background-g74f05641b_1920_mod
Astroloji

166 yıl sonra yeniden

Bir ben var ki benim içimde, benden öte benden ziyade

Orda öyle bir isim var ki; kuldan öte kuldan ziyade

Onu düşün ona sığın, o senden öte benden ziyade  

Barış Manço

Merhaba sevgili Mümkün okurum;

Yine önemli etkilere sahip bir aya girmiş bulunuyoruz. Öyle bir döneme giriyoruz ki, kendinize şaşırmayın e mi? Ben eskiden bu kadar duygusal değildim, ne oldu bana demeyin.  Ben eskiden bu kadar ruhsal değildim demeyin.

Neden mi? İşte açıklaması!

12 yıllık bir dönem kapanırken, 166 yılda bir gerçekleşen Jüpiter-Neptün kavuşumu aktif oluyor.  Jüpiter; Koç burcundan başlayarak her burçta bir yıl kalır. Ve Zodyak turunu 12 yılda Balık burcunda tamamlar. Balık son burçtur. Bu yüzden 12 yıl önce başlayan bir süreç, bu kavuşumla sona erecektir.

En son 1856 yılında kavuşan bu ikili, bir daha 2188 yılında kavuşacak.

Tabii biz bunu göremeyeceğiz. Bu yüzden dünyada, önemli bir döneme tanıklık edeceğiz. Jüpiter 12 Mayıs’ta Koç burcuna girdiğinde yeni 12 yıllık bir süreci başlatmış olacak.

Gezegen kavuşumları çok güçlü manyetik etki yaratır. Adeta güçlü bir yeni ay formundadır.

SORUMUZ ŞU OLACAK: HANGİ YOLU İZLEMELİYİM?

Jüpiter, girdiği alanı büyüten, genişleten bir etkiye sahiptir. Neptün ise; hayaller, inançlar, kaos ve kandırılma ile ilgilidir. Kısaca Jüpiter büyüteç, Neptün ise illüzyondur.  Bu ikili, aynı zamanda Balık burcunun da iki yönetici gezegenidir. Yani çok güçlü çalışır ve etkilerini de çok güçlü ortaya çıkarırlar. Bu kavuşumla; ideal olanla gerçek iç içe geçmiş gibi karmakarışık bir hal alabilir. Yani dünya genelinde toplumlarda ve bireysel olarak hepimizin en büyük sorunu, bizim için ne ideal, gerçek ne, hangi yolu izlemeliyim sorularının cevaplarını bulmak olacaktır.

1856 yılında dünyaya baktığımızda, çok büyük sel felaketlerini ve bunlardan zarar gören ülkeleri, moda ve tekstil piyasasında ortaya çıkan sentetik boyaların bir devrim niteliği taşımasını, bazı genetik çalışmaların tohumlarının atıldığını, spritüelliğe hizmet edecek önemli kişilerin doğumunu gözlemliyoruz.

Buna göre; bu ikilinin kavuşumuyla;

Sağlık alanında büyük adımlar atılabilir, devrim niteliğinde yapılacak buluşlarla genetik tıp alanında çığır açılabilir.

Sıra dışı hava olayları olabilir. Seller, aşırı yağış ve fırtınalar hava durumunu olmayacak değişimler gözlemlenebilir.  

Sahne ve sinema adına ses getirecek dikkat çekecek projeler, kişiler gündeme gelirken, nesiller boyu sürecek etkileri olabilir.

Denizler ve su ile ilgili başlıklar gündeme gelebilir. Denizden su elde etme çalışmaları, arıtma tesisleri, deniz kirliliği hatta müsilaj tekrarı bile olabilir.  

Adını tarihe yazdıracak özellikle bilinçaltı ve enerji çalışmalarıyla dikkat çekecek kişilerin doğumu olabilir. Bu dönem doğan çocuklar ruhsal yönden çok zengin çocuklar olacaktır.

Dini ve bireysel inançlarımızla ilgili büyük değişimler gündeme gelebilir. Yaratıcıya duyduğumuz inancın güçlenmesi ancak dinlerin önemini yitirmesi, önemli din adamlarının veya ruhani liderlerin çöküşü olabilir. Yeni inanç sistemleri ve yeni liderler gündeme gelebilir. Yaşam inancımız dünyadaki olaylar neticesinde değişebilir. Buna bağlı olarak inandığımız liderler de…

Uyuşturucu, uyarıcı ve uçucu maddelerle ilgili önemli hareketler olabilir. Uyuşturucu kaçakçılığı bundan para kazanan ülke ve kurumlar çökeceği gibi, bu sistemden büyük rant sağlayacak yeni düzenlemelerin olması da söz konusudur.

Dolandırıcılık, kandırılma ve kaos. Bu üçlünün dünya genelinde yayılması söz konusudur. Hayallerimize hizmet edeceğini zannettiğimiz yanıltıcı durumlar içinde kalabiliriz. Hayal tacirleri çoğalacaktır. Elimizden geldiğince dikkatli olmalıyız.

Spritüelizmin güçlenmesi ve dünya genelinde bunun kabulü ve benimsenmesi. Sezginin akıldan daha çok öne çıkması. Rüyaların ve rüya yorumcularının prim yapması. Sezgisel konulardan para kazanan kişilerin artması. Şifa terapistliği mesleğinin gündem olması buna bağlı olarak alternatif tıp alanında büyük gelişmeler, enerji çalışmaları, theta, art, Access bars gibi spritüel disiplinlerin daha çok yaygınlaşması.

Hayallere odaklanmak. Hayal ettiğimizi yaşamanın getireceği inancın büyümesi, bu durumda ağzımızdan çıkan sözlere ve düşüncelerimize çok daha fazla önem vermek.

Madde aleminin önemini gittikçe yitirmesi mana aleminin öneminin büyümesi. İçe yapılan ruhani etkisi büyük yolculuklarda artış. Mistik ve ruhsal geziler ve seyahatler.

Değişen insan modellerine tanıklık edeceğiz. Gittikçe daha merhametli daha sevgi dolu ve şefkatli insan yapısının ortaya çıkması. Acıma ve yardımlaşma duygularının çoğalması. Evrensel sevginin büyümesi.

Balık burcu, kolektif bir burçtur ve bulunduğu ev kolektif bir evdir. İçe dönen, içine yolculuk yapan biraz tembel, biraz mistik ve hayalperest, biraz depresif, aşırı duygusal ve fedakâr, çok sevgi dolu, güçlü sezgileri olan, inançları güçlü, biraz kaygan, biraz ürken, tek başına değil grupla hareket edebilen, hayallerinde apayrı bir dünya yaratabilen, iyi rol yapan, bukalemun gibi değişebilen kolay ağlayan ve dokunduğu yere şifa veren bir enerjidir.

Büyülemek de büyülenmek de mümkün.

Kandırmak da kandırılmak da mümkün.

Ağlamak da ağlatmak da mümkün.

Acı çekmek de acı çektirmek de mümkün.

Hayallere kavuşmak da hayal kırıklığı yaşamak da mümkün.

Bir inanca bağlanmak da, o inançtan vaz geçmek de mümkün.

Tembel olup uyumak da kontrolü bırakıp teslim olmak da mümkün…

Dünya kapanıyor. Açılışı için nasıl tohumlar ekeceğiz? Bizden sonraki nesillere neler bırakacağız? Sevgi ile çıktığımız yolculukta daha neler mümkün?

Sevgiyle,

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.