Aşk, bu dünyayı ayakta tutan en büyük enerjidir
Dergi Uygulamalar

Aşk, bu dünyayı ayakta tutan en büyük enerjidir

7’den 70’e doğal taş merakı dünyayı sardı. Bu küçük hazineleri tekrar keşfediyoruz. Kimi sadece aksesuar kimi bir kurtarıcı olarak görüyor belki… Ama biraz daha dikkatli bakarsak bu rengarenk parçaların içindeki o büyük aşkı görmemiz mümkün.

Tuna Kamhi, Türkiye’nin en deneyimli doğal taş eğitmenlerinden. Henüz birçok kişinin haberi yokken İstiklal Caddesi’ndeki küçük mağazasında taşların gücünü anlatıyordu müşterilerine. Gün geldi, taşlar da kutsal geometri de yükselen insan bilinci ile birlikte daha görünür, Tuna Kamhi’nin eğitim vermesi de kaçınılmaz oldu. Kristal Geometri kitabının da yazarı ve benim de öğretmenim olan Kamhi ile doğal taşların içindeki aşkı konuştuk.

Tuna hocam sizi herkes kristal taş eğitmeni olarak tanıyor. Evet bir eğitmensiniz ama “Şu taş şuna iyi gelir” diye düz bir bilgi öğretmiyorsunuz. Gerçekten ne anlatıyorsunuz eğitimlerinizde?

Tuna Kamhi
Tuna Kamhi

Ben anlattığım tüm konuların temel felsefesini anlatmadan aktarma yoluna gitme taraftarı değilim. Taş şuna yarar, buna yarar anlatımı bizleri evrenin bütünlüğünden ayırır. Halbuki taşın hem ezoterik hem de egzoterik yanının ele alarak anlatılması gerektiği inancı içindeyim. Niçin? Çünkü içeride ne varsa dışarıda da o var. O zaman evrenin bütünlüğünü anlatmış oluruz.

Bunca yıllık birikimin içinde hangi eğitimleriniz var, hangi konularda derinleştiniz, uzmanlaştınız?

Kristal Bilinç eğitiminin temeli kutsal geometriye dayanır. Çünkü evrendeki tüm yapıların geometriden oluştuğunu fark ediyoruz. Kalp çakrasının geometrisi merkabadır. İki tetrahedronun iç içe geçmiş olduğu ışık bedenimize verilen addır.

Kişinin kendisinin ışık varlık olduğunu anlatmaya çalışıyoruz ve bunun aktivasyon ve inisiyasyonunu uyguladığımız bir çalışmadır. Bunun gerekliliği üstünde çok duruyorum çünkü koşulsuz sevgiyi anlatan en önemli çalışmadır.

Bir diğer çalışmam Bilgece Yaşam eğitimidir. Farkındalık seviyesini yükselten alelade insanın bilge insana nasıl dönüştüğünü anlatıyoruz, evrensel sembollerin ve Hermetik öğretilerinin temeli olan Kybalion ve zümrüt tablet anlatımına yer veriyoruz.

Peki tüm bu bilgilerin ışığında size aşk nedir diye sorsam… Ezoterik bakış açısı ile aşk nedir ve dünyevi aşk ile bağlantısı nedir?

Aşk, hepimizin peşinde koştuğu, bu dünyadan olmayan ama bu dünyayı ayakta tutan en güçlü enerjidir.

Aşıkken yaşadığımız hali, duyguyu arıyoruz aslında çünkü bizim özümüz aşktır fakat bilincimize yerleştirilmiş bir “egozihin” programı yüzünden aşkı hissedemiyoruz. Bu yüzden hep aşkı arar durumdayız. Aslında özümüzün arayışı ve peşinde koşuşu halindeyiz.

Aşkı yaşadığımız zaman o hale sürekli maruz kalamıyoruz. Niye? Çünkü aşk bu dünyadan olmayan ama bu dünyada olduğunu hissettiğimiz, olabilecek en yüksek enerjidir ve sürekli maruz kalırsak o voltajı taşıyamayacağımız için kül oluruz.

Bir süre gelir, bizi sarsar, hatırlatır ve sonra gider. Ancak meditasyonlarla aşk olan özümüzle bulaşabilir ve egomuz olan sanal benliğimizin fişini çekebiliriz.

Henüz üçüncü boyut realitesinde olan kişi cinselliği aşk olarak ifade eder. Halbuki aşk diye yaşadığı eylem bir rahatlamadan öte değildir.

4. çakra realitesinden itibaren yaşanan aşklar partnerinle birleşerek onu deneyimleten aşklardır. Hatta birleşmeden bile hep onu deneyimleyen haldesin. Şimdi ve burada o olursun.

Gelelim doğal taşlara… Doğal taşlardan hayatımızdaki herhangi bir konuda nasıl destek alırız? Taşlar bize ne yapar ya da bir şey yapar mı, bu sistem nasıl çalışır?

Doğada hiçbir şey sebepsiz yaratılmamıştır. Ve yaratılanların tamamı birbirine bağlıdır ve birbirine hizmet etmektedir. Yani şifa tabiattadır.

Nasıl ki mideniz ağrıdığında, ıhlamuru kaynatıp içtiğinizde bir nebze rahatlarsanız, bir taşı elinize aldığınızda da rahatlamaya geçebilirsiniz. Taşların gizli sırrını anlayabilmemiz için yaratılan her şeyin enerji, frekans, vibrasyon olduğunu kavramamız lazım. Taşlar da milyonlarca yılda oluşmuş, atomik bir yapıya sahip enerji kütleleridir. Bilhassa şifada kullandığımız taşlar, volkanik kütleler olup fokur fokur kaynayan enerji yüklü oluşumlardır.

Bizler de enerjiyiz. Einstein’ın dediği gibi enerjinin katılaşmış formuyuz. Fizik bedenimiz dışında görünenin ötesinde, görünmeyen süptil enerji bedenlerine de sahibiz. Bunların en önemlisi eterik bedenimizdir veya başka bir deyişle sağlık bedenimizdir. Hastalıklar önce yırtık ve çizgilerle bedende kendini gösterir ve bağışıklık sistemimiz düştüğünde fiziksel bedenimize inerek bizi hasta eder. İşte bizim taşları kullanırken meridyen, çakra, aura kavramları hakkında bilgi veren spiritüel anatomiyi iyice bilmemiz gerekir ki, hangi çakrayı hangi taşın şifalandırabildiğini anlayabilelim.

Söz konusu aşk olunca kristal taşlardan nasıl destek alabiliriz? Çekim yasasının içinde taşların rolü nedir?

Söz konusu aşk olunca kişinin önce kendi içindeki sevgi, aşk potansiyelini arttırması lazım. Çekim yasasının bir alt yasası olan rezonans kanunu, yani benzer benzeri çeker yasası der ki, “Önce sen kendini sev, sen aşk olduğunu anla, önce sen kendini değerli hisset ki aşkı sevgiyi hayatına çekebilesin.” Etrafına bir bak deriz kişiye. Eleştirdiğin, yargıladığın, reddettiğin, sevmediğin kim varsa tamamı seni yansıtır.

Sen bu refleksiyonu kendini şifalandırmak için dikkate al ve kendini güçlendir.
Hangi taşlarla? Elbette ki yeşim ve pirit taşlarını kombin kullanarak.
Pirit ışıltını yükseltecek, yeşim ise kalp çakranı aralayarak sevgiyi, hissetmeni sağlayacaklar. Seni, senden sana yolculuğuna çıkaracaklar.
Hayatımızla ilgili her konunun iyileştirici bir taşı vardır. Çünkü her konunun tekabül ettiği bir enerji portalımız vardır.

Hangi çakralar için hangi taşlar kullanılabilir?

4. çakra realitesinin üstündeki çakraları tamamı aşk çakralarıdır.
4. çakra aşk, sevgi çakrasıdır: Rodokrozit, rodonit, yeşim, aventurin, atlantisit taşları…
5. çakra olgunluk çakrasıdır: Akuamarin, larimar, mavi dantelli akik… 
6. çakra bilgelik çakrasıdır: Safir, lapislazulis, tanzanit…
7. çakra aydınlanma çakrasıdır ve bu enerji portallarının tamamı ışığı yansıtır: Kristal kuvars, pirit…

Elbette taş kombinasyonlarını da öneriyorum. Yukarda saydığım taşlarla kombin edilmiş bir bileklik sizi aşk konusunda daha da güçlü kılacaktır.
Ve bu taşların çakralara dokunması tamamıyla ezoterik anlamda niyet ile olur.
Taşlar niyetle çalışır ve en önemli özelliği transmisyon yani aktarım özellikleridir. Taşların hafızaları vardır. Siz niyet ettiğinizde sözlerinizin frekansı, taşların hafızasına kodlanır ve enerji kaplarının dolmasını sağlar.

Taşları nasıl temizler ve nasıl kodlarız?

Bir taş elinize geldiği zaman önce onun sertlik derecesini 7 ve üstü ise rahatlıkla yıkayıp veya toprağa gömerek nötralize edebiliriz. Ardından taşı sol elinize alıp kalp hizasına getirerek kodlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kodlama daima yüce Rabbinize hitap ederek başlamalı çünkü biz şifayı Allah’tan istiyoruz. Taş sadece katalizör vazifesi görür.

Taşın sertliği düşükse tütsü, mum, Himalaya tuzu lambası, selenit kasesi, hematit kaselerinde bekleterek arındırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Haftada bir mutlaka temizlemeli kimselere elletmemelisiniz, ayda bir de ay ışığına taşı bırakarak şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

KUTSAL GEOMETRİ İLE KRİSTALLERİN EVLİLİĞİ

Siz ülkemizde kristal taş düzeneklerini ilk anlatanlardansınız. Aşk için hangi geometriyi kullanmak iyi olur?

Ben taş düzeneklerini sadece bir taş kullanmaktan daha çok önemsiyorum. Çünkü bu çalışmaya “Kutsal geometri ile kristallerin evliliği” adını veriyorum. O yüzden kitabımın adına Kristal Geometri adını verdim.

Bu konuda da ley hatlarını, kutsal geometriyi, kristallerin iç yapılarını, taşların formunu ve bovismetre ölçeği bilgilerini bilmek ve özümsemiş olmak gerekir.

Yani henüz bilinmeyen bir bilimden bahsediyoruz.

Kutsal geometri formlarının her birinin bir anlamı vardır.

Yaşam tohumu yeni başlatılacak konular için kullanılabilir. İş, yeni bir ev, bir bebek dünyaya getirmek gibi tohum atılacak bir konu için…

Altın oran spiralini bozulan ritmi düzeltmek için kullanılabilir: Kişilerde nerede bir acı, nerede bir üzüntü varsa orada bozulmuş bir ritim, bir vibrasyon, bozulmuş bir altın oran, bir matematiksel hesaplama vardır. O yüzden bu şablonu hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz.

Vesica piscis veya yaşam çiçeği sembollerini, ışığı davet etmek için kullanabilirsiniz.

Bu şablonların üzerine simetrik olacak şekilde taşları dizdikten sonra niyetinizle aktive ederek odanızın kuzey kısmına yerleştirip ara ara gidip sarkacınızla kontrol ederek 21 gün çalışmasını sağlıyorsunuz. 21 gün sonra daha da devam etmek istiyorsanız aktivasyonu tekrar yapmanız gerekir.

Bu şablon Metatron’un Küpü yani baş meleklerin başı, çakraları dengeleyen ve koşulsuz sevgiyi tattıran şablondur.
Düzenek pembe kuvars taş ile kurulmuştur.

AŞKI ÇEKMENİYETİ

“Yüce Rabbim, şimdi ve burada kalp çakramın açılmasına, kendi öz değerimi fark etmeme, aşk ve sevgi potansiyelimin artmasına ve hayatıma mutlu olabileceğim bir aşkı çekmeye niyet ediyorum.

Bu amaçla sizin izninizle benim ve bütünün hayrına taşlarımdan (hangi taşları kullanıyorsanız isimlerini tek tek söyleyin) enerji talep ediyorum

Teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.”

Bu içerik Mayıs 2022 tarihli Aşk Özel Sayısında yer almaktadır. Dergiyi şimdi okumak için tıklayın.
Bu içerik Mayıs 2022 tarihli Aşk Özel Sayısında yer almaktadır. Dergiyi şimdi okumak için tıklayın.

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

yaprak-cetinkaya
Gazetecilik eğitimini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde aldı. 27 yıldır farklı görevlerde daima mesleğine aşık bir hal ile çalışıyor. Gazeteciliği en çok wellbeing, kişisel gelişim, psikoloji, ezoterizm, mitoloji gibi daha az konuşulan konular üzerinden yapmayı seviyor. Mümkün Dergi, Yuka Dükkân ve Yuka Ajans’ın kurucu ortaklarından…