JÜPİTER İKİZLER BURCUNDA
Astroloji

Jüpiter ikizler burcunda

Merhaba Mümkün okuru,

Astrolojide en sevilen ve adını duyunca tebessüm ettiğiniz büyük şans yıldızı Jüpiter, 27 Mayıs’ta Boğa burcundan çıkıp İkizler burcuna geçiyor. Bu yolculuk 11 Haziran 2025 tarihine kadar sürecek. Dolayısıyla yılın en şanslı burcu İkizler olacak.

Haritalarınızda güneşiniz, yükseleniniz, ay burcunuz İkizler ise bu şans yıldızının fırsatlarından fazlasıyla yararlanırsınız. Bunun dışında haritanızda hangi eviniz İkizler burcu ise o evin konularında yine şanslı bir döneme girersiniz.

Jüpiter girdiği alanı büyüten bir gezegendir. Ben ona aslında büyüteç derim. Retro hareketinde içimizde neyi büyütürsek, neyi çoğaltırsak düz harekete geçtiğinde bize onu verir. O yüzden retroları ekstra önemlidir. Örneğin, sürekli yenilme korkusu olan birisi içinde yenildiği endişesini büyütürse Jüpiter elini attığı konuda onu başarısızlığa uğratacaktır ya da parasız kalmaktan korkup bu endişeyi içimizde büyüttüğümüzde yine Jüpiter bizi parasız bırakacaktır. Başımıza gelmesini istemediğimiz şeyleri düşünerek çoğalttığımızda Jüpiter de bize en korktuğumuz şeyleri getirecektir haliyle. Pozitif ve iyicil bir gezegendir ama ancak böyle düşünüp böyle yaşayanlara iyilik ve pozitif enerjiler getirir.

Oturarak başarıya ulaşan tek şey tavuktur

Bir Jüpiter sözü

Jüpiter, hareketin olduğu yere daha çok bereket getiren bir gezegendir. Kendisi biraz ağır kanlıdır ve kişiye biraz bekleme enerjisi, biraz rahatlık getirebilir. Ancak onun transitlerinde mutlaka bu enerjinin zıddını çalıştırmalı ve inadına hareket etmelisiniz. Zira o bu enerjiyi verse de tembellere, negatif ve karamsarlara, oturanlara, bekleyenlere hiçbir fırsat getirmez.

Jüpiter İkizler’de Nasıl Çalışır?

Öncelikle, ben Jüpiter’i İkizler’de pek sevmem. Çünkü Jüpiter, Yay burcunun yönetici gezegenidir ve orada doğruluktan, dürüstlükten, adaletten, haktan, hukuktan yanadır. Yalanı dolanı, kurnazlığı üç kuruşluk bilgiyle beş kuruşluk iş yapmayı sevmez. Bu yüzden İkizler burcunda düşük çalışır ve maalesef bu özellikleri fazlasıyla açığa çıkarır.

Öncelikle, bu dönem tüccar zekasının, esnaf zekasının, bolca dedikodunun, cin olmadan adam çarpanların devri olacaktır. Dolandırıcılara, hırsızlara gün doğacak. Bu tarz insanlarda artış olabilir. Bizlerin maksimum dikkat etmesi gereken bir dönem. İyi yansımaları da olacaktır elbet. Jüpiter, bizlere doğru iletişim kurmayı, açık iletişimi sevmeyi ve kullanmayı öğretirken iletişim araçlarımıza da bir yenilik, bereket, yakın çevremize bir bolluk getirecek. Kardeş, kuzen, yeğen ve yakın akrabalarımızla hatta eski mahalle ve okul arkadaşlarımızla daha çok bir arada olacağız. Hızlı ve kısa eğitimler almamıza destek olacak. Gerek mesleki gerekse kişisel eğitimlerimizi tamamlayabiliriz. Satış ve pazarlama konusunda büyük fırsatlar getirecek. Özellikle bu işi yapanlar için iyi bir dönem. Sosyal mecraları iyi kullananlar buna zekalarını da dahil ettiklerinde kısa yoldan köşeyi dönebilirler. Yakın seyahatler açısından da zengin bir dönem. Yakınlarımızla kısa gezileri daha sık yapabileceğiz.

Bu dönem, anladığınız üzere aklını kullanan ve onu da hızla hayatına taşıyan uyanıkların devri olacak. Çift kısmetli bir dönemi yaşayacağız hep birlikte. Bir ev almak istiyorsak çift ev çıkabilir karşımıza. Ya da bir partner istiyorsak çifter çifter gelecek. Bu tarz durumlarda hızlı karar vermeyi öğreneceğiz.

Açık İletişim, Zekâ ve Merak Ön Planda

Jüpiter, doğru iletişimi destekler demiştim. Bu durumu biraz daha açmak istiyorum. Espri, zeki insanlara mahsustur biliyorsunuz. Etrafımızda bolca bizi güldüren, zekâ kokan esprili insanlar artacaktır. Muhteşem kitaplar ve tabii yazarlarla tanışacağız. Güçlü yazılar bu dönem karşımıza çıkacaktır. Merak duygumuz bir hayli genişleyeceğinden merak ettiğimiz her konuyu çok hızlı bir şekilde de öğrenebiliriz.

Gölge tarafları ortaya daha çok çıkarsa da biz onun güneşli tarafından istifade etmeyi seçeceğiz. Yalancılara, dolandırıcılara karşı daima tetikte olacağız. Yetenekli olduğumuz konularda aklımızı çalıştırarak bu yeteneğimizi nasıl fırsata çevirebiliriz diye düşüneceğiz. Düşündüklerimizi kendimize saklamayacak, “Ben böyle düşünüyorum ya sen? diyerek karşımızdaki kişilerin niyetini açık bir ifadeyle soracağız.

Gelelim hangi meslekler öne çıkar konusuna. Jüpiter İkizler dönemi, el becerilerini ortaya çıkaran insanlara para kazandırır. Buna kuaförler, yazarlar, şairler, sanatkârlar kısaca ellerini kullanan tüm meslek grupları dahil olur. Diğer yandan satış, pazarlama ve sosyal ağlardan para kazananlar dikkat çekici olur. Stand-up komedi ve espri yazarları öne çıkar. Bunların dışında hızlı ve pratik olan, aklını kullanan herkes için iyi bir dönem diyebilirim.

Jüpiter’in Burçlar Üzerindeki Etkileri

Koç: Yakın çevreniz, kardeş, kuzen, yeğen bolluğu olacaktır. Akrabalarınızın ailelerinde artış ya da yeni bebek veya evlilik olabilir. Yakın çevrenizle yeni eğitimlere katılabilir, eski arkadaşlarınızla keyifli geziler ve organizasyonlar yapabilirsiniz. Yakınlarınızın sizi kandırma potansiyeline açıksınız. Buna dikkat edin. İletişim araçlarınızda yenilik olabilir.

Boğa: Para ve finansal kaynaklarınızda bir büyüme olabilir. Birden çok yerden para kazanma şansınız var. Aynı anda iki işle uğraşabilirsiniz. Ortaklı iş teklifleri alabilirsiniz. Alım satım işlerinizde artış olabilir. Parayla ilgili hırsızlıklara, dolandırıcılıklara dikkat edin. Tüm eşyalarınızı yenileyebilirsiniz.

İkizler: Yılın en şanslı burcu sizsiniz. Yaşamınız hız kazanacak. Taşınma, evlilik, ayrılık, emeklilik, yeni işe başlama gibi radikal kararları hızla alabilirsiniz. Bebek istiyorsanız hamilelik olabilir. Ailenizde bir büyüme söz konusu olacaktır. Kilo almamaya dikkat edin. Bir daha 12 yıl sonra elde edeceğiniz tüm fırsatları iyi değerlendirin. Yeni insanlar hayatınıza renk ve deneyim getirecektir.

Yengeç: Rüyalarınız ve hayalleriniz zenginleşiyor. Sezgileriniz daha da güçleniyor. Çok istediğiniz bir şey bu yıl gerçekleşecektir. Gizli düşmanlardan, negatif kişilerden, karanlık enerjilerden korunduğunuz bir yıl olacaktır. Sistemin bu yıl size bir sürprizi var. Yazı yazmak, kitap çıkarmak istiyorsanız bu yıl mutlaka yapın bunu. Sizin için çift kısmetli bir yıl olacak.

Aslan: Sosyal yaşamınız hareketleniyor, zenginleşiyor ve bereketleniyor. Ancak bilirsiniz nerede çokluk orada ….! Evet bu dönem, insan bolluğu olacak sizin için. Yeni insanlar tanıyacaksınız. Önemli davetlerin, açılışların, etkinliklerin bir numaralı kişisi olacaksınız. Bu insan bolluğu içinde niyeti kötü, dedikoducu tipler de karşınıza çıkabilir buna dikkat edin. Bol bol gezip eğleneceğiniz ve hedeflerinize ulaşmak için destek göreceğiniz bir yıl.

Başak: Meslek ve kariyer yaşamınız, toplumsal imajınız hareketleniyor. Mesleğinizde yükseliş dönemi. Uzmanlık ya da yöneticilik alabilirsiniz. Bu durum size farklı iş teklifleri fırsatları sunacaktır. Birden çok iş arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz. Evlilik ya da boşanma, emeklilik ya da ortaklı bir iş kurabilirsiniz. Yeni insanlar hayatınıza girecektir. En çok konuşulan, en çok merak edilen siz olacaksınız. Dedikoduya dikkat!

Terazi: Yurt dışı olanakları zenginleşiyor. Yurt dışında eğitim alabilirsiniz. Birden fazla yabancı dili hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hayatınıza yabancı kültürden birileri girebilir. Bunlardan birisi belki de aradığınız partnerdir. Vize, pasaport veya konsolosluk işlerinde şans sizden yana. Adınızı, işinizi geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Hukuki işlemlerde yine şanslı bir dönemdesiniz. Açacağınız davalar lehinize sonuçlanabilir. Bol bol seyahat edin.

Akrep: Eş ya da aile üzerinden elde edeceğiniz gelir kaynaklarını iyi değerlendireceksiniz. Geleceğinizi garanti altına alacak yatırımlar yapabilirsiniz. Bir yerden kalacak miras hayatınızı değiştirebilir. Eşinizin alacağı prim ikramiye gibi gelirlerden avantaj elde edebilirsiniz. Aileniz ya da kendi sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bu dönemde potansiyel ameliyatlar için de şanslısınız. Cinsel hayatınızda çok eşli bir dönem olabilir.

Yay: Evlilik veya ortaklık konularında hareketli bir dönemdesiniz. Hızlı ilişki yaşama dönemi olacağı gibi var olan evliliğinizde alarm zilleri çalıyor olabilir. Bazılarınız için birden çok kısa süreli ilişkisi olabilir. Bazılarınız ilişkisini evliliğe götürmek isteyebilir, üstelik ışık hızında. Ortaklı işlere bu dönem dikkat. Sizi kandıracak yanıltacak kişiler etrafınızda çoğalabilir.

Oğlak: Günlük yaşamınız renkleniyor. Çok hareketli bir tempoya hazır olun. Gün içindeki sorumluluk ve görevleriniz artıyor. Birden fazla işle uğraşabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş arkadaşlarınızdan bazı fırsatlar elde edebilirsiniz. Doğru ekiple iş yapabilirsiniz. Ancak ne kadar çok işiniz olursa olsun hepsini yetiştireceksiniz, merak etmeyin. Sağlığa bu dönem dikkat. Yeme içme düzeninizi kontrol edin. Hızlı tempoya göre sağlıklı ve enerji verecek besinler seçin. Bazılarınız evcil hayvan sahiplenebilir.

Kova: Aşk yaşamınızda hareketli günler başlıyor. Sık sevgili değiştirme döneminde gibisiniz. Bazı Kovalar bu dönem aradığı kişiyi bulana kadar, sıkça partner değiştirebilir. Bazılarınız için esprili ve zeki bir sevgiliyle uzun soluklu bir ilişki başlayabilir. Ancak dikkat edin, partner iniz biraz çapkın olabilir. Bebek isteyenler için hamilelik sürprizi olabilir. Çocuğu olanlar, sizler de onların hayatındaki şanslı gelişmelerden mutluluk duyacaksınız.

Balık: Aileniz büyüyor. Ya gelin/damat ya da bebek geliyor. Bu dönem ev yaşamınız da zenginlik dönemi başlıyor. Eviniz kalabalıklaşabilir. Ev alabilirsiniz. Bazılarınız aile yanına dönebilir. Aile içindeki dedikodular artabilir. Ummadığınız kişilerin merakları hakkınızda bazı dedikoduların çıkmasına neden olabilir. Bazılarınız mevcut işinin yanında aile üyeleriyle birlikte ticarete atılabilir.

Çift kısmetli bu dönemin, hepimiz için en güzel şans ve bollukla gelmesini diliyorum.

Sevgiyle,
Beliz Olgu ILGIN


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.