Alışveriş

Hangi şehirde nefes almak isterdiniz?

Şöyle bir NYC, Roma, Paris, Londra, İstanbul, LA, Tokyo havası alsak fena mı olurdu? 

Hatta, “Bu şehirlerin en çok ziyaret edilmek istenilen lokasyonlarının havasını da solumak mümkün olsa keşke” diyenlerdenseniz, Breathe with me / Benimle Nefes Al- Dünyada ilk kez Koleksiyon olarak Tasarlanmış ve Kutulanmış Şehir Havası NFT Projesi ilginizi çekebilir.

Frankfurt’ta yaşayan Dijital Danışman ve Nefes Uzmanı Anıl Altaş Brug ile Brüksel’de yaşayan Video Sanatçısı kardeşi Atıl Altaş, pandemi, nefes, dijital koleksiyon ve NFT ilişkisine gönderme yaparak dünyada ilk sayılan inovatif ve özgün bir çalışmaya imza attılar. 

NFT, yani non-fungible token için kısaca bir eserin dijital gerçeklik sertifikası yani “kripto sanat” diyebiliriz. 

Altaş kardeşlerin tasarladığı proje Breathe With Me / Benimle Nefes Al şu anda, dünyada en çok ziyaret edilmek istenen şehirleri görmek, deneyimlemek ve hissetmek için size özel tasarlanmış ve kutulanmış şehirlerin havalarını NFT pazarı üzerinden satın alarak  bu deneyimi size yaşatma imkanı sunuyor. Dijital Koleksiyonun İstanbul kutusu için seçilen kırmızı renk şehrin kaotik enerjisine bir gönderme. Sizler de bu günlerde seyahat hasretindeyseniz aşağıdaki  linkten projeye ulaşabilirsiniz.

https://opensea.io/collection/breathe-with-me-city-video-cards

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.