Astroloji

İlkbahar ekinoksu ve yeni 3 aylık dönem

Merhaba Mümkün okuru!

Cemreler düşüyor ve bahar adım adım yaklaşıyor. Gerçi kışı layıkıyla yaşayamadık, küresel ısınmanın yaşadığımız dünyaya bıraktığı en kötü miras da bu aslında. Ancak, bahar mevsimleri hepimize ayrı bir umut ve pozitif bir enerji getirir. Bu yüzden de severiz bahar aylarını. Bu yazımda 20 Mart’tan itibaren önümüzdeki 3 ayın göksel enerjilerini anlatacağım sizlere. Peki neden 3 ay?

Güneş, her öncü burca girdiğinde (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak) 3 aylık mevsim başlangıçlarını aktif eder. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış ekinokslarını başlatır. Astrolojik açıdan bu geçişler bizler için önemlidir. Çünkü, o 3 ayın potansiyel enerjilerini anlatırlar bize. Güneş

20 Mart’ta Koç burcuna girdiğinde İlkbahar ekinoksu başlayacak. Buna göre çıkarttığın harita analizimi sizlerle paylaşmak isterim.

Cesur adımlar at ama temkinli ol

Güneş ve Ay, yani ışıklar haritalarda birbirlerine iyi açı yaptığı dönemlerde, ruhsal duygusal ve fiziksel açıdan iyi ve güçlü hissederiz. Öncelikle bu süreçte Güneş ve Ay arasında üçgen dediğimiz olumlu bir açı oluşuyor. Kendimize güven duyacağımız, kendimizi önemseyeceğimiz ve dışa dönük olacağımız bir 3 ay var önümüzde. Cesur ve girişken adımlar atmaya meyilli olabiliriz.

Ancak bu ikili kombinasyonu yöneten Mars, Kova burcunda ve 12, ev dediğimiz kapalı bir evde. Bu durum zaman zaman cesaretimizi baltalayacak içe dönmemizi sağlayacak durumların oluşabileceğinin altını çiziyor. Belki de temkinli olmamız gerekiyor bu dönemde. Gizli düşmanlarımız bizi kıskananlar bir hayli çok olacaktır. Bizi sinirlendiren durumları tepki göstermek yerine içimize atmayı seçebiliriz ki bunu asla tavsiye etmem zira içsel öfke sağlığa zarar verir. Bu tarz durumlarda öfkemizi dışarıya akıtacak şeyler yaratmalıyız kendimize.

Plüton’un Güneş’e yaptığı açı harika. Gayet güçlüyüz, her türlü zorluğun altından kalkacak motivasyon enerjimiz çok yüksek. Ancak Ay ile Plüton’un açısı sıkıntılı.

Egodan uzak dur, istikrar ve gerçek sevgi sende kalsın

Ruhsal ve duygusal olarak zayıf olduğumuz konuların üstüne çıkamazsak sağlığımız zayıflayabilir. Ego bu noktada anahtar kelime. Ay Aslan’da direkt egoya çalışır ve Plüton Ay ile karşıtlık oluşturuyor. Yani diyor ki egon yüzünden duygusal konularda zayıflayabilirsin, bunu kontrol etmezsen bencilliğini de tüm bunlara eklersen seninle uğraşırım. Bu mesajı dikkate almalıyız. Günlük rutinlerimizde karşılaşacağımız bazı durumları hatta zorluklara asla egosal bir yerden değil, daha üstten bakarak yaklaşmayı denemeliyiz.

“Önümüzdeki 3 ayın mottosu: Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur.”

Bu sözü yazın bir yerlere.

Satürn ve Venüs, bu dönemde birlikte hareket ediyorlar. Zorlu taraftan bakarsak ilişkilerde ve parasal koşullarda engeller ve kısıtlayıcı koşullarla karşılaşabiliriz. Bir şeyler adeta zaman durmuşçasına ilerliyor hissi üzerimizde baskı oluşturabilir. Koşulların istediğimiz hızda ve biçimde ilerlememesi bizi depresif ve melankolik yapabilir. Olumlu taraftan bakarsak kalıcı ve istikrarlı hatta sağlam kazanç için sabırla ilerleyebiliriz. Aynı zamanda sağlam ilişki temelleri atabiliriz. Gerçek sevgiyle tanışabiliriz.

Diğer yandan, Jüpiter ve Uranüs Boğa burcunda para evinde birlikte hareket ediyorlar. Para ve finans piyasalarında bizi çok hareketli günler bekliyor diyebilirim. Ekonomik krizin zirve yapacağı bir dönem bu. Ancak, yükselen giderler olacağı gibi, yükselen kazanç fırsatları da beraberinde gelecektir. Beklenmeyen giderler, beklenmeyen gelirlerle dengelenebilir.

Bu 3 aylık süreçte Merkür ve Chiron da birlikte hareket edecekler. Bu durum sözel şiddetin, kalp kıracak kelimelerin havada uçuşacağı anlamına geliyor. Sözlerimiz adeta kurşun gibi ağır ve öldürücü olabilir. Sözlü kavgalara çok açık bir zeminde olacağız. Bu duruma dikkat etmenizi öneririm.

Haklı çıkmak mı, mutlu olmak mı?

Ezcümle buu süreç, aslında hepimiz için maddi manevi destekleyici etkiler sunsa da bizler bu etkilerden pek memnun olmama potansiyelinde olabiliriz. Şartların ağırlaşmasıyla tahammül seviyemiz çok düşük olacağından biriken öfkeyi ya içimize atıp kendimize zarar verecek ya da ağzımızdan çıkanı kulağımız duymayacak şekilde karşımızdakinin suratına boca edeceğiz. Tüm bu zorlu koşullara katlanacak hatta bunların üstesinden gelecek motivasyon ve ruh içimizde olacak. Sabredip süreci iyi yönetirsek çok büyük dönüşümlerden geçerek güçleneceğiz.

Fazla ego, fazla bencillik ve kibir bu dönem asla kazandırmayacaktır. Haklı çıkma ihtiyacımızı mutlu olma ihtiyacımızla değiştirmeliyiz. Birçok kişi için ağır ilerleyen zaman, kalıcı ve sevindirici süreçleri başlatacaktır.

Sevgiyle
Beliz Olgu Ilgın


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.