Astroloji

21 Mart’tan sonraki üç ay nasıl işleyecek?

Merhaba sevgili Mümkün okuru;
Güneş’in her yıl Koç burcuna girmesi ile astrolojik olarak yeni bir yıl başlar. Ve 21 Mart Dünya Astroloji Günü olarak kutlanır. Bu vesile ile, bu mesleğe gönül vermiş tüm meslektaşlarımın ve astroloji severlerin bu gününü kutluyorum.
Biz Astrologlar, bu yeni döngüyü çok önemseriz. 4 mevsimin başlangıcı;  Güneş’in öncü burçlara girmesiyle hareketlenir. Ve her biri 3 aylık döngüleri, yani 3 aylık periyodlardaki etkileri kapsar. Buna göre Güneş; Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarına girdiğinde hem mevsimleri başlatır, hem de önümüzdeki 3 aylık göksel enerjileri anlatır.
Şimdi Güneş’in Koç burcuna girmesiyle ilkbahar ekinoksu başlıyor. Greenwich’e göre çıkardığım haritada, yükselenin Terazi olması nedeniyle tüm dünyada ilişkilerin önem kazanacağı, barış ve diplomasinin çok etkili olacağını söyleyebilirim. Venüs etkisi tüm dünyada çok önemli olacaktır. Kaldı ki; Kuzey düğümün Boğa olması da Venüs’ün zaten tüm yıl dikkat çekici olduğunu göstermekte. Buna göre Dünya için siyasi ve politik ilişkilerdeki denge faktörü önem kazanacak, özgürlük ve diğer tüm sosyal konularda bir hareketlenme olacaktır.
Uranüs Mars karesi bu süreçte çok dikkat çekici. Buna göre, inşaat ve yapı sektörü, gayrimenkul, demir çelik endüstrisi, cerrahlar ve salgın hastalıklar, mühendisler, cezaevleri ve suçlular, demiryolu ve hava ulaşımı, elektrik ve teknoloji alanlarında yaşanacak grevler, gerginlikler, önemli değişimler, direniş ve isyanlar, ekonomik ve siyasi depremler gündemde olacaktır. Ülkeler arasında bu başlıklarla ilgili konularda bir savaş ihtimalinin olabileceğini söyleyebilirim.
Köprüleri yıkmak yerine, diplomatik etkilerle kurmayı denemek, bozulan ekolojik dengeyi sağlamlaştırmak için adımlar atmak yerinde olacaktır. Buna bağlı olarak birçok aktivist grup faaliyetlerine hız verecek, aynı amaç altında önce dünyaya ve tabii tüm canlılara hizmet etmek için kolları sıvayacaktır.
TÜRKİYE İÇİN BU SÜREÇ NASIL ÇALIŞACAK?
Diğer yandan, ülkemiz açısından değerlendirdiğimde; Türkiye’ye göre çıkardığım haritaya göre; ülke olarak kontrol etmeye çalıştığımız her alanda önemli dağılmalar yaşayacağımızı söyleyebilirim. Gerek iş gerekse özel hayatımızdaki ortaklık veya ilişkilerimizde para ve finansal konularla alakalı önemli sonlanmalar ve finaller yaşanabilir. Örneğin para yüzünden bir ayrılık olacağı gibi, parasızlık yüzünden de bu ayrılık gündeme gelebilir. Eşit dengeler ülke genelinde önem kazanacak. Parasal konularda eşit paylaşım yapmak, ortaklaşa gelir dağılımlarını adaletli yapmak mühim tabii. Bazı ortaklı çalışmalar da bundan nasibini alabilir. Evliliklerde yine aynı şekilde para ilişkilerdeki dengeyi veya dengesizliği belirleyecek bir etken olabilir.
Yanı sıra; ülkemizde halkın geleceğe dair umut ve beklentileri artacaktır. Toplum faydası için yapılacak çalışmalar güçlenecektir. Siyasi ve demokratik kurumlarla, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri onların başkanları, spor organizasyonları, kongreler, dış borçlanma ve dış finansmanlar, sigorta şirketleri ve sigortalar, emeklilik ve maaş fonları, tıp sektörü ve araştırmaları, resmî kurumlar, bankalar, borç ve kredi seçenekleri, ölüm araştırmaları ve morglar, adli tıp alanlarında önemli gelişmeler ve hareketlenmeler olabilir. Grevler, isyanlar ve çatışmalar gündeme gelebilir. Önemli kurumların başkanlarından istifalar, terfiler ve değişimler gelebilir. Beklemediğimiz değişimlere hazır olalım.
Uzun zamandır devam eden etkili soğukların da önce, Güneş’in Koç burcuna geçmesi, ardından Merkür’ün de geçmesiyle yavaş yavaş yerini sıcaklıklara bırakacağını söyleyerek, güneşli günlere çok az kaldı demek istiyorum.
Hem dünya hem de ülkemiz açısından hareketli ve enerji dolu yeni bir dönem başlıyor. Kaos olmadan düzen olmaz. Tüm çatışmalar, tüm kavga ve kaoslar dünyanın yeni bir düzene gelmesi için.
Sevgiyle…

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.