Retrolar doğru kullanan için nimete dönüşür
Astroloji

Retrolar doğru kullanan için nimete dönüşür

RETRO MEVSİMİNDEYİZ

Merhaba Mümkün okuru;

Zaman mı yavaşladı son zamanlarda? Yoksa bizde mi terslik var? Neden her şeyimiz ters gidiyor? Neden her şeyin üstünden iki kere geçmek zorunda kalıyoruz? Neden beklediğimiz haberler, cevaplar gelmiyor? Neden her şey bulanık? Neden karar veremiyorum?

Şu an gökyüzünde neredeyse tüm gezegenler retro yapıyor, en son Merkür de bu kervana katıldı. Zor ve sıkıntılı zamanlardan geçiyoruz. Bilmeliyiz ki sistemin bizlerle bir zoru yok. Sistem bize karşı değil. Sistem bizden nefret etmiyor. Retrolar bela değil, aslında nimet. Tabii zamanı doğru kullananlar ve farkında olanlar için.

RETROLAR NEDEN VAR?

Yaşam çok hızlı akıyor. İnsan zihninden ışık hızıyla yaratıcı fikirler geçiyor. Zaman ileriye doğru akarken, o hızla alınan bir sürü karar, yapılan onca eylemden insan pişmanlık duyabiliyor. Tekrar düşünecek, masaya yatırıp değerlendirecek zamana ihtiyaç oluyor bazen. Ayrıca zaman ileriye doğru akarken insan madde planına odaklı olmak zorunda kalıyor. Para kazanmak, geçimini sağlamak, eğlenmek, işe gitmek, sosyal olmak gibi. İnsan sadece fiziki bedenden ibaret değil ki. Onun bir de eterik bedeni, ruhu var. Yani zaman ileriye aktığında mana planına pek hizmet edemiyor. İçine, özüne dönemiyor. Ruhuyla ilgilenemiyor. Yaşadıklarını hazmedemiyor, sindiremiyor. Bunun için Retrolar var. Retro zamanları, içimize yolculuk yaptığımız, hatalarımızdan ders aldığımız, onarmak istediğimiz ilişkileri onardığımız, geriye dönük kaçırdığımız fırsatlardan yararlandığımız çok kıymetli zamanlar aslında. Zamanı doğru kullandığınızda Retrolar nimettir.

PEKİ RETRO NEDİR? GEZEGENLER GERİ GİDER Mİ?

Retro, o gezegenin durağanlaşması ve enerjisinin yavaşlatmasıdır aslında. Ancak yeryüzünden bakıldığında sanki geri gidiyormuş gibi algılanır. Gezegenler geri gitmez. Retro zamanları genel olarak “dur, yavaşla, onar, algıla, düşün, tamamla” zamanlarıdır. Retro zamanları ileriye gitmek, sıkıntılı durumlar yaratır. Düşünün ki aracınız geri viteste ve siz gaz pedalına basıp ileri gitmek istiyorsunuz. Ne olur o zaman? Motor yanar ve teknik hasarlar oluşur. İşte retro zamanları da, yeni başlangıç yapmak, acele etmek ve ileriye gitmek yaşamımızda bu ve benzeri sorunları getirir.

17 EYLÜL’E KADAR MERKÜR RETROSU

Merkür retrosu başladı. 17 Eylül’e kadar Başak burcunda retro yapacak olan Merkür, geriye dönük tüm kaygı, korku ve endişe duyduğumuz başlıklarla bizi yüzleştirmek niyetinde. Bu dönem geçmişe yönelik kendimize ve olaylara çok fazla sorgu yapabiliriz. Eleştirel yaklaşabiliriz. Ancak Başak, mükemmel bir eleştirmendir. Dolayısı ile yaptığımız bu iç hesaplaşma döneminde çözümleri de bulmamız mümkün olacaktır. Yani aslında sıkıntılı gibi gözüken süreçten, geriye dönük birçok konunun çözümü ile çıkabileceğiz. O yüzden bu retro yine bir nimet.

MERKÜR RETROSU İLETİŞİMİN KIYMETİNİ HATIRLATIYOR

Bunun dışında, randevular, toplantılar, etkinlikler ertelenebilir. Saatinde bir yere yetişmemiz zorlaşabilir. Trafikte sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliriz. Bu yüzden retro sürecinde her ihtimale karşı erken yola çıkmanızı öneririm. Eski iş yârlerimizden, eski müşterilerimizden yeni teklifler gelebilir. Değerlendirelim. Eski sağlık sorunlarımız yeniden ortaya çıkabilir, eğer iyileşmemişsek. Onların üzerine eğilelim. İletişim ağında, internet ve sosyal medyada birçok aksilikle karşılaşabiliriz. Mailler gelmeyebilir, mesajlar gitmeyebilir, internet donabilir. Merkür Retrolarında iletişimin insanlar için ne kadar kıymetli olduğunu öğreniyoruz aslında. Konuşamadığımızda, ulaşamadığımızda sorunların ne kadar büyüdüğünü görüyoruz.

Problemli olan, epeydir konuşamadığınız kişilerle bağlantı kurabilirsiniz bu dönem. Kendinizi ifade edebilir aradaki yanlış anlaşılmaları düzeltebilirsiniz.

Tüm Merkür Retroları hangi burçta olursa olsun, bizi diğer canlılardan ayıran yegâne özellik olan iletişimin önemini hatırlatır. O yüzden en çok Merkür Retrolarında zorlanırız.

Özellikle bu dönem, kaygı ve endişe kökenli tüm psikolojik sorunlar için şifa ve enerji çalışması yapmak, geçmişe sondaj yapmak inanılmaz doğru olacaktır. İçimize dönüp, olanı biteni değerlendirmeliyiz. 17 Eylül’den sonra, yeni kararlar yani başlangıçlar yapacağız ve zaman yine hızlı akmaya başlayacak zira.

Ne demişler; “Ok; geriye çekilerek atılır. Hayat sizi yavaşlatıp geriye çekiyorsa, daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir”

Sevgiyle,


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.