sylvester-gb791d4699_1920-pxby
Astroloji

Jüpiter koç burcunda, şans el değiştiriyor!

Merhaba sevgili Mümkün okuru;

Şans ve fırsatların gezegeni en büyük iyicil temsilcimiz Jüpiter senenin ikinci yarısında 12 Mayıs’ta burç değiştirerek Koç burcuna geçiyor.

Bu durum, şans faktörünün adres değiştirmesi ve enerjilerin de değişmesi anlamına geliyor. Jüpiter, önce Koç burcuna geçip, Retro hareketiyle yeniden Balık burcuna dönecek. Biraz Koç, biraz Balık derken bu yıl, çift burç üyelerine şans dağıtacak aslında.

Bakalım bu yıl Jüpiter takvimi nasıl olacak?

12.05               Jüpiter Koç

28.07               Jüpiter Koç Retro

28.10               Jüpiter Balık Retro devam ediyor

25.11               Jüpiter Balık retrodan çıkış

21.12               Jüpiter Koç

Jüpiter girdiği alanı büyüten bir gezegendir. Ben ona aslında “büyüteç” derim. Retro hareketinde içimizde neyi büyütürsek, neyi çoğaltırsak düz harekete geçtiğinde bize onu verir. O yüzden Retroları ekstra önemlidir. Örneğin, sürekli yenilme korkusu olan birisi içinde yenildiği endişesini büyütürse, Jüpiter elini attığı konuda onu başarısızlığa uğratacaktır. Başımıza gelmesini istemediğimiz şeyleri düşünerek çoğalttığımızda Jüpiter de bize en korktuğumuz şeyleri getirecektir haliyle. Pozitif ve iyicil bir gezegendir ancak böyle düşünüp böyle yaşayanlara iyilikler ve pozitif enerjiler getirir.

TÜM DÜNYA 2023’ÜN FRAGMANINI GÖRECEK

Yılın depresif enerjisi değişecektir.  Tüm ülkelerde daha pozitif ve dinamik etkiler oluşmaya başlayacaktır. Yeni bir bakış açısıyla, hemen her alanda yeni tohumlar ekilecektir. Ekonomide, politikada, siyasette diplomatik yeni ve enerjik lider profilleri ortaya çıkacaktır. Yeni teknolojik ve hız kazandıran buluşlar gündeme gelecektir. Hemen her sektör dünya genelinde kendini gençleştirmeye, dinamizm katmaya ve yenilemeye başlayacaktır. Yaşam daha hızlı akmaya başlayacaktır. Ülkeler ve liderler arasında çekişmeli rekabetler artacaktır. Cesur, atak, girişimci yeni liderler ve sektörler doğacaktır. Artık koronavirüs dönemi de geride kalacaktır. Ancak 28 Ekim-25 Kasım tarihleri arasında Jüpiter tekrar Balık burcuna geçtiğinde, koronavirüs ile ilgili ufak tefek yansımalar olabilir. Bu etki de geçici olacaktır. 2023 yılı yenilenmenin ve başlangıcın yılı olacaktır. Dünya 12 Mayıs’tan itibaren 2023’ün fragmanını görecek bu yüzden.

BİREYSEL HAYATIMIZDA JÜPİTER KOÇ

Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur!

Kendi menfaatlerini koruyabilen sağlıklı bireyler olma yolunda adımlar atacağız. Merkeze kendimizi koymayı, önce “ben” diyebilmeyi öğreneceğiz. Daha hareketli ve tempolu bir sürece gireceğiz. İlerlemek için, kazanmak için, başarmak için risk alabilmenin cesaretini göstereceğiz. Risk almadan yenilenmeyeceğimizi anlayacağız. Kendimizi ve sonra hayatımızı yenilemek için adımlar atacağız.

DAHA POZİTİF VE UMUT DOLU BİREYLER OLACAĞIZ

Pandemi ile başlayan ve topyekûn umutsuzluk zinciriyle birbirimize bağlandığımız bu zinciri kıracağız. Daha pozitif ve umut dolu bireyler olacağız. Olumsuzluk yaşasak dahi, bardağın dolu tarafından bakma hasleti geliştireceğiz. Gelecek tohumları ekme gücünü yeniden bulacağız. Kaybettiğimiz neşeyi yeniden kazanacağız. Burada anlamamız gereken konu; yine olumsuzluklar ve sıkıntılar yaşayabiliriz ancak bunların altında ezilmek yerine hızla ayağa kalkıp pozitif bakış açısıyla yola devam edebileceğimiz gerçeğidir.

Yaşımız kaç olursa olsun, genç enerjiye bürüneceğiz. Yaşamın içinde aktif, yenilikten değişimden korkmayan bireyler olarak rol alacağız. Yeni başlangıçların ve yenilenmenin bizim en büyük şansımız olduğunun farkına varacağız. Asla pes etmeyeceğiz. Ve o güç daima içimizde olacak.

Şüphesiz ki; Jüpiter Koç geçişi tüm dünyaya ve bize 2023’ün ön gösterimini yaparken, kaybettiğimiz birçok değeri de kazandıracak nitelikte olacaktır.

Umudunu kaybetmiş bir ülke, umudunu kaybetmiş bir insan her şeyini kaybetmiş demektir. Jüpiter Koç dönemi her nerede eksik ve unutulmuşsa, o umudu bize getiriyor…

Umutla…

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.