Fotoğraf: Vedrana Filipović-Unsplash
Astroloji

Astrolojide zıt kutupların çekimi

Her bir burcun karşıtı yani zıttı olan bir burç var. Zıt denince sanki düşmanı, rakibi ya da karşı taraf gibi algılanabilir. Ama durum hiç de öyle değil. Eksik olduğumuzla tamamlanırız. Başka bir deyişle eksik olduğumuz yöne akarız. Orası bir mıknatıs bizi çeker çünkü o bizde yoktur.

Yükselen burcumuzun tam karşısı alçalan burcumuzdur. Yani karşımızda görmek istediğimiz ve bizde olmayan enerjidir. Zıt burçlarda da durum aynen böyledir. Birisinde olmayan karşı tarafta vardır ve onu almak ister. O enerjiye akmak ister. Zıtlıklar, biri olmadan diğerinin hiç anlam ifade etmediği güçlü çekimlerdir.

NE SENİNLE NE DE SENSİZ

Zodyak Kuşağı’nın 12 neferinin diyaloglarını sizler için kaleme aldım.

Koç Terazi’ye: Ben olmayı, kendimi düşünmeyi, kendimle yaşamayı biliyorum. Bana, biz olmayı, uyumlu olmayı, ilişkiyi idare etmeyi öğret.

Terazi Koç’a: Biz olmayı, kendimi yok sayacak derecede biliyorum. Bana kendimi önemsemeyi ve kendi içgüdülerimi dinlemeyi öğret.

Boğa Akrep’e: Sahip olmayı, ait olmayı, madde planında var olmayı biliyorum. Tüm bunları kaybetmekten korkuyorum. Bana paylaşmayı, cesur olmayı, korkularımla yüzleşmeyi ve gerektiğinde korkmadan vazgeçmeyi öğret.

Akrep Boğa’ya: Beni hiçbir şey korkutamaz, kaybetmekten de korkmuyorum. Bu korkusuzluk elimde tutmamı zorlaştırıyor. Bazen elimdekiler yok oluyor. Bana elimde tutmayı, vazgeçmemeyi öğret.

İkizler Yay’a: Hızlıca öğrenip, doğru yanlış ayırmadan bunu herkese anlatmayı biliyorum. Pratiğim ve yetenekliyim ancak bazen bu hız benim düşmanım oluyor. Bana araştırmayı, derinleştirmeyi doğruyu yanlıştan ayırmayı öğret.

Yay İkizler’e: Bilginin en derin kaynağına ulaşmayı, gezmeyi öğrenmeye aç olmayı biliyorum. Bana bir yerde dur demeyi, öğrendiklerimi hayata pratik yoldan geçirmeyi öğret.

Yengeç Oğlak’a: Duygularımı analiz etmeyi, aileye düşkünlüğü, yuvadaki huzuru, küsmeyi alınmayı, çocuk kalmayı biliyorum. Bana aile ocağından meslek hayatına atılmayı, duygularımın sorumluluğunu almayı, kendi ayaklarımın üstünde durmayı öğret.

Oğlak Yengeç’e: Nasıl başarılı olunur, nasıl kariyer yapılır, sorumlulukların altından nasıl kalkılır iyi biliyorum. Bana duygularımı göstermeyi, aileyle zaman geçirirken keyif almayı, yuvanın ve sevginin sıcaklığını öğret.

Aslan Kova’ya: Egonun sesini o kadar açıyorum ki dünya bana dönüyor sanıyorum. Nasıl yönetilir biliyorum. Aşka adanmayı, çocukların iç dünyasını biliyorum. Bana liderliğimi insanlığa hizmet edecek koşullarda kullanmayı öğret. Egomu sağlıklı yansıtmayı öğret.

Kova Aslan’a: Arkadaşlarla sosyal olmayı biliyorum. İnsanlara yardım etmeyi ama özgürlüğümden ödün vermemeyi biliyorum. Bana gerçek aşkın tutkusunu öğret. Sevgiliyle arkadaşlığı ayırmayı, özgürlüğümü bozmadan arkadaşlarıma da vakit ayırarak, aşk yaşamayı öğret.

Başak Balık’a: Mükemmel olmak için her şeyi kontrol etmeyi, planlamayı, organize etmeyi, hizmet etmeyi ve başkalarına destek olmayı biliyorum. Bana kontrolü bırakmayı, hayatın akışında keyif almayı, teslimiyeti, kendime fayda sağlamayı ve hayal kurmayı öğret.

Balık Başak’a: Hayal kurmayı, sonra o hayalin içinde kaybolmayı, miskinliği, akışa teslim olmayı, yalnız kalmayı, yaşamı rüyalara sığdırmayı biliyorum. Bana çalışmayı, programlı ve planlı yaşamayı, zamanı iyi kullanmayı öğret.

Birimiz olmadan diğerimiz bir işe yaramaz.  12 burç birbirine görünmez bağlarla bağlanır. Zıtlık dediğimiz bir diğerinin yapmayı bilmediği ancak öğrenmesi ve yaşamında dengelemesi gereken bir enerjidir. Dolayısıyla bu zıtlık aynı zamanda bir tamamlanmışlık ifadesidir.

Haydi birlikte minik bir uygulama yapalım. Yazıyı okuduktan sonra eşinizi, dostunuzu, iş arkadaşınızı, ailenizi, çocuklarınızı ve sıklıkta görüştüğünüz kişileri düşünün. Onların yükselen burçlarını biliyorsanız bu tabloya göre kıyaslayın. Bilmiyorsanız her ikinizin Güneş burcuna göre yapın bunu. Onlara daha farklı bir pencereden bakın. Karşınızdakini anlayın. Ondan ne öğrenebilirsiniz? Siz ona ne öğretiyorsunuz? O sizde ne görüyor? Siz onda neyi görüyorsunuz? Hangi eksikleri tamamlıyorsunuz birbirinizin hayatınızda?

Sevgiyle…

Fotoğraf: Vedrana Filipović-Unsplash

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.