Astroloji

Burçların güzelliğe bakış açıları

Merhaba sevgili Mümkün okuru;

2022 yılı, Venüs yılı. Venüs yılı olduğu için; kadınlar ve onlarla ilgili konular önem kazanacaktır. Bu durumda; estetik ve güzellikle ilgili olan her şeyden bahsedebiliriz tabi. Bu sebepten, bu yazımda burçların estetiğe bakış açılarını sizler için yazdım.

Güzellik kavramı asırlardır insanoğlunun ilgisini çekmiştir. Bu anlamda kadınlar var oluşlarının adeta simgesi olan güzelliklerini önce kendileri sonra karşı cins için korumak isterken, erkekler ise “ Güzele bakmak sevaptır” sözündeki gibi cennetlik olmak adına bu ilgilerini sürdürmüşlerdir.

Asırlardan günümüze devam eden güzellik kavramı teknolojinin ilerlemesi, tıbbın yeni buluşlarla şekillenmesi, beslenme ve sporun da hayatımıza dahil olmasıyla yeni noktalara taşınmıştır. Artık kendine bakmak bakımlı olmak günümüzün olmazsa olmazları. Kadınlardan sonra günümüzde erkeklerde bakımlı olmak adına kendilerine zaman ayırmaya başladılar.

Güzellik bana göre önce içerde başlar. Yani ruhta. Ruh güzel olduğunda kişiliğimizin dokuları şekillenirken aynı güzelliği karakterimize de yansıtır. Hani denir ya hep “Kalbinin güzelliği yüzüne yansımış” diye… İşte iç güzelliği derken kalbin de güzel olması kastedilir. Kalp güzelliği derken, iyi insan olmayı, iyi düşünmeyi kastediyorum tabii. Demek ki önce iyi insan olmakla güzelliğe ilk adımı atıyoruz. Sonrasında bunu düzenli egzersizler ve sağlıklı beslenme programıyla desteklediğimizde kaliteli bir yaşlılığa garantilemiş oluyoruz. Tabii ki genetik faktörler ağır yaşam koşulları ve en önemlisi kişinin kadersel rotasını atlamadan. Yani doğum anınızda size sistem tarafından verilmiş olan bir vaad (potansiyel) var. O potansiyel doğrultusunda birey olarak kendimiz için en iyisini yapmak öncelikle bu yaşamdaki sorumluluğumuz. Aslında güzel olmak için sağlıklı yaşamak ve kaliteli yaşlanmak için önce sisteme ve sonra kendimize karşı borçluyuz. Ve bu bizim asli görevimiz. Irk olarak biz borçlu olmayı sevmeyiz. Gelin o halde borcumuzu ödeyelim. Güzel olalım.

BURÇLARIN GÜZELLİĞE BAKIŞ AÇILARI

Zodyak kuşağının 12 neferi olan burçlarımızın estetiğe ve güzelliğe dair bakış açılarını sizler için kaleme aldım.

Koç Burcu: Mars kişisi. O sportif ve hareketli doğasıyla yediklerini doğal olarak yakma eğilimindedir. Eğer bir sağlık sorunu yoksa kolay kolay kilo almaz. Onun için güzellik rahatlıkla eş değerdir. Eğer rahatı bozulmayacaksa doğallığı kalacaksa estetiğe pek karşı değildir. Özellikle yüz bölgesiyle ilgili dokunuşlardan ve rötuşlardan keyif alabilir.

Boğa Burcu: Venüs kişisi. Yani doğuştan estetik değerleri gelişmiştir ve güzellik onun için önemlidir. Ağır ve tembel yapısı sebebiyle sporla arası pek yoktur. Ve boğazına çok düşkündür. O yüzden yağlanmaya meyillidir. Belirli periyodlarda yapılacak lipo onun için kurtarıcı olabilir. İlerleyen yaşlarda boğazındaki çizgilerden rahatsız olabilir ve boyun estetiği düşünebilir.

İkizler Burcu: Yönetici gezegeni Merkür olduğu için lakabı “İhtiyar Delikanlı” dır. Kaç yaşında olursa olsun bir İkizler daima genç gösterecektir. Hayata karşı duyduğu merak ve ilgi onu zinde tutar. Kilo alması zor burçlardandır. Sıkılgan doğasını yemek sofrasında fazla geçirmeyerek taçlandırır. Hepsinden biraz sözü bir İkizler için söylenebilir. Konuşmak önemli olduğundan  ağız ve dişleri bakımlı olmalıdır. Dudak estetiği olabilir. İlerleyen yaşlarda elleriyle ilgili bir estetiğe ihtiyaç duyabilir.

Yengeç Burcu: Ay kişisi. Duygularıyla hareket eden Yengeç’lerin Ay’ın halleri gibi halden hale girerler. Yemek yemekten çok yedirmeyi severler. Sevgilerini beslemekle eş değer bir hale getirdikleri için, kendileri değil ama sevdiklerine kilo aldırabilirler. Yengeç vücudumuzda göğüsleri ve dişilik hormonlarını temsil ettiğinden meme ve rahim estetiği onlar için uygun olabilir.

Aslan Burcu: Güneş kişisi. Bir Aslan’da ilk dikkat çeken şey yeledir. Dolayısıyla tüm Aslan’ların en çok önem verdiği şey saçlarıdır. Saç için yapmayacakları şey yoktur. Aslanlar için parlamak çok önemlidir. Çünkü o bir Güneş’tir. Güneş nasıl daima parlayıp ısıtıyorsa o da öyle olmak ister. Dolayısıyla dikkat çekecek  tüm gözlerin üzerlerine çevrilmesini sağlayacak her türlü estetik dokunuş onları mutlu edebilir.

Başak Burcu: Merkür kişisi. O da İkizler burcu gibi “İhtiyar Delikanlı” unvanına nail olacak bir kişidir. Yaşlarını hiç göstermezler. Doğallık ve temizlik onlar için yegâne iki güzellik unsuru. Ciltleri porselen gibi olduğundan ciltle ilgili her türlü dokunuşuna açıktır. Mide ve bağırsakları temsil ettiğinden karın estetiği düşünülebilir.  Ancak başarılı ufak tefek anlaşılmayan her türlü dokunuşuna teslim olabilirler.

Terazi Burcu: Venüs Kişisi. Güzellik burcudur. Doğuştan güzelliğe eğilimlidir. O her zaman hem fiziksel hem ruhsal güzelliğine dikkat eder. Bu uğurda para harcamaktan çekinmez. Yılların getirdiği çizgilere ve deformelere karşı estetiğe açık ve yatkındır.

Akrep Burcu: Plüton kişisi. Doğuştan cazibeli ve seksidir. Onun güzelliğe bakış açısı daha çok derinlerdedir. Dönüşümden çekinmez. Onu seksi ve çekici gösterecek dokunuşlara hayır demez.

Yay Burcu: Jüpiter kişisi. Spora ve doğa maceralarına yatkın olan Yay’lar okuyarak ve gezerek kendilerini güzel hissederler. Değişik kültürlere olan ilgileri bilindiğinden değişik yemek kültürlerine de açıktır onlar. Rahatlık ve pozitif düşünce gücü onların vazgeçilmezlerinden. Onların hareket ve özgürlüklerini kısıtlamayacak doğallıklarını bozmayacak estetik dokunuşlar idealdir.

Oğlak Burcu: Satürn kişisi. Neredeyse genç yaşta estetiğe daha çok istek duyabilirler. Çünkü Oğlak’lar yaşlandıkça gençleşen ve güzelleşen kişilerdir. Yaşları ilerledikçe kemik kas ve iskelet yapıları oturduğundan yüz ovali daha bir anlam kazanır. Dişleri önemlidir. Gerekirse diş estetiği olabilirler. Kas ve kemik yapılarını güçlendirecek sporlar yapmaları yerinde olur. Dikkat çekmeyecek şekilde gereken noktalara estetik dokunuşlar yapılabilir.

Kova Burcu: Uranüs kişisi. Aykırı sıra dışı ve marjinal olan her şey onun için güzeldir. O değişik olmak için çabalamaz. Zaten öyledir. Onların kendine has bir duruşları vardır kimseye benzemeyen. Bu sebepten güzelliğe bakış açıları da herkesten farklıdır. Yüzlerinde elektrikli bir yapı vardır. Kemikli ifadeleri onları çekici yapar. Estetiğe karşı olmamakla birlikte herkesin yaptığı şeyi o istemez.

Balık Burcu: Neptün kişisi. Onun kendine has bambaşka ve zengin bir dünyası vardır ve orada yaşar. Sevginin en üst oktavıdır. Çünkü o karşılıksız sever. Bu sevgi onu her şeyiyle güzel yapar. Sanata olan yatkınlığı onu güzellikle birleştirir. Ayakları en dikkat çekici yeridir. Ayak bakımı onun için olmazsa olmazdır. Estetik de onun için bir sanat anlamına geldiğinden sanat için yaparım mantığıyla hareket edebilir.

Burçların güzelliğe ve estetiğe bakış açılarını tek tek anlattım. Ancak güzellik bir bütündür. Bir insan kadın ya da erkek önce ruhu ve kalbiyle sonra düşünceleriyle nihayetinde fiziğiyle güzeldir. İçi kötü olan bir kişiye yapılan estetik çok da sevimli durmayacaktır.

Estetik zaten bizde var olan yıllarla birlikte deforme olmuş bölgelerimizi rötuşlamak için bence harika. Kendini beğenen insanı herkes beğenir. Kendini seven insanı herkes sever. Kendine güven duyan insana herkes güven duyar.

Yaş aldıkça bedenimizde oluşan çizgiler ve deformasyon var olan güvenimizi biraz çatırdatabilir. Bu noktada alacağımız estetik destek kaybolan güvenimizi yerine koyarak yaşama daha güzel bakmamızı sağlayabilir.

Yıldızlar yolunuzu güzellikle aydınlatsın…

Sevgiyle,

 

 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.