SEZON FİNALİNİ YAPIYORUZ ÖNÜMÜZDEKİ 3 AY BURÇLARI NELER BEKLİYOR?
Astroloji

Sezon finali yapıyoruz, önümüzdeki 3 ay bizi neler bekliyor?

Merhaba Mümkün okuru!

Güneş, öncü burçlara (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) her girdiğinde mevsimleri başlatır, buna biz döngü deriz. Koç burcuna girdiğinde “ilkbahar döngüsü, “Yengeç burcuna girdiğinde “yaz döngüsü“, Terazi burcuna girdiğinde “sonbahar döngüsü” ve son olarak Oğlak burcuna girdiğinde “kış döngüsü” olarak 4 döngüye ayırırız.

KIŞ DÖNGÜSÜ HAREKETLENİYOR

Döngüler önemli zamanlardır ve tıpkı mevsimler gibi 3 aylık dönemlerin enerjilerini aktive ederler. Güneş 22 Aralık’ta Oğlak burcuna girdiğinde kış döngüsü hareketlenecek. Önümüzdeki 3 aylık dönemde bizleri nelerin beklediğini yazmadan önce biraz kış döngüsü temasından bahsetmek istiyorum. 

Kış döngüsü, sonbahar döngüsünün ardından gelir.  Sonbaharda yapılan hasadın ardından yeni ürün almak için ürünlerin bir kısmının toprağa gömülür. Kış geldiğinde toprağın üzerini kar kaplar. Bu, yeni bitkilerin tekrar yaşama dönmesi için hazırlanması gereken evredir. İnsanlar içinse sabır zamanıdır çünkü kış döngüsünün hükümdarı Satürn’dür. Güneş, Oğlak burcuna girdiğinde zamanın efendisi Satürn, bir dönemi sonlandırırken yeni bir dönem için yapılanmamızı ister. Bu tıpkı bir öğrencinin yıl boyunca okula gidip yıl sonunda finallere girmesi gibidir.

Kış döngüsü, yıl boyunca aldığımız derslerden elde ettiğimiz faydaları -umarım fayda sağlıyoruzdur- yeni döneme daha akılcı taşımamız gereken dönemdir.”

Kış döngüsü başlangıcı aynı zamanda yılın en uzun gecesidir. En uzun geceyi temsil etmesinin sebeplerinden biri, insanın negatif düşüncelerinin ve karamsarlığının, pozitif düşünceye göre daha baskın olmasıdır.

Genel anlamıyla Oğlak dönemi yani kış dönencesi, yerine getirilmesi gereken yeni sorumlulukları anlatır. Satürn bizden, öncesinde aldığımız dersleri iyi değerlendirmemizi, aynı hataları tekrar yapmamamızı ve sabırla yeni evreye hazırlanmamızı ister.

Bu dönemde, kendimize “Ne için emek veriyorsun? Asıl idealin ne? Yeniden başladığında kim ve ne olmak istiyorsun?” gibi soruları sormak faydalı olacaktır.

ÖNÜMÜZDEKİ 3 AYLIK DÖNEMİN ETKİLERİ

Başarılı bir dönem bizleri bekliyor

Anın haritasına göre Güneş’in Oğlak burcuna girdiği an, Ay da Boğa burcuna giriyor ve aralarında üçgen dediğimiz çok olumlu bir açı oluşturuyorlar. Bu başlı başına bile çok güzel. Güneş ve Ay -astrolojide biz bunlara ışıklar deriz- uyumlu olduğunda yaşadığımız şeyleri daha kolay atlatırız, daha hızlı destekler alırız. Ruh ve beden iletişimimiz yerindedir, içimiz dışımız uyumlu olur, ilişkilerimiz de aynı şekilde uyumla ilerler. Ayrıca meslek ve kariyer yaşamımızda, parasal tüm başlıklarla ilgili olarak sorumluluklarımızı yerine getireceğimiz, disiplinli çalışarak aynı zamanda tutumlu olacağımız ve para kazanacağımız bir dönem yaşayabiliriz. Doğru yatırımlardan kazanç elde edebiliriz. Ev alımı veya satımı ile ilgili olarak da zamanı doğru kullanacağımızı düşünüyorum.

Daha da güzel olan bir şey varsa; o da Satürn’ün -biliyorsunuz bu dönemin hükümdarı Satürn- Güneş’e olan desteği, o azmi o dirayeti ve sabrı içimizde benliğimizde bulacağımız yönünde. Yani başarılı bir dönem bizleri bekliyor.

Kaçan fırsatlar geri geliyor

Diğer yandan, Merkür ve Jüpiter’in retroda birbirleriyle yaptığı uyum ile birçoğumuz için, uzun soluklu zorlu bir dönemin biteceğini, kaçırılan fırsatların yeniden karşılarına çıkacağını gösteriyor. Bu dönem eksikleri tamamlamak, geride kalan işleri bitirmek için ideal bir zaman. Eskide keramet var diyebilirim. Örneğin, epeydir aramadığınız bir tanıdığınızı arayıp bir anda sizi tatmin edecek bir iş teklifiyle karşılaşabilir ya da aradığınız evi eski mahallenizde bulabilirsiniz. Geçmişi ve geride kalmış kişileri, işleri bu 3 aylık dönemde kurcalayın.

Fazlaca para harcama, fazlaca yemek yeme isteğimiz olabilir, buna dikkat edelim. Duygusal yeme halinde olabiliriz. Bu da bir sonraki dönemeçte, şekerle ilgili rahatsızlıkları tetikleyebilir. Alışverişin dozunu kaçırmayalım.

Yurt dışı işlerimiz hareketlenebilir. Seyahatlerimiz, yurt dışı gezilerimiz, eğitimlerimiz artabilir. Hukuksal süreçlerde de yarım kalan konular tamamlanabilir. Eski davalar sonuçlanabilir.

Romantizm değil mantık zamanı

Aşk ve ilişkiler açısından, romantik bir dönem olmayacak. Çünkü Oğlak ve Satürn zamanları romantizm zamanları değildir. Mantık zamanlarıdır. Özellikle iş yaşamında veya parasal bir işi takip ederken tanışacağımız birileriyle duygusal değil, mantıksal bir yakınlık kurabiliriz. Ancak bu dönem başlayacak ilişkilerde de sevgi zemini çok sağlam ve istikrarlı olacaktır. Aldatılma korkusu duymayacaksınız.

Uzun zamandır gördüğüm en olumlu gökyüzü kombinasyonu. Umarım doğru soruları sorarak sabırla, adım adım geleceğimizi yeniden inşa edebiliriz.

Sevgiyle
Beliz Olgu Ilgın

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.