Astroloji

27 Nisan dolunayı, öncesi ve sonrası

14 Nisan’da Venüs, 19 Nisan günü Merkür, aynı gece ise Güneş Boğa burcuna geçti. Uranüs zaten iki senedir burada… Boğa burcundaki bu yoğunlaşma, Kova burcunda bulunan Jüpiter ve Satürn ile zorlayıcı açıların meydana gelmesine, Uranüs ile de kavuşumlara neden olacak. Ayrıca 23 Nisan itibariyle de Mars, Yengeç burcuna geçerek enerji seviyemizde değişimlere neden olacak. Yanı sıra sistemin en dış gezegeni Pluto, 27 Nisan itibariyle geri hareket etmeye başlayacak.

23 NİSAN; DEĞİŞİM İHTİYACI

23 Nisan Cuma sabaha karşı, Venüs ve Uranüs Boğa burcunda kavuşum yapacaklar. Bu kavuşumun etkisini cumartesi günü de azalarak hissediyor olacağız. Bu açı Boğa burcunun olduğu kadar Venüs’ün de sembolizması içine giren sahiplik, ilişkiler, para gibi kavramlarla ilgili ani, beklenmedik değişimlerin habercisi olabilir. Öncelikle ilişkilerde yaşanan yeknesaklıktan kurtulmak, biraz heyecan yaşamak, “bir değişiklik” yapmak ihtiyacının tetiklenebileceğini belirtmek gerekir. Sosyal medya tanışmaları, teknoloji yoluyla kurulan ilişkiler, bu açının en tipik göstergeleri arasındadır. Ancak dürtülere kapılmak, heyecanların peşinden koşmak, gerçekte daha değerli olanların zarar görmesine neden olabilir. Aynı açı maddi konularda da etkili olabilir. Ani harcamalar, maddi konularda yanlış değerlendirmeler ve beklenmedik kayıplar, bu açının diğer tezahürleri arasındadır. Bu açıya önce Boğa, sonra Aslan, Akrep ve Kova burç ve yükselen burçları daha fazla dikkat etmeli.

Aynı gün öğleden sonra savaşma tarzını, mücadeleyi, dirayeti sembolize eden Mars, Yengeç burcuna geçecek. Mars geleneksel olarak Yengeç burcunda zararlı konumda kabul edilir. Şefkati, merhameti, korumayı sembolize eden Su elementindeki Yengeç ile, yıkım ve Ateş enerjisi taşıyan Mars’ın bir arada olması gerçekten de zordur. Bu dönemin en belirgin davranış biçimi pasif-agresif yaklaşımlar olacaktır. Kabul etmediğimiz, hoşumuza gitmeyen durum ve olaylara itiraz ederek, karşı durmak yerine, içe kapanmak, karşımızdakilerin durumu ve duygularımızı anlamasını beklemek ve utangaçlıkla gerçek ihtiyaç ve talepleri dillendirmemek bu konumun etkisi altında son derece olasıdır. Mars, 11 Haziran’da Yengeç’teki yolculuğunu bitirinceye kadar önce Yengeç, sonra Koç, Terazi ve Oğlak burç ve yükselen burçlarının öfkelerini, kızgınlıklarını yönetmeleri gerekir. Ayrıca bu dönem süresince bağışıklık sistemini de güçlendirmeye dikkat etmek çok kıymetli olacaktır. 

24 Nisan Cumartesi günü yine Boğa burcunda bu defa Merkür ve Uranüs arasında bir kavuşum gerçekleşecek. Bu kavuşum geniş ölçekli olarak haberleşmede, medyada beklenmedik olaylara, siber suçlara işaret eder. Bireysel düzlemde ise, parlak fikirlere olduğu kadar düşünce sisteminde sapmalara ve yıkıcı düşünceleri de gösterir. Bu açının da etkileri maalesef yine en fazla Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burç ve yükselen burçlarının hayatında hissedilecektir.

25 NİSAN; HAREKETLİ BİR PAZAR GÜNÜ

25 Nisan Pazar günü ise yine çok hareketli. Önce Venüs, sonra Merkür, kısıtlamalar gezegeni Satürn ile birer kavuşum kesinleştirecekler. Gece ilerleyen saatlerde ise, bu iki iç gezegen kavuşum yapacaklar. Söz konusu karelerden ilki (Venüs) değerlerimizle, maddi kaynaklarımızla, ilişkilerimizle alakalı baskı unsuru olabilecek bazı deneyimlere açıklığı getirecektir. İkinci açı (Merkür) ise düşüncelerimiz, eğitimimiz, iletişim kurma biçimimizle bağlantılı gerginliklere neden olabilecek tecrübeleri getirecektir. Gece çok geç saatlerde meydana gelen Merkür-Venüs kavuşumu ise, bireysel düzlemde duygular ve düşünceler arasında denge yaratmaya gayret etmek, değerleri ve ilişkileri muhakeme ederek, daha somut, daha kalıcı bir formasyona kazandırmak şansını sağlayacaktır. Diğer yandan özellikle yapıcı bir iletişim şeklinin geliştirilmesi, pozitif yaklaşımlarla hasarlanmış ilişkilerin tamir edilmesi, finansal konularda daha akılcı yaklaşımlar da mümkün olabilir.

27 NİSAN; GERGİN MİYİZ BİRAZ?

27 Nisan Salı günü Akrep burcunda meydana gelen dolunay ise, yoğun gerginlik ve çatışma temasını getiriyor. Bu Dolunay’da yine Boğa, Akrep ve Kova teması ön planda. Dolunaylar her zaman ilişkilerle, sonlanmalarla, bitirişlerle bağlantılıdır. Bu Dolunay haritasında Merkür, Venüs ve Uranüs’ün yanı sıra Satürn de haritada başrolde. Dolayısıyla ikili ilişkiler, maddi kaynaklar, kaynakların kullanımı ve paylaşımı, bunların yarattığı yeniden değerlendirme, düzenleme ve kural oluşturma kaygıları ve stresi bu Dolunay’ın ana teması. Ayrıca Dolunay, haritanın 6. ve 12.evlerini aktive ettiği için, sağlık konusunun da çok kuvvetli bir şekilde gündemi alması söz konusu olacak.

Türkiye Cumhuriyeti doğum haritasının 11. ve 5.evlerinin yanı sıra 7.evi de aktif. Bu durum halk hareketlerinin artabileceğine, halkın moralinin genel olarak düşük olduğuna, yeni ittifakların kurulabileceğine ve ülkeler arası politik karşıtlıkların çözülmesi için diplomatik girişimlerde bulunulabileceğine işaret ediyor.

30 NİSAN; FIRSATLARI FARK EDEBİLİRİZ

30 Nisan Cuma ise, Merkür ve Neptün arasında kesinleşen altmışlık açı ile Güneş-Uranüs arasında kesinleşen kavuşum güne damgasını vuracak. İlk açı sabah erken saatlerde kesinleşecek ve mart ayının son günlerinde başlayan, netleşememiş bazı konuşmaların, düşüncelerin, ticari bağlantıların, daha somut ve anlaşılır bir hal alabilmesi, formasyon kazanabilmesi için bazı fırsatları beraberinde getirecek.

HOŞ GELDİN MAYIS!

Akşam çok geç saatlerde kesinleştiği için 1 Mayıs Cumartesi günü de yoğun olarak etkisini hissedeceğimiz Güneş-Uranüs kavuşumu ise, günün anlam ve önemine son derece uygun. Özgürlükleri, demokrasiyi ve eşitliği sembolize eden Uranüs kavuşumu Boğa burcunda olduğu için, finansal alanda beklenmedik kırılmalara, risklerin yönetilememesine, ekonomide dalgalanma ve finansal kurumlarla alakalı siber suçlara işaret eder. Halkların harekete geçmesi, düzeni bozan yaklaşımlar bu kavuşumun etkisi altında yoğun olarak görülebilir.

Hepimize kolaylıkla geçecek günler ve daha sağlıklı, neşeli bir mayıs ayı diliyorum.

 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

aycan-ozenbas
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamladı. 1990’den bu yana astroloji danışmanlığı ve eğitimleri veriyor. Seçim astrolojisi, psikolojik astroloji, ilişki astrolojisi ve gelecek analizleri uzmanlık alanı…