.

Balık Burcu: Duygusal, sanatkâr, romantik ve hassas balıklar için ünlü bir şairin şiir kitabı, baktığında kendisini orada hissedeceği ünlü ressamların tabloları, deniz seyahati, sevdiği müzik grubunun konser bileti, müzik çalar, denizcilikle ilgili aksesuarlar, ayakkabı ya da terlikler, özellikle halhal, ayak aksesuarları, saten iç çamaşırları, kremler, sabun kokulu parfümler alabilirsiniz. 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.