Ceres burcunuz, ruhunuzu nasıl beslediğinizi gösteriyor
Astroloji

Ceres burcunuz, ruhunuzu nasıl beslediğinizi gösteriyor

Merhaba Mümkün okuru;

Beslenmek deyince aklımıza doğal olarak karnımız, midemiz gelir. İnsanoğlu, karnını bir şekilde doyurmayı bilir de ruhunu hep ihmal eder, aklına gelmez. Ancak, bedensel doyum kadar hatta bence ondan da önemli bir konu ruhumuzun açlığı ve ne ile doyduğudur. Ruhunuzun neye ihtiyacı var? Bu soruyu hiç düşündünüz mü? Belki düşündünüz ama cevap bulamadınız. Ya da buldunuz ama o doğru cevap mıydı?

Bunu nasıl anlarız? Anlamamızın bir yolu var mı? Tabii ki var. Her zaman olduğu gibi doğum haritalarımız bizim bu yaşamdaki yol haritalarımız. Ve okumayı bilene mücevher değerinde.

Ruhumuzun ne istediğini, ruhumuzun açlık seviyesini haritalarda asteroit Ceres anlatır. 4 majör astreoitten biridir. Doğası Ay gibidir. Ay’a benzer. Ay nasıl bizim ruh enerjimizi anlatıyorsa, Ceres de maddi manevi nasıl beslendiğimizi anlatır. Ay ile ilişkisi çok önemlidir. Eğer bu ikili zıt burçlarda yerleşmişse; örneğin biri İkizler’de diğeri Yay’da olsun, o zaman kişinin ruhsal dünyasında çatışma, ayrışma gibi sert etkiler gözükebilir. Bir tarafa gitse diğeri mutsuz olur. Ruhundan ayrılmış gibi hissedebilir. Ancak bu dünyanın sonu değildir. Rabbim her şeyi zıddı ile var ettiği için, haritamızdaki bağlantıları bildiğimizde üstesinden de gelebiliriz.

Ceres; anne çocuk ilişkisini, bebekken hatta anne karnında bebeğin nasıl beslendiğini, ruhumuzun neye ihtiyacı olduğunu ve en önemlisi kendinizi ne ile ve nasıl beslediğinizi anlatır. Başka bir deyişle; Ceres burcunuz nerede ise, orayı yer yutarsınız. Başak ve Boğa doğasında olduğu için, sindirim problemlerini de gösterir. Hani bazen bir konuyu bir haksızlığı zor hazmederiz ya, ya da hazmedemeyiz; işte bu konu da yine Ceres ile ilgilidir.

Transit Ceres hangi burçta ise; kolektif olarak da beslenme biçimimiz şekillenir. Örneğin transit Ceres bir süredir Akrep burcunda. Millet olarak, maddi manevi büyük krizleri çekiyor. Çekmekle kalmayıp adeta krizlerden besleniyoruz. Şimdi içinizden “Biz ülke olarak hep felaketten besleniyoruz” dediğinizi duyar gibiyim. Unutmayalım ki biz Akrep ülkesiyiz zaten. Ceres de Akrep burcuna girince, bu durum travmatik bir boyut alıyor.

Eğer Ceres burcunuzu biliyorsanız, sizin beslenme biçiminiz nasıl oluyor sorusundan yola çıkarak, Ceres burçlarından bahsetmek istiyorum biraz.

Ceres Koç: Bu kişiler, eylem ve aktivite ile beslenir. Dürtüseldir. Kavgayı, gürültüyü sever. Macerayı sever. Ceres Koç’ların annesi çok hareketlidir. Sevgisini gösteremez.

Ceres Boğa: Hem midesini hem bedenini, hem de ruhunu beslemeyi çok iyi bilir. Çevresindeki herkesi doyurmaya çalışır. Boyunları kalın olur. Boynu ve sırtı bu yükü taşımaktan sürekli ağrır. Paraya ve eşyalara çok bağlıdır. Ceres Boğa’nın annesi maddiyatçıdır. Dokunsal sever. Çocuğunu sürekli doyurmak ve ona hediyeler almak ister.

Ceres İkizler: İletişimle beslenir. Bol dedikodu sever. Yakın çevresi ile sürekli iletişimde olmaktan, onlarla kısa geziler yapmaktan, bilgiden, konuşmaktan, yazmaktan ve öğrenmekten beslenir. Ceres İkizler annesi, çocuğuyla arkadaşlık ilişkisi içindedir. Onun en iyi arkadaşı olur. Öğretmekten dertleşmekten zevk alır.

Ceres Yengeç: Çok güçlü yerleşim. Tam anlamıyla, annelik yapmak için doğmuştur. Erkeği de kadını da beslemekten, doyurmaktan büyütmekten beslenir. Ev ve yemek işleri iyi gelir. Bunlardan haz alır. Ceres Yengeç annesi, tam ideal anne formundadır.

Ceres Aslan: İlgi odağı olmaktan, takdir edilmekten, alkışlanmaktan beslenir. Sürekli göz önünde olmalı, insanların hayranlık dolu bakışlarını üzerinde hissetmelidir. Kendi zevki, saçları ve dış görünüşü için para harcamak iyi gelir. Ceres Aslan annesi; çocuğuyla çocuk olabilen aynı zamanda onunla eğlenen ve onun yaratıcılık kanalını besleyen bir annedir.

Ceres Başak: Hizmet etmekten, milletin arkasını toplamaktan, organize etmekten, her türlü detayla ilgilenmekten beslenir. Çalışmazsa ruhu üşür. Mutlaka bir şeylerle meşgul olmalıdır. Toprakla, bahçeyle, tarımla, bitkiyle uğraşmayı sever. Hayvanlara annelik eder. Ceres Başak annesi, sevgisini sürekli eleştirerek ve çocuğunun daha mükemmel olması için didinerek gösterir.

Ceres Terazi: Sanattan, güzellikten, estetikten ve ilişkilerden beslenir. Etrafında çok insan olsun ister. O tam bir sosyal kelebektir. Güzel olması ruhunu besin kaynağıdır. Bunun için çok uğraşır. Ruhu çapkındır. Flört etmeyi sever. Ceres Terazi annesi, çocuğunu zevkli nazik ve uyumlu yetiştirir. Dengeli bir ilişki kurar. Çocuğunun ilişkileriyle çok ilgilidir.

Ceres Akrep: Cinsellikten, derinlikten, gizlilikten, karanlık işlerden, sırlardan ve kaostan beslenir. Ölüm ötesi deneyimleri okumaktan öğrenmekten keyif alır. Ruhsallık ona göredir. Kendini saklamayı sever. Sır tutmayı çok iyi bilir. İnsanların mahrem konularını deşifre etmekten keyif alır. Krizlerden adeta hoşlanır. Çünkü ruhunun güçlenmesi buna bağlıdır. Ceres Akrep annesi, çocuğuyla çok büyük sırlar paylaşır. Aralarında sağlıklı olmayan ilişki olabilir. Ya hastalıklı bir bağımlılık ya da kriz sebebiyle uzaklık vardır.

Ceres Yay: Seyahatlerden, okumaktan, öğrenmekten, felsefe yapmaktan, farklı kültürleri incelemekten ve özgürlükten beslenir. Öğrenmek, okumak ruhlarına iyi gelir. Farklı dillere ilgi duyar. Farklı anlayışları araştırmak ister. Evde durmak ruhuna iyi gelmez. Sırtında çanta gezen kişilerdir. Ceres Yay annesi, çocuğunun kültürlü ve akademik bir alt yapıya sahip olmasını ister. Çünkü kendisi öyledir. Çocuğuyla mesafeli ancak keyifli bir ilişkisi vardır.

Ceres Oğlak: Kontrolden, düzenden, ciddiyetten, disiplinden, sorumluluk almaktan beslenir. Köklü bir aile geçmişi vardır. Aşiret ya da toprak sahibi bir kökü olabilir. Sorumluluklar onun ruhunu besler ve iyi gelir. Duygularını hep kontrol eder. Ruhu yaşlı bir ruhtur. Ve çok sabırlıdır. Ceres Oğlak annesi; çocuğunun şımarmasına asla izin vermez. Küçük yaşta ona ağır sorumluluklar yükler. Bu tipi ben Heidi çizgi filmindeki “ Bayan Gutemmayer’e “ benzetirim. Tam bir Alman disiplini içindedir.

Ceres Kova: Arkadşlıktan, her türlü sosyal projeden, etkinliklerden, davetlerden, toplumsal konulardan beslenir. Her türlü sosyal projede aktif olabilir. Kitleleri peşinden sürükleyecek donanıma sahiptir. Arkadaşları ile vakit geçirmek ruhuna iyi gelir. Çevresi zengindir. Daima hedefi vardır. Sıra dışı eğilimleri vardır ve ona iyi gelir. Ceres Kova annesi; çocuğuna eziyet eden bir profildir. Çocuğuna ceza verir ve bu cezalar genelde kendini uzaklaştırmak ve mahrum etmek olur. Samimi bir ilişki kuramaz.

Ceres Balık: Hayaller, fanteziler, spritüellikten, yalnız kalmaktan, ağlamaktan, merhamet ve şefkatten beslenir. Dini inancı doğrultusunda yapacağı ritüeller ona iyi gelir. Şarj olmak için arada yalnız kalmalıdır. Deniz veya su kenarlarında hafif müzikler dinlemek, hayal kurmak, film seyretmek ona çok iyi gelir. Sezgiseldir. Hissetmeyi sever. Ceres Balık annesi, zayıf karakterli, depresif, sık ağlayan ancak sevgi dolu bir annedir.

Ruhunuz nasıl besleniyor? Midenizi doyurduğunuz kadar ruhunuzu aç bırakmayın e mi?

Sevgilerimle


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.