Burçlara göre dekorasyon önerileri

Yaşam alanımızı dekore ederken elbette burcumuzun karakteristik özelliklerinizi dünyamıza yansıtıyoruz. O halde biraz burcumuzun dekorasyonundan konuşalım mı? Astrolojinin 12 harika burcu için ve onlara özel önerilerle dekorasyon kodlarını hazırladık.

KOÇ: Turuncu ve Rahat

Astrolojinin ilk burcu olan Koçlar, rahatlığın ön planda olduğu yaşam alanı kurgusu tercih ediyor. İşlevsel ve modern çizgilerdeki ürünleri, turuncu renk tamamlayıcılığıyla bir arada kullanmayı seviyor. Tüm ürünlerin kaliteli olması ise oldukça önemli. Sıcak tonların hemen hepsini evinde görebilmek mümkün.

Zaya marka kek standı, Beymen Home.

Philo koltuk, Natuzzi.

 

BOĞA: Mavi ve Amerikan

Gösterişli görünümlerin peşinde olan Boğa burçları, mavi rengin hakimiyetinde görünümlerden yana seçimler yapıyor. Daha çok Amerikan tarzı bir stilde büyük ve geniş ölçekli koltukların etrafında bir oturma alanı kurgusundan hoşlanıyor. Tüm bunların destekleyici gücü ise kesinlikle rahatlık.

 

Ocean kek standı, Chakra.

Koltuk, Coastal Homes.

 

İKİZLER: Sarı ve Farklı

 Hareket kabiliyeti yüksek İkizler burçları için çeşitlilik birinci öncelik diyebiliriz. Bol aksesuar kullanmayı seviyor ve sarı rengin peşinde bir dekorasyon anlayışına sahip. Özellikle sık sık değişikliğe ihtiyaç duyduğu için kolay taşınabilir, yeri değiştirilebilir hafif mobilyaları seçiyor. Yeni ve değişik formlardaki her aksesuar, onun için tercih sebebi.

Let’s Dance duvar dekoru, Artepera.

Lambader, Pinot.

 

YENGEÇ: Yeşil ve El Yapımı

Yengeç burçlarının favori rengi olan yeşil, olabildiğince büyük mobilyalarda kullanıldığında dikkatini çekmeye yetiyor. El yapımı ürünlerin öneminin farkında olan bir dekorasyon tarzını benimsiyor. Evi en önemseyen burç olarak, antika ya da retro parçaların her bir köşede yerleştiği yaşanmışlığı yüksek evlerde mutluluğu yakalıyor. Evcil bir burç olduğu için ise özellikle koltuk ve yastıklarda rahatlığı arıyor.

Uyuyan Güzel fincan seti, Maji Atelier.

Bank koltuk, Halit Berker Design.

 

ASLAN: Altın ve İddialı

 Lüks, ihtişam ve göz alıcı görünümlerin sevdalısı olan aslan burçları, özel hayatlarındaki hakimiyeti seven halini yaşadıkları alanlarda da devam ettirmenin peşinde. Altın görünümlerin ana malzeme kabul edildiği odalarda, ışıltılı ve iddiası yüksek odak noktaları oluşturmak, kendilerine has bir dekorasyon şifresi adeta.

 

Carnival lambader, Haral Design.

Etro Home marka dolap, Mvoice Interior.

BAŞAK: Naturel ve Tertipli

Bej ve gri renklerin etrafında şekillenen bir ev hayatı, Başak burçları için hayati önem taşıyor. Titizliğin dekorasyonun belirleyicisi olduğu bir stilde, olabildiğince az eşya ve minimal bir görünümde sadık kalmak, ana adımlardan biri. Basit bir ev hayatı, depolama ekipmanlarıyla düzen içinde bir ev kullanımında sepetler başrolde.