Alışveriş

Burçlara göre dekorasyon önerileri

Yaşam alanımızı dekore ederken elbette burcumuzun karakteristik özelliklerinizi dünyamıza yansıtıyoruz. O halde biraz burcumuzun dekorasyonundan konuşalım mı? Astrolojinin 12 harika burcu için ve onlara özel önerilerle dekorasyon kodlarını hazırladık.

KOÇ: Turuncu ve Rahat

Astrolojinin ilk burcu olan Koçlar, rahatlığın ön planda olduğu yaşam alanı kurgusu tercih ediyor. İşlevsel ve modern çizgilerdeki ürünleri, turuncu renk tamamlayıcılığıyla bir arada kullanmayı seviyor. Tüm ürünlerin kaliteli olması ise oldukça önemli. Sıcak tonların hemen hepsini evinde görebilmek mümkün.

Zaya marka kek standı, Beymen Home.

Philo koltuk, Natuzzi.

BOĞA: Mavi ve Amerikan

Gösterişli görünümlerin peşinde olan Boğa burçları, mavi rengin hakimiyetinde görünümlerden yana seçimler yapıyor. Daha çok Amerikan tarzı bir stilde büyük ve geniş ölçekli koltukların etrafında bir oturma alanı kurgusundan hoşlanıyor. Tüm bunların destekleyici gücü ise kesinlikle rahatlık.

Ocean kek standı, Chakra.

Koltuk, Coastal Homes.

İKİZLER: Sarı ve Farklı

Hareket kabiliyeti yüksek İkizler burçları için çeşitlilik birinci öncelik diyebiliriz. Bol aksesuar kullanmayı seviyor ve sarı rengin peşinde bir dekorasyon anlayışına sahip. Özellikle sık sık değişikliğe ihtiyaç duyduğu için kolay taşınabilir, yeri değiştirilebilir hafif mobilyaları seçiyor. Yeni ve değişik formlardaki her aksesuar, onun için tercih sebebi.

Let’s Dance duvar dekoru, Artepera.

Lambader, Pinot.

YENGEÇ: Yeşil ve El Yapımı

Yengeç burçlarının favori rengi olan yeşil, olabildiğince büyük mobilyalarda kullanıldığında dikkatini çekmeye yetiyor. El yapımı ürünlerin öneminin farkında olan bir dekorasyon tarzını benimsiyor. Evi en önemseyen burç olarak, antika ya da retro parçaların her bir köşede yerleştiği yaşanmışlığı yüksek evlerde mutluluğu yakalıyor. Evcil bir burç olduğu için ise özellikle koltuk ve yastıklarda rahatlığı arıyor.

Uyuyan Güzel fincan seti, Maji Atelier.

Bank koltuk, Halit Berker Design.

ASLAN: Altın ve İddialı

Lüks, ihtişam ve göz alıcı görünümlerin sevdalısı olan aslan burçları, özel hayatlarındaki hakimiyeti seven halini yaşadıkları alanlarda da devam ettirmenin peşinde. Altın görünümlerin ana malzeme kabul edildiği odalarda, ışıltılı ve iddiası yüksek odak noktaları oluşturmak, kendilerine has bir dekorasyon şifresi adeta.

Carnival lambader, Haral Design.

Etro Home marka dolap, Mvoice Interior.

BAŞAK: Naturel ve Tertipli

Bej ve gri renklerin etrafında şekillenen bir ev hayatı, Başak burçları için hayati önem taşıyor. Titizliğin dekorasyonun belirleyicisi olduğu bir stilde, olabildiğince az eşya ve minimal bir görünümde sadık kalmak, ana adımlardan biri. Basit bir ev hayatı, depolama ekipmanlarıyla düzen içinde bir ev kullanımında sepetler başrolde.

Bornoz, L’appartement.

Kumaş sepet, Bella Maison.

TERAZİ: Her Renkte Bütünlük

Evin hemen her odasında kendini belli eden uyum, Terazi burçlarını en iyi anlatan dekorasyon ipuçlarından biri. Denge ve bütünlüğün ana stil olarak kabul edildiği bir yaşam alanında renklerin birbiriyle uyumlu olması da aynı derecede önemli. Aynı zamanda şık bir çizgide ilerleyen evlerin, modern tarzdaki tekstillere zaafı var.

Petite Posy nevresim takımı, Cottonbox.

Jüt kilim, Gittigidiyor.com

AKREP: Güçlü ve Gizemli

Gizemli bir dekorasyondan hoşlanan Akrep burçları, daha gizli ve saklı köşeleri kurgulamayı seviyor. Aydınlık ortamların peşinde olan mekanların sahipleri, aydınlatma tasarımlarında da seçici davranıyor. Detaylarında farklılık olan tasarımlar, onlar için vazgeçilmezler arasında. Anlamı ve hikayesi olan aksesuarlarla tamamlayıcılığı yüksek evleri tasarlamak, amaçlarından biri.

Poltrona Frau marka Moucharabieh paravan, BMS.

Lambader, Casa International.

YAY: Turkuaz ve Retro

Geçmişine bağlı ve nostaljik detaylarıyla gülümseten köşeler hazırlamakta usta olan Yay burçları, favori rengi mavi ve özellikle turkuaz tonlarıyla iç açıcı bir dekorasyondan yana tercihler yapıyor. Yeni ve özel koleksiyonların peşinde olan yay burçları, iş birlikleriyle tasarlanan parçaları takip ediyor. Rahat ve kolay kullanılabilir ürünler de vazgeçilmezleri arasında.

Gamze Saraçoğlu özel koleksiyonundan vazo, LCW Home.

Gio lambader, Enza Home.

OĞLAK: Kahverengi ve Zamansız

Zamanın ve trendlerin ötesinde, modası geçmeyecek bir dekorasyonun peşinde Oğlak burçları, toprak tonlarıyla her daim yakın ilişki içerisinde. Değişikliği pek sevmemesi, onun uzun ömürlü olacak ürünlere yönelmesini sağlıyor. Yeni olanın peşinde olmayan, sade ve düz hatlardan hoşlanıyor. Yaşam alanlarının içinde özel küçük köşeler kurgusu ise sevdiği dekorasyon oyunlarından biri.

Steve Leung tasarımı Theodore Alexander marka koltuk, Dream Home.

Canary şifonyer, Mudo Concept.

KOVA: Gri ve Modernist

Uçuk kaçık bir tasarım stilinin her zaman takibinde olduğu bir ev kurgusu hayaliyle kova burçları, çağdaş bir dekorasyondan yana seçimler yapıyor. İleri teknolojiyle üretilmiş ya da teknolojik ürünlerle doldurduğu bir evde mutlu bir yaşama sahip olabilecek bir düşünce yapısında. Modernizmin peşinde vazo ve heykellerle gri rengin her tonuyla iyi anlaşıyor.

Instax Poloraid fotoğraf makinesi, Fujifilm.

Alvaz vazo, Urban Atölye.

BALIK: Pastel ve Kendine Özgü

Romantizmin öncüsü Balık burçları, yine aynı doğrultuda bir evde yaşamayı tercih ediyor. Mis gibi kokan ve yumuşacık bir ışıkla odaları dolduran mumlar, rahatlığa rahatlık katacak bol yastıkla desteklenen köşeler, bu burcun dekoratif imzalarından sadece ikisi. Özgün, kişiselleştirilebilen odaların ve birden fazla stilin bütünleştiği mekanların başarılı öncülerinden biri kesinlikle.

Yastık, H&M Home.

Mum seti, Candle&Friends.

Kapak fotoğrafı: Colin koltuk, Doğtaş.

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

gokce_karaman
Gazetecilik bölümü mezunu. Televizyon muhabirliği ve haber fotoğrafçılığının ardından 10 yılı aşkın bir süredir dergicilik yapıyor. Şimdilerde her biri freelance olarak All Decor dergisi Genel Yayın Yönetmenliği, iç mekân stilistliği, medya danışmanlığı ve yazarlığı bir arada yürütüyor.