Astroloji

24 Haziran Dolunayı: Yeni uygulamalar, araştırmalar, faydalı sonuçlar

24 Haziran Perşembe, İstanbul saatine göre 21:39’da Oğlak burcunda, pandemi öncesi gerçekleşen Yeniay (26 Aralık 2019 – 4°Oğlak) derecesini tetikleyen bir Dolunay meydana gelecek. Bu noktanın tetiklenmesi, salgın sürecinde genel olarak yeni bir fazın başlangıcına işaret ediyor olabilir.

Dolunay anı haritasında olumlu açılar olduğu kadar, zorlayıcı açı ve açı kalıpları da var. Oğlak-Yengeç ekseninde meydana gelen Yeniay’ın Balık burcundaki Jüpiter’den aldığı olumlu etkiler, her alanda iyileştirici, geliştirici, inayet eden fırsatların yakalanabileceğine işaret ediyor. 6-12.Evleri içine alarak oluşan bu Yeniay yine sağlık, çalışanlar, hastaneler, hapishaneler ve gizli kalmış konular temasını gündeme taşıdığı için, bu konularda bazı yeni uygulamaların, desteklerin, yurt dışı bağlantılarının ve araştırmaların faydalı sonuçlar sağlayabileceğinin göstergesi.

KADIN-ERKEK İLİŞKİLERİNE VURGU VAR

Her Dolunay süreci Güneş-Ay karşıtlığından ötürü birebir ilişkilerdeki değerlendirmelere, gerçeklerle karşılaşmalara ve genellikle varılan sonuçlara işaret eder. Ancak bu seferki Dolunay esnasında ilişkileri, ortaklıkları ve evlilikleri anlatan 7.Ev’deki Venüs ile Plüton arasındaki karşıt açı, aslında bir açı kalıbının parçası olan Mars-Satürn karşıtlığı bu ana temanın daha kuvvetli bir şekilde hissedilmesinde etkili olacaktır. Üstelik dişil gücü sembolize eden Venüs ve eril gücü sembolize eden Mars’ın aktif olması, kadın-erkek ilişkilerinde gerginliklere, ego ve güç savaşlarına, özellikle kaynağını maddi-manevi değerler ve değerlerin korunmasından alan anlaşmazlıklara işaret ediyor. Hem Dolunay teması hem de bu karşıt açılar, aile, ailenin güvenliği, korumacılık, ortaklık kuralları, kaynakların elde edilmesi ve korunması alanındaki görüş ayrılıkları, ortakları ve eşleri karşı karşıya getirebilir. Sahip olunan mücadele gücünün uygun seviyelerde kullanılamaması, manipülatif yaklaşımlar, ölçüsüz baskılar ve kısıtlamalar, öfke krizlerine ve doğal olarak tatsız neticelere de yol açabilir.

FİNANSAL KARARLAR, VERGİ DÜZENLEMELERİ

Dolunay haritasının Tepe Noktasını etkisi altına alan Mars-Uranüs-Satürn T-Karesi de özellikle ekonomik sıkıntıların hakimiyetine, kısıtlayıcı finansal kararlara, vergilerdeki düzenlemelere ve büyük şirketlerdeki mali zorluklara işaret ediyor. Bu sene etkisini yoğun olarak hissettiğimiz Satürn-Uranüs karesi, senenin ikinci yarısında daha yoğun, kritik ve mücadele gerektiren ekonomik zorluklara işaret ediyor.

Üniversite sınavından hemen önce gerçekleşen bu Dolunay etkileri altında, sınavın genel olarak iyi geçeceğini (Jüpiter – 9.Ev TC) umuyor ve tüm gençlerimize yürekten başarılar diliyorum.

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

aycan-ozenbas
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamladı. 1990’den bu yana astroloji danışmanlığı ve eğitimleri veriyor. Seçim astrolojisi, psikolojik astroloji, ilişki astrolojisi ve gelecek analizleri uzmanlık alanı…