Uygulamalar

“Thetahealing kendiniz için muhteşem bir yatırımdır”

“Yaradanın enerjisi harika bir şeydir,” diyen Vianna Stibal tarafından geliştirilen ve tüm dünyada yüz binlerce uygulayıcısı olan Thetahealing, kişinin ilahi enerjiyle temasını sağlayan kuantum temelli özel bir teknik. Thetahealing, beynimizin teta dalgalarına eriştiğinde ortaya çıkan yaratım gücünden faydalanıyor. Bu sayede bilinçli bir dikkatle derinleşerek kök inançlara kadar gidilebiliyor onlar, yeni kayıtlar değiştirilebiliyor.

Thetahealing eğitmenliği eğitimini tamamlayan ve Vianna Stibal’dan İsviçre’de eğitim alan sanatçı Almula Merter Churm’un, kurucusu olduğu AMC Healing Academy’de Theta Healing Eğitimi vereceğini duyunca onunla görüşmek ve uzun süredir merak ettiğim bu tekniği kendisinden dinlemek istedim.  Meraklısı için ekleyeyim, eğitim 26 Kasım’da başlıyor.

Pek övgüyle başlamam ama siz benim sesine bayıldığım bir tiyatrocusunuz. Geçmişte yaptığınız işlerden tanıyorum sizi. Yolunuz Thetahealing ile nasıl kesişti? Ve bu sisteme inanmanız nasıl oldu?

Aslında 2000 yılından beri benzeri çalışmalarla ilgiliyim. Hatta yaşam tasarım ve ilişki danışmanlığı işlerini başlatanlardan biriyim. Şu anda pek çok kişinin bu yoldaki temelini de ben attım ama sonra bırakıp gittim, İngiltere’ye yerleştim. Bu işlerin içinde olmama rağmen Covid dönemine kadar Thetahealing’le hiçbir bağlantım yoktu. Babamın yasını atlatamamıştım ve ayrıca herkes gibi ben de Covid bunalımına girmiştim. Kendi MRT (bilinç tazeleme) tekniğimi nasıl geliştirebilirim diye araştırma yaparken karşıma Thetahealing çıktı. İngiltere’de çok yakın bir arkadaşıma “Ben derslerde oturmaktan sıkılırım, gel beraber katılalım, ben sıkılınca çıkarım, sen devam edersin ve sonra da bana anlatırsın” dedim ve böylece bu yolda yürümeye başladım. Üstelik her zamanki kendimi beğenmişliğimle, bakalım bu thetacılar benden daha fazla bir şey biliyorlar mı, test edelim diye düşünüyordum. Ama gel gör, şu anda Thetahealing eğitmeniyim. Yani benden çok daha fazla şeyler biliyormuş Vianna Stibal.

Bize biraz bu sistemi anlatır mısınız? Thetahealing hangi alanlarda çalışır? Kimlere göredir ve kimlere göre değildir?

Thetahealing yaşamınız için kendinize yapabileceğiniz en muhteşem yatırımdır. Bilinçaltının ne kadar güçlü ve önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Onu doğru yönlendirmezseniz farkında bile olmadan herhangi bir hastalığı bedeninizde yaratabilir, ilişkiye dair olumsuz kodlamalardan dolayı evliliğinizi olumsuz yönde etkileyebilir, doğurganlığınızı engelleyebilir ya da öteleyebilir, sizi kurban rolüne sokacak kişileri hayatınıza çekebilir, maddi olarak kendi ilerlemenizi engelleyebilir ve daha bunlar gibi birçok blokaj yaratabilirsiniz. Bilinçaltı bütün bunları sizi korumak için yapar. Çünkü bilinçaltında doğru-yanlış kodlaması yoktur. Kendi yarattığı kodlamalarla hayatımızı şekillendirir.

Thetahealing tekniği istediğiniz hayatı kurabilmenize yardımcı olur. Fiziksel, duygusal, sezgisel olarak şifa veren, mucizelerin gerçekleştiği, birçok tekniği ve kadim öğretiyi içinde bulunduran, mucizevi, dönüştürücülüğü yüksek ve hızlı olan bir tekniktir. Seminerin içinde öğreneceğiniz her öğreti, hayatınızın her alanında zorlandığınız durumları çözümlemenizde yardımcı olacak öğretilerdir.

Teta beyin dalgasıyla, gerçeklik yaratımının nasıl bir ilgisi var?

Biliminsanları elektroensefalografi (EEG) ile yaptıkları deneylerde, mutluluk ve huzurun teta dalga boyunda deneyimlendiğini tespit etti. Derin meditasyon ve yarı uykuya geçiş hali olması nedeniyle teta frekansında, insanın hayatını olumlu yönde değiştirmeye odaklanan bilinçaltı tekniği Thetahealing’le rahatça uygulanabiliyor. İnsan, teta dalga boyundayken kolayca bilinçaltı ile bağlantıya geçilebiliyor. Uygulama geniş bir alan kapsıyor.

Bilinçdışımızdaki negatif kayıtlar hangi yollarla oluşur ve bunlar kendilerini bize nasıl gösterirler?

Çekirdek inanç, anne rahminden başlayarak bilinçaltımıza kodlanan, kendimizle ilgili düşünce kalıplarının sistematik toplamıdır. Bir nevi, çocuklukta bizi etkileyen olayların ardından çıkardığımız bireysel sonuçlardır. Zararsız görünen bu sonuçlar, duygu yoğunluğunun eşlik ettiği bir düşünce olarak meydana gelir. Daha sonra ise biz farkına bile varmadan inanç olarak bilinçaltımıza yerleşir.

Bu durum zamanla davranışlarımıza, duygularımıza ve hatta hayatımızın akışına yön vermeye başlar. İşte negatif kayıtlar düşünce sistemimize yerleşti ve hiç aklımıza gelmeyecek olaylarla tetiklenmeye başlar.

Bilinçdışı kayıtları değiştirmek veya dönüştürmek mümkün mü gerçekten?

Bilinçüstü ve bilinçaltında olan inanç ve düşünce kalıpları birbiri ile çeliştiği sürece kişinin istediği gibi bir hayatı yaratma ya da hayatını şekillendirme şansı yoktur. Tanrı bize sonsuz, sınırsız kaynak vermişken yaşadıklarımızı sadece kadere atfetmek de bir nevi konfor alanında kalma bahanesinden ve tabii ki insan doğasının değişime gösterdiği dirençten kaynaklanır. Carl Jung “Bilinçaltı düşünceleriniz, bilince çıkmadıkça bütün hayatınızı yönlendirir ve siz buna kader dersiniz” der. Thetahealing sistemiyle çalışırken tüm bu kayıtlar değiştirilir, dönüştürülür ve kas testiyle anında teyid edilir.

Çok sevdiğim bir psikiyatr bu tür uygulamaların tehlikesine dikkat çekmek amacıyla “Dışarı çıkardığınız bir travmayı yeniden içeri sokamayacak olanlar ne yaptıklarına dikkat etmeliler” demişti. Bu tekniğin tehlikeli tarafları var mıdır? Uzmanlaşmak neden önemlidir?

Thetahealing tekniğinin tehlikeli bir yanı yoktur. Sadece bilinçaltı kayıtlarını doğru bir şekilde tespit edip değiştirirken yüklemelerin doğru yapılması gerekir. Derin Kazma dediğimiz yöntem problemlerin ortaya çıkarılmasında çok etkilidir. Zaten bütün bu süreçte şifalamayı Yaradan yapar biz gözlemleyiciyiz.

Thetahealing DNA üzerinde nasıl çalışır? DNA düzeyinde etki eden bir çalışma, bizden sonraki nesiller için de bir iyileşme vadeder mi?

Kişide 4 inanç seviyesi vardır.

Öz inanç seviyesi: Bu hayatta bize öğretilen ve bizim çocukluktan beri kabul ettiğimiz inançlardır. Onlar bizim parçamız haline gelmiştir.  Beynin ön lobunda enerji olarak tutulurlar.

Genetik seviye: Bu seviyede atalarımızdan gelen veya bu hayatta genlerimize eklenen programlar vardır. Bu inançlar, fiziksel DNA’nın çevresindeki morfogenetik alanda enerji olarak tutulur. Bu DNA’nın mekaniklerine ne yapacaklarını söyleyen bilgi alanıdır.

Geçmiş seviye: Bu seviye geçmiş başka hayatlardan kolektif bilinç deneyimleri ile ilgilenir. Bu anılar aura alanımızda bulunur.

Ruhsal seviye: Bu seviye kişinin olduğu her şeydir. Burada programlar kalp çakrasından başlanarak dışarıya doğru bireyin bütünlüğünden çıkarılır.

Her inancımızı kas testiyle tek tek sorgulayarak onların hangi seviyede olduğunu öğrenebiliriz. Bundan sonra yapacağınız şey korkunuzu, kök inancınızın bulunduğu seviyeden iptal edilmesini, çözülmesini sağlamak.

Korku programları genler yoluyla da geçebilir. DNA iplikçiklerinin etrafında “morfogenetik alan” olarak adlandırılan garip bir bilgi alanı vardır. Bilim bunun var olduğunu biliyor. Bu alan bir bebeğin hücrelerinden tutun da kaç bacağa, kaç ayağa ve kaç ele sahip olacağını söyleyen bilgiyi taşır. DNA hücresinin içinde ve DNA’nın bu yapısı içinde, en az yedi nesil geriye giden genetik hafıza bulunur. Genetik inançlarımızı bu morfogenetik alan içinde buluruz. Böylece, büyük büyük büyükanneniz veya babanız ile aynı inanca/özelliklere sahip olabilirsiniz. İşte burada Derin Kazma yöntemi devreye girer ve atalarımızdan gelen inançlar bulup çıkarılır, yerine yeni inançlar yüklenir. Gen ile ilişkili olan anıların, duyguların, bedenin ve gelecek bedenin kayıtları, o gen tarafından belirlenen bedenin parçalarının şimdiki zamanda fonksiyon göstermesini etkiler. Yani, bu modeller şimdiki beden parçalarının nasıl davranacağını etkiler. Daimî bir düzelme sağlamak için dört alanının da düzeltilmesi gereklidir. Böylece biz kendimizi yeniden yaratırız ve gelecek bedeni de iyileştiririz.

His yüklemesi ne demektir?

Beynimiz sürekli yeni bağlantılar oluşturur. Özellikle bebeklik döneminde başlayan bu bağlantılar yirmili yaşlara gelindiğinde azalmaya başlar. Ve bizler yaşamı aynı hisler ile devam ettiririz. Yepyeni bir his bize tanıtıldığında artık yaşama da bununla ilgili duygu ve durumlar çekmeye başlarız. His yüklemeleri size daha önce hiç bilmediğiniz yüzlerce hissi evet onayı alınarak tanıtılmaktadır.

Korku, kızgınlık, öfke, kıskançlık, yetersizlik, suçluluk, pişmanlık, fesatlık… Bu duygular insanın yaşamda huşu içinde akmasını engelleyen duygular. Kendimizde bu duyguların varlığını nasıl keşfedebiliriz? Ve en çok merak edilen sorulardan biri olarak, “Kendini olduğun gibi kabul etmek,” bu işin neresinde?

Kişinin özgür iradesiyle tüm korku, kızgınlık, öfke, dört inanç seviyesinde tespit edilir. Daha sonra bunlara derin kazma uygulanır ve bunların aslında kimin inancı olduğu, nereden kazanıldığı bulunur. Özellikle “Sen ve Yaradan” eğitimini alan herkes çalışmayı kendinde çok kolay uygulamaya başlar.

Kendini olduğu gibi kabul etmek ise işin en başıdır aslında. Problemi çözebilmek için önce onu saptamak, olduğu gibi anlamak ve daha sonra da problemin nereden kaynaklandığını bulmak gerekir. Yani siz önce kendinizdeki sorunun farkına varacak ve onu olduğu gibi Kabul edeceksiniz. Bu farkındalık ve kabullenme sorunu çözebilmek için atacağınız en önemli adımdır.

İlahi sevginin içimizde dolaşması ne demek?

Thetahealing uygulamak için mutlaka yaratıcı inancınızın olması lazım. Çünkü şifayı veren Yaratıcı. Siz sadece aracısınız. Bunun dışında hangi dine inandığınızın önemi yok. Sizi şifalandıracak olan Yaratıcı’nın sonsuz sevgisidir.

Thetahealing ile cevap bulacağımız ya da artık merak etmeyeceğimiz en temel sorular neler?

Thetahealing tekniğiyle çalışmak için herhangi bir konu sınırlaması yoktur. En çok çalışılan konular, ilişki- evlilik sorunları, para ile ilişkiler, bolluk ve bereket sorunları, aile sorunları, sağlık sorunları, ideal kilo çalışmaları, gençlik ve canlılık kromozomunun aktivasyonu, genetik kısıtlamalar (kıtlık bilinci, genetik bozukluklar gibi), kariyer hedefine ulaşırken karşılaşılan engellerin aşılması, yabancı dil öğrenme konusunda yapılan aktivasyonlar ve bu konulardaki blokajların çözülmesi olarak sıralanabilir.

Peki, bu tekniği hiç bilmeyen birinin bile hemen şimdi alıp kullanabileceği ve yaşamına katabileceği özel soru ya da bakış açıları var mı?

Zihnimizden bir günde 60 ile 80 bin aralığında düşünceler geçer ve çoğu çok da olumlu olan düşünceler değillerdir. Öyle ki günlük hayatın koşuşturmacasında, iş ve özel yaşam hareketliliği bizi sürekli beta beyin dalgasında tutar. Bu düşünceler ve savaş- kaç modu dolayısıyla bizi yorar. Beyninizi altmış saniye içerisinde theta beyin dalgasına getirerek burada yapmış olduğunuz beş dakikalık çalışma dahi sizin tekrar günlük hayata devam etmenizi sağlar. Daha derine inmek gerekirse de bizler çocukluğumuzdan itibaren getirmiş olduğumuz genetik kayıtlarımızı inanç seviyelerimizde tutarız. Bunlardan iyi olanlar zaten bizi destekleyenlerdir. Ama kısıtlayan inanç programları ise hayatımızda tekrarlayan olaylar ve durumlar ortaya çıkarır. İşte bu noktada Thetahealing tekniği en derindeki kök inancı bulmamızı sağlar ve bu kısıtlayan inançlar dönüştükçe bizler de hayatın içerisinde daha keyif ve neşe ile yol alırız.  Thetaehaling uygulaması, uygulayıcısının, kişinin dönüştürmek istediği konuyu öğrenmesiyle başlar, enerji bedeninin temizliği ile devam eder, ardından Thetahealing tekniğinin en önemli kollarından olan Derin Kazma tekniği uygulanır. Bu bölüm soru cevap şeklindedir ve amaç, kişinin yaşamakta olduğu sorunun kökünde yatan, bilinçaltında kayıtlı, negatif inanç formunu ve varsa buna dair anıyı bulmaktır. Ulaşılan negatif inanç formunun kişinin gerçekten bilinçaltında inandığı bir program olup olmadığında bakmak için Kas Testi ile Kinesiyoloji’den faydalanır. Derin Kazma ile ulaşılan ve kas testiyle kesinleşen negatif düşünce formu, teta frekansında kişinin onayı ile pozitif hale dönüştürülür.

İşlemin ispatı için kas testiyle değişim gözlemlenebilir. Tekniğin sonucu kas testiyle an’da görülebilir. Hayata yansıması kişinin şifalanmaya ne kadar zamanda izin verdiğiyle de çok yakından bağlantılıdır. Yani kişi çok hızlı bir değişime hazırsa, değişim an’da başlayacaktır.

Tethahealing içinde başka hangi disiplinleri barındırıyor? Bu teknikle ilgilenen kişileri eğitimde ne gibi uyanışlar ve bilgiler bekliyor?

Kısır döngü haline gelen durumlarda çözülme, yaşanmış travmaların etkilerinin giderilmesi, duygusal tıkanıklıkların çözülmesi, yıpratan kızgınlık, kırgınlık ve endişelerin giderilmesi, pişmanlık, keşkeler ve intikam duygularının çözümlenmesi, imkansızlıklara dair inanç ve hislerde dönüşüm, ilişkilerde iyileşme, bolluk ve bereket bilincinde artış, motivasyon, sezgisel olarak gelecek okuma, DNA aktivasyonu, yaşam kalitesinde artış, yaratıcılık ve ilham gibi pek çok konuda kadim bilgiler öğrenilir ve farkındalıklarla birlikte uyanış başlar. Bilinçaltımızda bizi keyif ve huzurdan uzaklaştıran tüm blokajlar çözülür. Yaşadığımız olumsuz deneyimleri neden kendimize çektiğimizin nedenleri öğrenilir ve bunlardan hangi erdemleri kazandığımız keşfedilir.

Bize biraz da Thetahealing eğitim sürecini anlatabilir misiniz?

Kesinlikle yaratıcı bir güce inanmak yeterlidir. İlk üç modül ile birlikte tekniği hem kendinize hem de sevdiklerinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Başlangıçta bol pratik ve uygulama ile sistemi içinizde kolaylıkla oturtabilir ve yaşamınızda kendinize yepyeni bir konfor alanı yaratabilirsiniz Teknik, Basic DNA ve Advanced DNA olmak üzere Temel Seviye Uygulayıcılık ve İleri Seviye Uzman Uygulayıcılık seminerleriyle öğrenilebilir. Bu seminerlerin her biri iki buçuk gün sürmektedir. Kişi, uygulayıcı yani Thetahealer olduktan sonra hayatı boyunca hem kendine hem de başkalarına bu tekniği uygulayabilir.

Seminerlerde katılımcılar, Uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanırlar. Kişi, Uzman Uygulayıcı olduğunda kendisinin ve başkalarının programlarını bulabilir, değişiklik yapabilir, kendinin veya uyguladığı kişinin ihtiyacı olan hisleri enerji bedenine tanıtıp yükleyebilir. Tekniğin matematiksel zemininin ötesinde, spiritüel felsefesi de çok kuvvetlidir. Seminerlerde, katılımcıların hayata bakış açısını değiştirebilecek, içsel farkındalığını artıracak, evreni daha kolay anlamasını sağlamaya yarayacak bilgiler verilir. Thetahealing Tekniğinin pratikliğini ve işe yararlığını deneyimleyenler Derin Kazma modülünün seminerine katılarak devam ederler ve istekleri doğrultusunda birçok seminer seçeneği ile çalışmak istedikleri konular üzerinde uzmanlaşabilirler.

Eğitimin 1.basamak 3.oturumunda Varoluş Sviyeleri, Kararsız Ruhlar, Düşenler- Musallat- Implant, Koruyucu Melekler, Koruyucu Melek Çalışması, Ruh Parçacıkları ve Radyasyon gibi başlıklar gördüm. Tüm bu şeyler nasıl bir kurgunun parçaları? Yani, tüyler ürpertici ama bir o kadar da merak uyandırıcı. Bir diğer soru, korkmalı mıyız? Bize biraz bu olgulardan bahsedebilir misiniz?

Theta durumu deneyimlenmeye başlandığında rüya durumuna girmeye başlarız. Ve görünmez olan enerjilere karşı açık oluruz. Bu enerjiler kendilerini ruhlar olarak gösterebilir. Düşenler dediğimiz özgür irade seviyesini kaybetmiş olanlardır.

Koruyucu Melekle, Musallatlar ve tüm diğerleri tamamı varoluş seviyeleriyle ilgili…Aslında tüm bunları varoluş seviyelerini incelerken görüyoruz. Bana göre ThetaHealing eğitimlerinin en zevkli bölümü. Bütün yasalarla ve Yaradanın koşulsuz sevgisiyle tanışıyoruz. Ve korkulacak hiçbir şey yok.

Dergimizin klasik sorusunu da sorayım, “Sizin için neler mümkün?”

Senden daha iyi bir sen mümkün. Ve Yaradanın koşulsuz sevgisiyle, inançla her şey mümkün.

 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

serda-kranda-kapucuoglu_
Kitap projeleri, yayın danışmanlığı, yazar koçluğu ve geliştirici editörlük yapıyor. Jungian Koç. Birdenbire adlı ilk romanını 2022’de yayımladı. Kurucusu olduğu ZB Akademi’nin Serda Kranda Akademi markası altında hem kurumlar hem de bireyler için editörlük ve yazarlık atölyeleri düzenliyor, editoryal danışmanlık veriyor. 21 Gün Okuyanları adlı okuma kulübünün kurucusu. Mümkün Dergi’nin ve 360 derece editörlük ve yayın danışmanlığı hizmetleri veren Mümkün Ajans’ın kurucu ortaklarından. Edebiyat, felsefe, mitoloji ve psikolojiyle ilgileniyor. 1979 İstanbul doğumlu. Evli, kedili ve iki kız annesi.