Astroloji

Yılın ilk tutulması ilahi hesaplaşmalar zamanı

Merhaba Mümkün okuru,

Tutulma mevsimine girdik. Güneş ve Ay tutulmaları, bilmeyenler için biraz ürkütücü olabiliyor. Sanki hep tutulmalarda büyük felaketler olacakmış gibi yazılıyor, anlatılıyor. Biraz da bundan dolayı birçok kişi için bu durum travma yaratıyor da diyebilirim. Tam da bu yüzden bu yazımda tutulmaların enerjilerini size anlatmak istiyorum.

Her yıl, Ay düğümleri hangi burçlardaysa tutulmalarda o burçlarda gerçekleşir. Yılda 4 veya 5 kez olurlar. Ay tutulmaları güçlü bir dolunay, Güneş tutulmaları ise güçlü yeniaylardır aslında. Yani Ay tutulmalarında büyük aydınlanmalar yaşar, tamamlanırız. Güneş tutulmalarında ise yeni başlangıçlara yelken açarız.

Tutulmalar, joker kartları gibidir. Eğer kâğıt oynamayı biliyorsanız joker kartlarını da bilirsiniz. Eliniz çok kötüyken gelen joker kartları bir anda sizi oyuna dahil eder ve hareketlenirsiniz. O zamana kadar kötü olan şansınız adeta dönmüştür. Tutulmalar da yaşamımızda ki radikal dönüm noktalarıdır. Eğer tutulmaların güçlü manyetik etkileri olmasa bizler evlenemez, boşanamaz, yeni kararlar alamaz, emekli olamaz, taşınamaz yani kıpırdamakta zorluk çekerdik.

Tutulmalar, kaderseldir

Bu noktada bireysel irade pek bir işe yaramaz ancak daima bizim için olması gerekendir. Doğarız, büyürüz, çoğalırız, kazanırız ve ölürüz. Yaşamın doğal döngüsünde birey olarak birçok önemli karar alıp uygularız. İşte bu önemli kararları alıp uyguladığımız zamanlardır tutulmalar. İlahi planın bizim yapamadığımızı bizim yerimize yapma zamanlarıdır. Örneğin, mutsuz giden bir evlilikte tarafların bir türlü boşanamadığı durumlarda, taraflardan bir tanesinin aniden ağır bir hastalığa yakalanması diğer tarafın bu hastalıkla baş etmeyip partnerini o şekilde bırakıp çekip gitmesi ve birdenbire mahkemeye başvurarak boşanmanın hızlıca gerçekleşmesi tam bir Ay tutulması hikayesidir. Sonrasında hasta olan taraf hayata tutunur ve kendine yeni bir yaşam kurar. Problemli evlilik bitmiştir. Sistem için olması gereken olmuştur. Bu yüzden tutulmalar ilahi ve kaderseldir. Bizim için olması gerekenlerdir. Ülkeler için de toplumlar için de bu, böyledir. Korkmak yerine kadersel işleyişi anlamak daha yerinde olacaktır.

İlahi hesaplaşmalar gündemde

Bu yıl tüm tutulmalar Ay düğümlerinin olduğu burçlarda olacak. Yani Terazi ve Koç burcunda. İlk tutulma 25 Mart’ta Terazi burcunun 5 derecesinde gerçekleşiyor. Terazi ve Koç burçlarındaki tutulmalar, geçmiş istatistiklere baktığımızda ilişkilerimizle ilgili çok önemli dönüşümleri başlatmışlar. Terazi burcu, ilişki ve dengenin merkezidir. Ay tutulmalarının etkilerini önümüzdeki 6 aylık periyodda hissederiz.

Tutulma derecesi haritanızda bir açı kalıbı oluşturuyor ya da bir eviniz ve gezegeninizle direkt bağlantı kuruyorsa yaşamınızda çok önemli bir gelişme olacak demektir. 

İlişkilerimizle ilgili çok önemli farkındalıklar kazanacağız ve aydınlanmalar yaşayacağız. Tutulma yol ayrımlarını gündemimize getirecektir. Bu kimimiz için evlilik, kimimiz için ortaklık olarak tezahür edecektir.

Danışmanlıklarımız ve hukuksal süreçlerimizle ilgili önemli kararlar alacağız. İş birliği yaptığımız kişilerin gerçek niyetlerini anlayacağız. Ya yola devam edecek ya da tamam diyeceğiz.

İlahi hesaplaşmalar gündemde olacaktır. Örneğin, geçmişte canınızı yakan birisi af dilemek için karşınıza gelebilir.

Plüton’un desteği küllerimizden yeniden doğmayı vadediyor

Tutulma 5 ve 11 ev bağlantılı. Anın yükseleni İkizler burcu. Tutulma aktörleri Venüs ve Mars, Balık burcunda. İlişkiler ve ortaklıklarda çok güçlü şifa ve affetme enerjisi çalışacaktır. Aynı zamanda partnere kendini adama kurban etme enerjisi de çalışacaktır. Ancak yükselen yöneticisi Merkür Koç burcunda ve Kuzey düğüm ile birlikte hareket ediyor. Bu durum, her ne kadar kendimizi ilişkiye ve partnere feda etme meylinde olsak da bir şekilde kendimizi ve geleceğimizi düşünecek ve kararlarımızı ben merkezli almak zorunda kalacağız.

“Kendini yok sayan kurban eden birçok kişi, bu tutulmayla kendine gelecek kendi gücünü eline alacak ve kendi adına en doğru kararı verecektir.”

 Plüton’un tutulmaya verdiği destek, her ne olursa küllerinden yeniden doğmayı ve güçlü durmayı vadediyor. Diğer yandan çocuklarımızla olan ilişkilerimizde de güçlü bir şifa ve affetme enerjisi çalışıyor. Çocuklarıyla görüşmeyen kırgın olan birçok ebeveyn için sevindirici gelişmeler olabilir. Tekrar bir araya gelerek konuşarak geçmiş yaraların sarılması söz konusu olabilir. Beklenmeyen hamilelikler olabilir. Hamile olanlar için sağlığa dikkat!

Tutulmanın burçlar üzerindeki etkileri

Koç burcu: Karşınızdaki kişilerin gerçekten tanıma şansı bulabilirsiniz. En yakınım dedikleriniz ne kadar yakın? Ortaklı çalışmalarınız varsa yol ayrımları olabilir. Çevreniz bir anda değişebilir.

Boğa burcu: Günlük yaşamınızdaki veya iş yaşamınızdaki kişilerle yol ayrımları yaşayabilirsiniz. Hakkınızda yapılan dedikodulara vereceğiniz tepkiler kadersel sürecinizi belirleyecektir.

İkizler burcu: Sevgiliniz ve arkadaşlarınız arasında kalabilirsiniz. Sanki olaylar arkadaşlarınızı seçmeye itecek gibi sizi. En doğru karar sizin yine de. Katılacağınız davet ve etkinliklerde kaderinizdeki kişiyle karşılaşabilirsiniz.

Yengeç burcu: Aileniz ve iş yaşamınız arasında bir seçim yapabilirsiniz. Çalışmaya karar verebilir. Aile sorumluluklarınızı erteleyebilirsiniz. Ev yaşamınızda dengeler değişiyor.

Aslan burcu: Yurt dışı ve yaşadığınız yer arasında seçim yapmanız gerekebilir. Alacağınız teklifler sizi yer ve ülke değişikliğine götürebilir. Eğitim hayatında uzakları seçmelisiniz. Hukuksal süreçlerde şanslısınız.

Başak burcu: Bireysel kazancınızda yaşadığınız tıkanıklık sizi farklı kişilerle ortaklı işler yapma noktasına taşıyabilir. Bu dönemi geçici gibi düşünün. Bir süre iş birliği yapabilir başkalarının kazançlarından faydalanabilirsiniz. Beklemediğiniz anda beklemediğiniz bir toplu para size iyi gelebilir.

Terazi burcu: İlişkiye mi yatırım yapmalısınız yoksa kendinize mi? Hangisi? Partneriniz ve kendiniz arasında net gerçeklerle yüzleşebilir, ilişkinizin hangi aşamaya gideceğini görebilirsiniz. Yol ayrımlarınız olabilir. Kendinizi iyi analiz etmelisiniz.

Akrep burcu: Saklanmaktan gizlenmekten vazgeçmeli, günlük yaşamın içinde aktif rol almalısınız. Kendi şansınızı bu dönem kendiniz yaratacaksınız. Sağlığınız hızla düzelecek. Kafaya takmaktan vazgeçin.

Yay burcu: Hayatınızın aşkıyla spor salonunda ya da bir etkinlikte karşılaşabilirsiniz. Arkadaşlarınız ya da sevgiliniz arasında bir seçim yapmanız gerekebilir. Bu durumda sevgilinizi seçebilirsiniz. Arkadaşlarınızla yol ayrımları olabilir.

Oğlak burcu: Mesleğinize karşı duyduğunuz sorumluklar, ailenizi ve evinizi ihmal etmenize neden olmuş olabilir. Bazılarınız için eve dönme ya da belki emekli olma zamanı gibi. Aileniz ve aile büyüklerinizle ilgilenebilirsiniz.

Kova burcu: Hayatta en çok istediğiniz şeyler çok uzaklarda değil, en yakınlarınızda olabilir. Kazanacağınız o okul, gireceğiniz yeni iş aslında size yakın alanlarda. Yakın çevrenizle daha sık birlikte olacak onlardan büyük destek alacaksınız. Aşk bile her gün gördüğünüz ama bakmadığınız bir yerde saklı.

Balık burcu: Ortaklı işler ortaklı kazançlar yerine kendi bileğinizin gücüne inanmalı, kendi kazançlarınıza güvenmelisiniz. En güvendiğiniz aile, belki de eş, en ihtiyacınız olduğu anda sizi yarı yolda bırakabilir. Bir ev almak ya da geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız yalnız kendi kazancınıza güvenerek yola çıkın.

Tutulmanın Dünya’ya, ülkemize ve bize en yüksek hayırlarla gelmesini diliyorum.

Sevgiyle,
Beliz Olgu ILGIN


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.