Kitap

Kariyer planında öğrenilmiş dersler kitabı

Artık neredeyse herkes işini, kariyerini, geleceğini sorgulamaya başladı sanki. Kimileri için doğru bir adım iken kimileri de sadece öyle olması gerektiğini sandığı için kendini zorluyor olabilir mi? Peki gerçekten vakti gelenler işe nereden başlayacak?

İş stratejisti Arzu Tekir’in kitabı Şimdi Senin Zamanın, işte bu noktada yardıma koşuyor. Elma Yayınları’ndan çıkan, hayatlarını dönüştürmüş girişimci kadınların cesur hikayelerini, kariyerini değiştirmek isteyenlere vaktin geldiğini samimi bir sohbet havasında anlatıyor. Özel sektörde, sivil toplum kuruluşlarında ve kendi girişimcilik yolculuğunda edindiği deneyimleri bir araya getiren Arzu Tekir, yönünü değiştirmeye karar vermiş ancak adım atacak cesareti bulamayanlara vaktin geldiğini hatırlatıyor.

Kitabın ilk bölümünde beş ana başlıkta – Kendine Güvenin Kodları, Etkili Networking, Stratejik İletişim, Kişisel Danışma Kurulunuzu Oluşturun, Kendinize Yatırım Yapın Sürekli!- sade bir anlatım diliyle deneyimlerini aktarıp çözüm odaklı öneriler sunuluyor. İkinci bölüm de ise, kariyerini dönüştüren başarılı kadınlar, keyifli röportajlarla yolculuklarını anlatıyor.

Bu isimlerin arasında Ahu Serter, Asuman Bayrak Canay Atalay, Duygu Erten, Feride Tansuğ Acar, Günseli Özen, Suzan Bayazıt, Ergem Şenyuva Tohumcu, Emre Pınar Kılıç gibi alanlarında yenilikçi ve ilham veren kadınlar yer alıyor.

Şimdi Senin Zamanın, sadece kariyer değişimi yapmak isteyenlere değil, mevcut mesleğinde kendini geliştirmek ve iş hayatına yönelik tereddütleri olan kadınların seçimlerini yönetmelerine de yardımcı olmayı amaçlıyor. 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.