Astroloji

Haftanın günleri ve enerjileri

Astrolojide 7 gezegen haftanın 7 gününü paylaşmıştır. Her bir gezegen haftanın o gününde egemenliğini ilan eder. Onun günüdür. Planlarımızı yaparken hangi günün hangi enerjide ve hangi gezegenin önderliğinde olduğunu bilmek alacağımız kararları ve onları uygulamamızdaki kolaylığı sağlar.

PAZARTESİ

Ay günüdür. Ay Yengeç burcunun yöneticisidir. Yengeç temaları ağır basar. Haftanın ilk günü işe gitmek hepimizin bildiği “pazartesi sendromu” duygusunu tetikler. Çünkü bugün yuvada, güvende ve aileyle olma isteği güçlüdür. Bugün eğer bağlar zayıflamışsa onları güçlendirmek, yemek yapmak, turşu kurmak ve evle ilgilenmek için ideal bir gün. Duygularımızı ifade etmeyi seçebiliriz. Bu karşı tarafın bize empati yapmasını kolaylaştıracaktır. Taşınmak ve ev almak için bugünü değerlendirebilirsiniz. Bugün yapılan evlilikler de,  duygular ve ruhun durumu önemli olur. Kişiler birbirine annelik yapmaya meyillidir. Koruma kollama duyguları fazladır. Yuva kurmak şefkatle yaklaşmak önemlidir. İdeal bir evlilik günüdür. 

SALI

Mars günüdür. Mars, Koç ve Akrep burcunun yöneticisidir. Cinsel libidonun yükseldiği bir gündür. Bu konudaki sorunları masaya yatırabilirsiniz. Başlamak ve girişim yapmak için ideal bir gün. Yeni başlangıçlar, yeni kararlar alınabilir. Resmi kurumlarla bağlantılı işlerimizi halledebiliriz. Finansal yatırımlarımızı değerlendirebiliriz. Öfke ve agresyon enerjimiz çok yüksek olacaktır. Bizi daha çok sinirlendirecek girişimlerden uzak durmak faydalı olabilir. Bugün yapılan evlilikler de,  mücadele öne çıkabilir. Çiftlerde rekabet duygusu fazla olur. Tartışma daha çok yaşarlar ancak aradaki tutku yoğun olur.

ÇARŞAMBA

Merkür günüdür.  Merkür, İkizler ve Başak burcunun yöneticisidir. Hızlı, pratik, çalışkan ve kaliteli iletişim kuracağımız bir gündür. Tüm iletişim faaliyetlerimizi; mail, mesaj, görüşme, randevu, seminer, eğitim gibi bugün yapabiliriz. Zihin kapasitemiz yüksek olacağından, daha iyi anlar ve anlatırız. Doğru iletişim kurabiliriz. Kardeş, kuzen, yeğen ve yakın akrabalarımızla yapacağımız organizasyonlar keyif verecektir. Tatsızlıkları ve küslükleri gidermek için ideal bir gün. Sözleşmeler, anlaşmalar ve imzalar bugün atılabilir. Büyük organizasyonlar başarı ile yürütülebilir. Biriken işleri hızla toparlamak için yine bugünü değerlendirebiliriz. Teknolojik ve elektronik aletler satın alabiliriz. Araba alım satımı için yine uygun bir gün. Evcil hayvanlarımızla ilgilenebiliriz. Bugün yapılan evliliklerde  çiftler birbiriyle iletişim kurmaktan keyif alırlar. Sorunlarını konuşarak çözebilirler. Birbirlerinin hayatını kolaylaştıran ve destek olabilen evlilikler bugün yapılabilir. 

PERŞEMBE

Jüpiter günüdür.  Jüpiter, Yay ve Balık burcunun yöneticisidir. Öğrenmenin ve bilgi toplamanın günüdür. Bugün başladığımız kitap, bize çok faydalı gelecektir. Seyahat planlarımızı bugün yapabiliriz. Bu seyahatten çok fazla keyif alırız. Bir eğitime başlamak veya bitirmek için yine bugünü kullanabiliriz. Film seyretmek, müzik dinlemek, gezmek, etkinliklere katılmak, seminer almak veya vermek için bugün harika bir gündür. Kendimizi şanslı ve korunur hissedeceğimiz bugün, para biriktirmeye başlarsak veya bankada bir hesap açarsak o paranın daha bereketli olacağını görürüz. Bugün yapılacak her türlü spritüel ve enerji çalışmalarından maksimum fayda sağlayabiliriz. Şifa enerjisi yüksek bir gün olduğundan yapılacak dua ve zikir çalışmaları da çok yerinde olacaktır. Bugün yapılan evlilikler de, çiftler birbirlerine şans getirirler. Birbirlerini geliştirip, daima yeni ufuklara yükselebilirler. Eğlenceli ve pozitif bir evlilikleri aynı zamanda farklı kültürlerden birçok arkadaşları olur.  Olaylara her zaman daha iyimser ve pozitif yaklaşım sergilerler. Kalabalık bir aileye sahip olabilirler. 

CUMA

 Venüs günüdür.  Venüs, Boğa ve Terazi burcunun yöneticisidir. Bugün alışveriş yapmak, cilt bakımı ve estetik operasyonlar için uygun bir gündür. Sonuçlardan memnun kalırız. Bir ilişkiye başlamak veya yeni tanıdığımız biriyle randevu günü ayarlamak için de idealdir. Ev veya iş yerimizle ilgili dekorasyona başlayabiliriz. Alacağımız her şey gayet zevkli olacaktır. Para açısından bereketli bir gündür. Kazanç anlamında da keyifli olabiliriz. Ev alımı satımı için, yatırım yapmak için değerlendirebiliriz. Gece gezmeleri, davetler, keyifli organizasyonlar, partiler yapabiliriz. Evlilik için seçilecek en güzel gün olabilir. Aşk ve sevgiyle kurulan bir beraberlik olur.  Evlilikteki tema sevgi olur.  Şanslı olurlar. Yuvada huzur vardır.

CUMARTESİ  

Satürn günüdür.  Satürn, Oğlak ve Kova burcunun yöneticisidir. Cumartesi hafta sonu enerjisinde olsa da, enerji olarak bize daima sorumluluklarımızı hatırlatan bir gündür Satürn enerjisinden dolayı. Çabuk olmasını istediğimiz işlerden bugün vazgeçmemiz önemlidir. Bugün daha çok sosyal olmalı, grup faaliyetleriyle ilgilenmeli, arkadaşlarımızla plan yapmalıyız. Bugün arkadaşlara ayrılacak en iyi gündür. Bugün, başlatacağımız her türlü üyelik kalıcı olacaktır. Hedeflerimize ve geleceğimize odaklanabilir ve plan yapabiliriz. Ailemizdeki yaşlı kişilerle bir arada olmak, yaşça büyüklerin fikirlerini almak onlara zaman ayırmak geleceğimiz açısından faydalı olacaktır. 

Bugün yapılan evliliklerde,  zorlayıcı faktörler çok olsa da zemini sağlam istikrarlı bir evlilik olabilir. Romantizm olacağını pek söyleyemem ama geleneksel bir evlilik olur. Kalıcı olur.

PAZAR

Güneş günüdür. Güneş, Aslan burcunun yöneticisidir. Haftanın en sıcak günüdür. Genellikle dışarıda ve keyifli zaman geçirme ihtiyacı doğurur. Çocuklarımızla zaman geçirebilir, onlarla bol bol ilgilenebiliriz. Eğer çocuğumuz yoksa, içimizdeki çocuğa kulak vermemiz gereken bir gündür. O ne istiyorsa yapmamız, çocuk ruhumuzu besleyecektir. Bize iyi gelen kişilerle olmak, onaylandığımızı hissettirecek ve kendimize olan güvenimizi tazeleyecektir. Mümkün olduğunda, açık havada yapılacak organizasyonlar neşemizi yükseltecektir. Bugünü hobilerimize ayırabilir, yetenekli olduğumuz alanların keşfine çıkabiliriz. Yeni tanışmalar ve yeni randevular için yine uygun bir gün. Kuaför ve saçlarımızla bugün ilgilenirsek sonuçtan memnun kalabiliriz. İlişkilerimizde flörtöz bir enerjide olacağımızdan, tozlanan ilişkileri parlatmak ve heyecan getirmek için de bugünü değerlendirebiliriz. 

Bugün yapılan evlilikler de, çiftler daima birbirleriyle flört edebilirler. Bu da evlilikteki heyecanı daima canlı tutacaktır. Toplum tarafından beğenilen ve dikkat çeken çiftler olmaya aday olurlar. Diğer yandan, egoları daima önemli olur. Her biri öne çıkmak isteyebilir. Ancak sıcak samimi yakıcı duygularla beslenebilirler. 

Sevgiyle…

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.