Sevgi frekansları, şifa ve John Lennon
Dergi Farkındalık

Sevgi frekansları, şifa ve John Lennon

Tesla’nın söylediği, Einstein’ın kanıtladığı gibi; yaşam enerji, titreşim ve frekanslardan oluşuyor. Duygu ve düşüncelerimiz, yediklerimiz, gördüklerimiz, canlı ve cansız her şey bir titreşim yayıyor. Dinlediğimiz müzikler ve duyduğumuz tüm sesler de…

Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir aydınlanma ve yükselme sürecindeyiz. Ruhların bilinç seviyesine göre zorluğunu hissedeceği imtihanlarla alışageldiğimiz sistemleri sorgulamaya, doğa ve özümüzle yüzleşmeye başlıyoruz. Mevcut yaşamımızın dualite labirentinden çıkıp beşinci boyutun yüksek bilincine; birlik ve sevginin farkındalığına kavuşurken dünyada her seviyedeki karanlıklardan da arınıyoruz. Evrenin yasa ve gizleri açığa çıktıkça fiziksel sağlımızdan duygularımıza kadar kendimizi de daha üst boyutta iyileştirmeye başladık. Bu alanda en çok faydalandığımız frekans bilimiyse en basit halinde evlerimizde açtığımız bir müzikle dahi bize iyi gelebiliyor.

SESLE SEVGİ FREKANSINI YÜKSELMEK

Tesla’nın söylediği, Einstein’ın kanıtladığı gibi; yaşam enerji, titreşim ve frekanslardan oluşuyor. Duygu ve düşüncelerimiz, yediklerimiz, gördüklerimiz, canlı ve cansız her şey bir titreşim yayıyor. Dinlediğimiz müzikler ve duyduğumuz tüm sesler de. Bu yüzden, Avustralyalı Aborjinlerden Perulu keşişlere, antik zamanlardan beri sesle şifalandırma sıklıkla kullanılan bir yöntem. Onların içgüdüsel veya deneme yoluyla keşfettiği bu iyileştirme metodunun, DNA ve sağlığımız üzerinde ne kadar etkili olduğu artık bilimsel olarak da ortaya konuyor. Örneğin, yapılan bir araştırmanın sonucuna göre 528 Hz. frekansı dinlemek insanların kanında sıkça bulunan bazı toksik maddelerin zehir etkisini giderme ve hücrelerin yaşam ömrünü yüzde 20 oranında arttırma özelliğine sahipmiş. Tesadüf bu ya, frekansı en yüksek duygumuz olan sevginin ses frekansı da 528 Hz. Bu frekansı dinlemek sadece detoks ve hücre iyileştirmesi yapmakla kalmıyor; aynı zamanda yaratıcılığı, sevgi enerjisini ve iç huzuru da arttırıyor; kalp ve sakral çakralarımızın dengelenmesine yardımcı oluyor.

“IMAGINE” SEVGİ FREKANSINDA YAPILMIŞ ŞARKILARDAN BİRİ

John Lennon’ın meşhur şarkısı “Imagine” de 528 Hz. frekansında yapılmış şarkılardan biri, onu dinleyince içimizden akan güzel hislerin en büyük kaynaklarından biri de bu olsa gerek.

Solfeggio frekansları adı verilen bu frekanslar, farklı çakra ve beden bölümlerinde çeşitli faydalara sahip. Örneğin, 369 Hz. bilinçaltına yerleşmiş negatif düşünce yapıları ve duyguları özgürleştirip kök çakrayı dengelerken 852 Hz. farkındalığımızı arttırarak ruhsal düzenle bağlantıya geçmemizi ve üçüncü göz çakramızı dengelememizi sağlıyor. Ağrıların ve fiziksel rahatsızlıkların iyileştirilmesinden stres, suçluluk gibi yerleşmiş negatif duyguların arındırılmasına kadar gibi birçok alanda evrenle bağlantılı bu seslerin yardımına başvurmamız mümkün.

Solfeggio frekanslarıyla enerji alanlarınızı nasıl temizlersiniz?

Biz bireysel olarak zihinsel ve duygusal anlamda ne kadar pozitif olursak olalım içinde bulunduğumuz ortamın enerjisi düşükse bu bizimkini de etkiler. Örneğin, ortada hiçbir sebep yokken bir eve girdiğimizde kötü, tedirgin ya da enerjisiz hissetmeye başlayabiliriz veya dağınık bir ortamda dikkatimizi toparlamamız çok zordur. Çünkü, göremediğimiz ancak evrenin her yapısını oluşturan enerji alanları iç içe geçmiş biçimde bizi birbirimiz ve çevremizdeki her şeyle bağlantılı kılar. Bu sebeple kendimizde olduğu gibi yaşam alanlarımızın enerjisini de temizlememiz önemli. Wi-Fi gibi enerji yayan elektronik aletlerin altına orgonit ya da kristaller yerleştirmek, adaçayı, üzerlik tohumu ya da Palo Santo yakıp gezdirmek gibi yöntemlere ek olarak Solfeggio frekanslarını burada da kullanmamız mümkün. 528 Hz. ya da ihtiyacımıza yönelik farklı bir frekansı açarak bulunduğumuz ortamın enerjisini temizleyebilir, evrensel frekanslarla dengeleyebiliriz.

Freakans

İŞTE 5 DAKİKADA FREKANSINIZI YÜKSELTMENİN YOLLARI

Bilimsel araştırmalar günde sadece beş dakika Solfeggio frekansı dinlemenin dahi stres, hormonları düzenleyen endokrin sistemi ve beyindeki merkezi sinir sistemi üzerinde etkili olduğunu kanıtladı. Ancak, frekans terapisinde uzun süre dinlemenin onarma ve iyileşmeyi çok daha güçlü biçimde sağladığı biliniyor. Özellikle her gün, günde en az 20 dakika düzenli olarak dinlemek en iyi faydayı almamızı sağlıyor. Bu frekansları meditasyon ya da yoga yaparken, uyurken, çalışırken, kitap okurken ya da başka işlerle ilgilenirken dinlemek etkilerini görmemiz için yeterli. Kulaklıkla dinlemek etkisini daha fazla almamızı sağlıyor ancak, şart değil. Son olarak, sesin daha yüksek olması daha etkili olacağı anlamına gelmiyor; özellikle kulaklıkla dinlendiğinde duyabileceğiniz kadar yüksek olması çok daha iyi.

Bu içerik Mayıs 2022 tarihli Aşk Özel Sayısında yer almaktadır. Dergiyi şimdi okumak için tıklayın.
Bu içerik Mayıs 2022 tarihli Aşk Özel Sayısında yer almaktadır. Dergiyi şimdi okumak için tıklayın.

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

ozge-ureyen
Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini psikoloji alanında, kurumsal kariyerini danışmanlık ve Getir şirketlerinde tamamladı. Psikolog ve yazar kimliklerini ruhsallıkla birleştirerek yazılarını kaleme alıyor.