Astroloji

Doğum haritalarımızdaki sorun çözücü: Pallas

Merhaba Mümkün okuru,

Yeni yılın hepimiz için neşeyle ve sağlıkla geçmesini diliyorum.

Hepiniz bilirsiniz; bir sorun odaklı bir de çözüm odaklı insanlar vardır. Hatta en yakınlarımızda da bile vardır bu tip insanlar. Peki neden hepimiz çözüm odaklı olamıyoruz? Veya neden hepimiz sorunları aynı çözüm şekliyle çözemiyoruz?

Astroloji öyle geniş bir yelpaze ki her türlü duygudurumumuzu anlatan, davranışlarımızın nedenini açıklayan bir gezegen ve astreoid mevcut. Ne muhteşem bir hazine değil mi?

Bu yazımda sorunlara yaklaşım şeklimizi ve onları çözme biçimimizi gösteren “Pallas” astroidini anlatmak istiyorum.

PALLAS’IN ŞİFRELERİNİ ÇÖZÜYORUZ

Mitoloji’de Pallas, Zeus’un alnından doğan çocuğudur. Bu yüzden duygu taşımaz. O sadece zekanın işleyiş şeklini, beyin kıvrımlarını, bilinmeyen konuları ve sorunlara yaklaşım şeklimizi ifade eder. Duygudan arınmış bir düşünce şeklidir aslında. Haritalarımızda Merkür ile ilişkisi çok önemlidir. Merkür de zihin ve iletişim gezegenimiz olduğu için bu ikisinin harita üzerindeki açısı, kişinin zekasının seviyesini, aklının nelere çalıştığını, zihninden neler geçtiğini ve potansiyel sorunları nasıl çözdüğünü gösterir. Pallas, aynı zamanda baba onayını da anlatır. Aldığı zorlu açılar, kişinin takıntılı hatta sapıkça düşüncelerini de anlatabilir.

“Her yiğidin bir yoğurt yeme şekli vardır” misali, hepimizin sorunları çözme şekli de farklıdır. Etrafımızda öyle insanlar olur ki hayrete düşer “Neden hep sorunun içinde dönüp dolaşıyorsun” diye sitem ederiz. Kim bilir Pallas’ı hangi burçta ve gezegende ki bir türlü çıkamıyor bu sarmaldan! İyi haber şu ki Pallas’ımızı bilirsek, bunu değiştirebiliriz! Biraz farkındalık ve çalışmayla zihnimizin kıvrımlarını yönetebiliriz.

Bakalım Pallas burçlarda nasıl çalışıyor?

Koç burcunda: Pallas’ı Koç burcunda olanlar sorunları çözmek için savaş gücünü kullanırlar. Rekabeti severler. Çözüm için mutlaka mücadele ederler. Daha doğrusu mücadele edeceği durumlarda çözüme ulaşırlar. Kendi fikrini ortaya koyarken, karşı tarafı hiç düşünmeden bencilce bir yaklaşım sergilerler.

Boğa burcunda: Pallas’ı Boğa burcunda olanlar sorunları çözmek için zaman yayarlar. Çok yavaş hareket ederler. Hatta sorunun merkezinden uzaklaşır ve konuyu biraz zamana yayarlar. O önce sorunu kabul eder daha sonra çözme aşamasına gelirler. Ancak Pallas Boğa kişisi sorunu kökten ve kesin çözen kişidir.

İkizler burcunda: Pallas’ı İkizler burcunda olanlar çoklu çözüm bulanlardır. Sorunlara hızlı, pratik ve birden fazla çözüm bulurlar. Ancak bunların bulduğu çözümler geçicidir, anlıktır. Yani sorun tekrar tekrar kişinin önüne gelecektir.

Yengeç burcunda: Pallas’ı Yengeç burcunda olanlar sorunları içsel çözümleyenlerdir. Sorun ne olursa olsun, kişiselleştirirler. Olayları duygusal ve derinlemesine analiz eder, empati kurarlar. Bulduğu çözümleri, saklar muhafaza ederler. Kimseyle çözümü paylaşmak istemezler. Pallas Yengeç’te pek mutlu değildir. Duygu taşımayan Pallas, duygu burcu Yengeç’te problemli çalışır.

Aslan burcunda: Pallas’ı Aslan burcunda olanlar sorunları başkalarını taklit ederek bulurlar. Başka hayatları, başka kişileri kopyalar, başkalarının sorunlar karşısında ne yaptığını analiz eder ve aynısını uygularlar. Aslında sorunlar olduğu gibi durur, ama onlar “mış” gibi yaparlar. Yani halletmiş, çözmüş gibi… İnanılmaz bir şov insanıdırlar ve zihinsel yetenekleri çok gelişmiştir.

Başak burcunda: Pallas’ı Başak burcunda olanlar sorunları enine boyuna kılı kırk yararak detaylarıyla analiz ederler. Her türlü çözümü yine detaylarıyla düşünürler. Sonuçta büyük resmi de görürler. Pallas Başak’ta iyi çalışır.

Terazi burcunda: Pallas’ı Terazi burcunda olanlar sorunları adaletli, güzel ve en estetik bir şekilde çözerler. İlişkilerle ilgili her türlü sorunun çözümü onlardadır. Onlar hep bilirler. İyi bir arabulucu olurlar.

Akrep burcunda: Pallas’ı Akrep burcunda olanlar sorunları en derininden yaptıkları araştırmalar neticesinde çözerler. Onlar sorunu çok severler. Akrep’in o gizem çözme isteği, Pallas’ın sorun çözme becerisiyle birleşince, ortaya muazzam çözümler çıkar. Casusluk yapma yeteneği, ustaca yalan söyleme ve karşı tarafı ikna etme potansiyelleri yüksektir.

Yay burcunda: Pallas’ı Yay burcunda olanlar sorunları idealist ve felsefi bir şekilde çözerler. En ideali nedir diye yaklaşırlar soruna. Burada aşırı bilgiçlik taslar ve ukalalık yaparlar. En doğru çözümü kendilerinin bildiğini zanneder, en iyi kendilerinin çözeceğine inanır, ancak genellikle yanılırlar.

Oğlak burcunda: Pallas’ı Oğlak burcunda olanlar sorunları mükemmel ve kalıcı çözerler. Bir sorun karşısında mutlaka çözüm geliştirir gerekirse aralıksız çözüm için çalışırlar. Mantıksal çözümler üretirler ve bu çözümler kalıcı olur.

Kova burcunda: Pallas’ı Kova burcunda olanlar sorunları şaşırtıcı, alışılmadık ve şok edici şekillerde çözerler. Onların bulduğu çözümü kimse onaylamaz. Bu çözüme güvenmezler ancak en doğru çözümü de onlar bulurlar. Dahice bir zekâları vardır. Pallas Kova’da zihinler mükemmel çalışır.

Balık burcunda: Pallas’ı Balık burcunda olanlar sorunları hayal gücü ve duygusal yaklaşımlarla çözerler. Gerçek ötesi, olmayacak ve ütopik çözümler hep bu gruptan çıkar. Yazarlık onlar için mükemmel bir seçimdir.

Hepimiz haritalarımızdaki potansiyelimiz doğrultusunda özelliklerimizi ortaya çıkartıyoruz. Ancak hepimiz kendimizin daha iyi bir versiyonunu da ortaya çıkarabiliriz. Bu, pekâlâ mümkün. Haritalarımızdaki bütün kıvrımları bilen kişi, neyi nasıl yapması gerektiğini de bilir.

Haritalarımız kaderlerimiz değil, sınavlarımızdır.

Peki siz şimdi sorunlar karşısında nasıl bir çözümle yaklaşmayı seçeceksiniz? Sevgiyle!


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.