Astroloji

Yeni ay ve dolunayların potansiyel etkileri neler?

Bu yazımda; yeni ay ve dolunayların yaşamımızdaki potansiyel etkilerinden bahsedeceğim. Her ay bir burçta yeni ay ve dolunay olur. Bunlar 14 gün arayla meydana gelir. Hangi burçta yeni ay doğuyorsa, o burcun zıttı olan burçta da dolunay olur. Bazen aynı ay içinde iki dolunay olabilir. Buna “blue moon” denir. Ancak genelde iki kere olur.

Yeni aylar; başlangıçları, alacağımız yeni kararları, yeni girişimleri kısaca yeni bebek enerjileri anlatırlar. Dolunaylar ise; tamamlanmaları, bitişleri, vazgeçtiğimiz konuları anlatır. Her başlangıç mutlu etmeyeceği gibi, her bitiş de mutsuz etmez. Örneğin, evliliği yeni ay enerjisi gibi düşünecek olursak, her evlilik mutlu bir evlilik olmayabilir. Biliyorsunuz hala Anadolu’da zorunlu evlilikler olmakta… Bir boşanmayı dolunay enerjisi gibi düşünecek olursak, o da mutsuz etmeyebilir. Bize acı veren, anlaşamadığımız bir evliliğin bitmesi bilakis mutlu edicidir. Yani, yeni aylara büyük mutluluklar yüklemeyelim, dolunaylara da büyük korkular…

Yeni ayın doğduğu burç hangisi ise o dönemin enerjileri sadece o burcu ilgilendirmez. Örneğin Başak burcundaki bir yeni ay, sadece Başak’ları ilgilendiren konuları barındırmaz. En çok kavram kargaşası yaşadığımız konu bu. Yeni ayın anlamı hangi burçta doğuyorsa, o burcun özelliklerini önümüzdeki 14 günlük süreçte yaşamımıza getirmesidir. Bu durum tüm burçları ilgilendirir. Başak burcundaki bir yeni ay sürecinde, demek ki, çok çalışacak, yaşamımızı programlayacak, daha pratik ve hızlı olacak, sağlığımıza daha çok özen göstereceğiz. Bu başlıklarla ilgili konularda da yeni kararlar alarak uygulamaya başlayacağız demektir. 

Dolunayları da aynı şekilde düşünebiliriz. Başak burcunda bir yeni ay olmuşsa, dolunay onun zıt burcu Balık burcunda olacaktır. Başak yeniayıyla başladığımız süreci, Balık burcuyla tamamlayacağız. Bu da sadece Balık’ları ilgilendiren bir etki değildir. Tüm burçlar aynı etkiyi alırlar. Balık burcundaki bir dolunayda da, dinlenip hayal kuracağımız, düş dünyamızı zenginleştireceğiz, miskinlik edip yaşamdan çalacağımız, olayları akışa bırakacağımız bir süreci yaşayacağız demektir. 

Bu konuyu biraz daha açarsak; Başak burcunda başlayan yeniayda, yeni adımlarımızın meyvelerini hangi noktaya taşındığını Balık burcunda büyük aydınlanmalarla göreceğiz. Yeniaylar enerjinin en görünmeyen zamanlarıdır. Örneğin toprağa bitki ektik. Bir anda çiçek açmaz. Biliriz ki bir tohum var orada ama henüz toprağın altında. O bitkinin yeşermesi ortaya çıkması veya çiçek açması dolunay zamanında olur. Yeniayda başladığımız enerjinin yansımalarını dolunaylarda alırız. 

Yeniay ve dolunayların hangi burçlarda olduğunu bilmeniz ve takip etmeniz önemlidir. Hangi etkilerin hayatınıza yansıdığını bilmeniz, süreci iyi yönetmenizi sağlar. Başka bir deyişle, rüzgâra doğru koştuğunuzda hem çok efor sarf eder hem çok yorulur hem de bir arpa boyu yol alamazsınız. Ancak rüzgârı arkanıza aldığınızda, daha az efor sarf edip, daha az yorulup daha çok yol alırsınız. Yeniay ve dolunaylar tüm burçlar üzerinde aynı etkiyi yaratırlar. Zamanı iyi yönetmek, doğru zamanda doğru işler yapmak istiyorsanız yeni ay ve dolunayları mutlaka takip etmelisiniz.

Sevgiyle…

Açılış fotoğrafı: luizclas – Pexels

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.