Astroloji

Ay Düğümleri ve kadersel rotamız

Astroloji’de Ay düğümlerimiz kadersel rotamızın işaretleridir. Ve hepimizin doğum haritasında Güney ve Kuzey olarak zıt burçlarda ve farklı evlerde yerleşmişlerdir. Kişiyi etkileyen iki zıt enerjinin çelişkisini anlatır. Bu karşıtlığın maksadı zorlayıcı ve meydan okuyucu olsa da dualitenin yansımasıdır. Doğduğumuz anki kişiyi Güney Düğüm, öleceğimiz anki kişiyi ise; Kuzey Düğüm anlatır. Güney geldiğimiz yer, Kuzey ise gideceğimiz yerdir. 

Doğduğumuz andan itibaren aşina olduğumuz ve hep tekrarında bulunduğumuz davranış kalıpları ve eğilimlerimiz; Güney Düğüm enerjisindedir ve bize hata yaptırır. Değiştirmemiz gereken eğilimlerimiz, bize yabancı gelen ve zorlandığımız davranış ve eğilimlerimiz ise, Kuzey Düğüm yolundadır. Ama Kuzey yönünden korkarız çünkü yabancıyızdır. Ve yaşamımızda ne kadar Kuzey Düğüm enerjisine girersek hayatımızda olumlu gelişmeleri de o kadar çok yaşarız. Başka bir deyişle, Kuzey Düğüm şansımızdır ve Jüpiter enerjisiyle çalışır. 

Yaşadığımız tüm olaylar, nedenleri, seçimlerimiz hep Ay Düğümündeki gitmemiz gereken enerjiyi benimsememiz içindir. O yüzden haritalarımızdaki yerleşimleri çok önemli ve aydınlatıcıdır. Ay düğümlerinin haritalarımıza yaptığı transit o yıl içinde yaşayacağımız önemli olayların tetikleyici enerjileridir.

AY DÜĞÜMLERİNİN MESAJLARI

Kuzey Düğüm Koç- Güney Düğüm Terazi: Kişi biz demekten çok ben demeyi öğrenmelidir. Olaylara pozitif yaklaşmayı becerebilmeli ve cesur davranışlar sergilemelidir.

Kuzey Düğüm Terazi-Güney Düğüm Koç: İlişkide kalmayı ve biz demeyi öğrenmelidir. İlişkilerini ustalıkla yönetebilmelidir. Çok fazla ilişkiyle deneyimlenir.

Kuzey Düğüm Boğa-Güney Düğüm Akrep: Sahip olmayı, elinde tutmayı, para biriktirmeyi öğrenmelidir. İstikrarlı ve sadık kalabilmelidir. 

Kuzey Düğüm Akrep-Güney Düğüm Boğa: Sahip olduklarını paylaşmayı bilmeli, derin duygusallığa inmeli ve gerektiğinde kaybetmekten korkmamalıdır.

Kuzey Düğüm İkizler-Güney Düğüm Yay: Hızlı ve yüzeysel iletişim kurmayı öğrenmeli idealist olmaktan uzaklaşmalıdır. 

Kuzey Düğüm Yay-Güney Düğüm İkizler: Bilgisini derinleştirdiği gibi yaymayı da bilmelidir. İdealist olmalı ve yüksek inanç geliştirmelidir.

Kuzey Düğüm Yengeç-Güney Düğüm Oğlak: Aile kurmayı, o ailede kalmayı, sevdiklerini koruyup kollamayı ve duygusal yaklaşımı öğrenmelidir.

Kuzey Düğüm Oğlak-Güney Düğüm Yengeç: Aile kucağından iş hayatına yönelmeli, duygusal bakış açısından çıkarak soğuk ve mesafeli bir tutum izlemelidir.

Kuzey Düğüm Aslan-Güney Düğüm Kova: Kendisini lider olarak ortaya koymayı öğrenmeli, hayatın eğlenceli taraflarını yakalamalı ve çocuk ruhunu kaybetmemelidir.

Kuzey Düğüm Kova-Güney Düğüm Aslan: Egosundan uzaklaşarak toplum bilinci geliştirmeli, insanlığa hizmet edecek davranışlar geliştirmelidir.

Kuzey Düğüm Başak-Güney Düğüm Balık : Her konuda organize ve pratik olmayı öğrenmeli, çalışkan ve başkalarına yardımcı olabilmelidir.

Kuzey Düğüm Balık-Güney Düğüm Başak: Kontrolü bırakarak, akışta kalmayı öğrenmeli olanı olduğu gibi kabul edebilmelidir.

Ay Düğümlerimiz, gitmemiz gereken yolu ve o yolda yapmamız gerekenlerle, bırakmamız gerekenleri bilmemizi sağlar. Yolculuğun konforu ve kalitesi için rotamızı bilmek bize daima fayda sağlayacaktır. Ay Düğümlerinin yerleştiği burçlar kadar bulundukları evlerin ve haritanın diğer sembolikleriyle açı ve bağlantılarının önemi vardır. Sağlıklı bir yorum için yine de bireysel danışmanlıklar etkilidir. 

Editörün notu: Doğum tarihinize göre ay düğümlerinizi bulmak için bazı web sitelerindeki hazır tablolardan yararlanabilirsiniz. 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.