Astroloji

İyiliğin ve şifanın gücü artıyor

İyi ve güzel şeyler duymaya çok ihtiyacımız var öyle değil mi ? İyileşmeye…  Gülmeye, neşeye… Belki bu yazı sizi kahkahalara boğmayacak ama moralinizi yükselteceğine bahse girerim.

14 Mayıs’ta hızla Balık burcuna giriş yapacak Jüpiter’in niyeti bir an önce tüm dünyayı şifalandırmak ve sevgiyle iyileştirmek!

Jüpiter, Kova burcunda hiç retro yapmadan 14 Mayıs’ta yüceldiği Balık burcuna giriyor. Buradaki yolculuğu ilk adımda biraz kısa sürecek ve 28 Temmuz’da tekrar Kova burcuna geri dönecek.  30 Aralık’a kadar tekrar Kova burcundaki seyrini devam ettirecek olan Jüpiter’in Balık burcuna tam girişi de, 30 Aralık’ta olacak ve 2022 yılı boyunca burada seyahat edecek.  Ancak 14 Mayıs/28 Temmuz tarihleri arasında bize önümüzdeki yılın fragmanını gösterecek ve hepimiz kısa süreliğine de olsa nefes alacağız.

21 Aralık 2017’den itibaren, gücünü tam olarak gösteren Satürn sınavlarından dünya olarak hepimiz zorlanıyoruz. Önce Satürn Oğlak, şimdi de Satürn Kova vurgusunu hissediyoruz. Güneş sisteminin en büyük iyicili olan Jüpiter’in uzun zamandır pek hissedemiyoruz. Sanki sesimizi duyan yok, yardım istesek hiç gelmiyor ve sanki iyi giden şeyler azalıyormuş gibi hayatımızda. Bunun nedeni, Satürn’ün Oğlak’ta olduğu zamanlarda Jüpiter’in de Oğlak’ta olması, Satürn’ün şimdi Kova’da olduğu zaman yine Jüpiter’in Kova’ya girmesi. Tüm bu yıllar boyunca yönettiği burçlarda olan Satürn hep son sözü söyledi. Baskı uyguladı, daralttı, nefes aldırmadı ve Jüpiter tam anlamıyla gücünü gösteremedi. Ancak bizi daha zorlu olabilecek başlıklardan korudu. Şimdi Balık burcunda Satürn’den bağımsızlaşarak ve yüceldiği yani gayet iyi çalıştığı bir burca girerek dünyayı şifalandırmak ve iyileştirmek niyetinde.

Mutlaka ki sınavlarımız devam edecek ancak, geçen dönemlerden daha iyi olacağız.

ASTROLOJİDE JÜPİTER

Güneş sisteminin bilinen en büyük gezegeni olan Jüpiter, genişletip büyütür, olgunlaştırır, deneyim kazandırır, öğretir, talih ve şansla birlikte fırsatlar getirir. Çok sevilen bu gezegen, her burçta yaklaşık bir sene kalır. Jüpiter, sınırları aşarak, uzakları arayışın simgesidirDolayısıyla Zodyak’ın son burcu olan ve kendinde tüm burçlardan birer  parça bulunduran Balık burcunun sınırsızlık algısıyla buluşacak Jüpiter, burada yücelerek çalışır ve çok güçlüdür.

JÜPİTER BALIK BURCUNDA

Jüpiter, kaynaktaki, zirvedeki bilgiyi ve felsefeyi de anlatır. Balık burcundaki Jüpiter bilgisi; daha çok ruhsal bilgi olarak çalışacaktır. Bu bilgi öyle kitaplardan okuldan öğrenilecek bir bilgi değildir. Hissedilerek, kanıksanarak ve yüksek farkındalıklarla kazanılarak elde edilen bir bilgidir. Karnımız acıkınca yemek yeriz, uykumuz gelince uyuruz, dünyevi bedensel ihtiyaçlarımızı bir şekilde yerine getiririz. Peki ruhumuzun ihtiyacı? Onun ne kadar farkındayız?

Jüpiter Balık, ruhsal açlığı kapatmak ister. Ruhlarımızla bütünleştirerek,  onun neye ihtiyacını var onu anlamamızı ister. Bir iyi olma sürecidir. “İyi hissediyorum” cümlesinde genelde akıl ve bedenin iyi hissetmesine öncelik verilir ve öyle de algılanır. Ancak bu dönem, akıl, beden ve ruh üçlüsünün iyi hissetme haline tanık olmaya başlayacağız. Balık 12. evi yönettiğinden ve 12. ev kolektif bir ev olduğundan, biz iyi hissedince, başkalarını da iyi hissettirmek isteyeceğiz. Bu bir dalga gibi, titreşerek yayılacak. Ben iyi olduğumda, başkalarının da iyi olması için yardım edeceğim duygusu bu dönem çok fazla yükselecektir.

Jüpiter Balık dönemi, egonun sıfırlanarak “hiçlik makamının” yükselişidir. Buradaki ödüller daha çok mana ile ilgilidir ve ruhsaldır. İlahi olanla edilen temas yükselir, inanılmaz bir kabul başlar, O’na inanış artar ve bir bırakma, teslim olma hali gelir ardından. Jüpiter Balık adeta bir erme makamına çıkışın yolculuğudur. Spiritüel konulara duyulan ilgi artar. Sevgi tüm evrene koşulsuz olarak yayılır. Sevgideki koşullar ve şartlanmalar anlamını yitirirken, “yaratılanı yaratandan ötürü sevme” prensibi öne çıkar. Muazzam bir şefkat duygusu hissedilir evrenin her zerresinde. Acıma ve empati duyguları artar. Başkaları, diğer canlılar, doğa ne hissediyor, onlara ne yapabilirim, nasıl iyileştirebilirim soruları bizi yardıma ihtiyacı olan her alana şiddetle itekler. Sosyal çalışmalar artar.

Her birimiz görünmeyen pelerinlerimizle “Superman veya Superwoman” olma yolunda dünyayı kurtarma arzusu duyarız.

Vicdanın ne kadar önemli olduğunu çok net görürüz. İlgilenmemek, kayıtsız kalmak imkânsız hale gelir. Toplumlardaki anlayış, merhamet ve vicdan duyguları artmaya başlar. Bu dönem, sağlık ve sağlık koşullarıyla ilgili başlıklar da öne çıkar. Ruhsal ve psikolojik sağlık da önemli olur. Sağlık konusunda güçlü bir şifa süreci içine girilir.

İnançlarımızı güçlendirecek Jüpiter Balık dönemi, din ve din adamlarıyla ilgili konuları da dünya gündeminde genişletip artırabilir. Mistik deneyimlere,  astral seyahatlere, metafizik ve okült konulara ilgi artabilir. Ülkemiz açısından bu transit dönemi bir hayli önemlidir. Ülkemizin 9. Evi’ne yerleşecek Jüpiter Güney düğümü Balık olan Türkiye’de dini fikirlerin ve inançların tartışılması, dini kurumlar ve ibadet alanlarıyla ilgili konuları hareketlendirecektir.

Deniz taşımacılığı, yurt dışı konuları, turizm alanında da önemli gelişmeler olacaktır. Özellikle yaz ayları boru hatları çalışmaları hızlanabilir.

GÖLGE TARAFLARIYLA JÜPİTER BALIK

12.Ev’i yöneten Jüpiter, bu transitinde bağımlılıklar ve sınırlar konularını artıracaktır. Balık’ın o sınırsızlık hali, etrafımızdaki kişilere sınır çizme konusunda bizi zorlayabilir. Bu durum aşırı vericilik, aşırı merhamet enerjilerini açığa çıkartarak kendimizi paspas yapma noktasına götürebilir. Her türlü duygu veya madde bağımlılıkları bu dönem artabilir. Diğer yandan, bu transit aşırı tembellik ve miskinlik vereceğinden gerçekler yerine hayallerle avutmayı seçeceğimizden bize kendimizi yararsız hissettirebilir. Bu durum kadercilikle veya teslimiyetle ilgili değildir. Bu Jüpiter Balık’ın gölge tarafının çalışmasıdır. Buna dikkat edelim…

JÜPİTER BALIK VE PANDEMİ

Kuşkusuz Jüpiter Balık şifa enerjisini maksimum seviyede çalıştıracaktır. 2020 Mart ayında ülkemizde başlayan bu kısıtlayıcı ve yasaklı dönem, Jüpiter’in 14 Mayıs-28 Temmuz arasında Balık burcunda bulunacağı dönemde, biraz açılmaya başlar. Yollar ve seyahatler açılır, tatiller yapılır, içkili mekanlar, bar ve kafeler özellikle müzik sektörü biraz olsun canlanmaya başlar. Ağustos/Aralık arası tekrar daralmaya kapanmaya başlayabilir. Ancak büyük miktarda iyileşmeler başlar. Senenin sonunda tam anlamıyla Jüpiter Balık’a geçtiğinde, önümüzdeki yıl yasaklardan ve kısıtlamalardan da uzaklaşmaya başlarız.

Dünya olarak 2023 yılında pandemi sürecinin bitişine tanık olabiliriz.

JÜPİTER BALIK DÖNEMİNDE DİKKAT ÇEKECEK MESLEK DALLARI

Jüpiter Balık dönemi, bazı meslek dallarını genişletecek ve dikkat çekici hale getirecektir. Buradaki amaç, evrensel birlik, sevgi ve iyileşmedir. Buna göre; şifacılık, bilinçaltı ve spritüel tüm çalışmalar ve bunlarla ilgili olan tüm meslekler

(Access, Theta, art, meditasyon, bilinçaltı seansları, regresyon, geçmiş yaşam terapileri), hipnoz, alternatif tıp dalları, hayvan ve doğayla ilgili meslek grupları, veteriner, tur rehberleri, psikolog, terapist, yazar, şair, film sektörü, senarist, yönetmen, fotoğrafçı, sanatçılık, sahne, müzik, sinema, su ile ilgili meslekler, dalgıç, dalgıç eğitmenliği, sualtı arkeologluğu, denizaltı mürettebatı, gemicilik, deniz kaptanı, gemi ve deniz ticareti, liman işletmeciliği, tersaneler, sıvı kimyasalları ile ilgili işler (gaz, alkol, içki, petrol) ilaç sanayi gibi meslekleri öne çıkacaktır.

Jüpiter, iyileştirmeye, gerçek sevgiyi yaymaya, zararlı egodan soyunmaya, unuttuğumuz vicdan ve merhamet duygularını hatırlatmaya, şifa olmaya ve şifa bulmaya geliyor.

Dr. Younan Nowzaradan’ın dediği gibi “Tıp kitaplarında yazmaz ama sevgi her yarayı iyileştirir.”

Sevdikçe sevelim, iyileşirken iyileştirelim, güzellikleri paylaşarak çoğalalım. Tüm dünyanın en yüksek hayırlarla şifalanması dileğimle…

 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.