JÜPİTER VE URANÜS 83 YIL SONRA YENİDEN KAVUŞUYOR
Astroloji

Jüpiter ve Uranüs 83 yıl sonra yeniden kavuşuyor

Merhaba Mümkün okuru!

21 Nisan 2024’te saatler 05.26’yı gösterdiğinde Jüpiter ve Uranüs Boğa burcunda kavuşacaklar. En son 1941 yılında İkinci Dünya Savaşı’nın ortalarında kavuşan bu ikili, 83 yıl sonra Boğa burcunda yeniden kavuşacaklar. Bu kavuşma, değişim getiren fırsatların da habercisi niteliğinde olacak.

Uranüs, kolektif bir gezegendir ve jenerasyonlarla ilintilidir. Reformisttir, değişim getirir değdiği yere. Jüpiter ise büyüme ve genişlemedir. Değdiği alanı büyütür. Ben ona büyüteç derim aslında. Jüpiter, fırsatların ve şansın da temsilcisidir. Boğa burcu ise, toprakla ve parayla ilgilidir. Toprak kaynaklarını, bereketi temsil eder. Bu iki gezegenin toprak elementli bir burç olan Boğa burcundaki kavuşumu, toprakla ve parayla ilgili alanlarda radikal değişim ve dönüşümleri de beraberinde getirecektir. Başta gayrimenkul sektörü, taşınmaz mülkler, arsa, toprak ve konut piyasalarıyla para piyasaları alanlarında, doğal kaynaklarımızın kullanım alanlarında, tarım ve gıda sektörlerinde önemli gelişmeler ve yeniliklerden bahsedebiliriz.

Toplumsal Alanda Radikal Değişimler

1941 yıllarına göz attığımda o dönem, savaşın sonuçlarının büyük ölçüde etkilendiğini söylemek mümkün. Savaşa katılan ülkelerde büyük ekonomik dönüşümler yaşanmış mesela. Yine o dönem, tarım ve sanayi de yapılan değişiklikler öne çıkıyor. Öte yandan, savaşan ülkelerin toplumsal yapılarında da radikal değişiklikler ortaya çıkmış. Sistemler yeniden sorgulanmış, yönetim şekillerine isyanlar olmuş, ekonomik düzen yeniden yapılandırılmış. Bu durum, savaş sonrası ülkelerin siyasi ilişkilerinin yeniden şekillenmesine, toplumsal bazda ekonomik düzenin de yeniden yapılanmasına ve kalkınmaya neden olmuş.

“Bozulan düzenin yeniden yapılandırılması zaman ister. Ancak gelecek dönem umut vericidir.”

21 Nisan’da bu ikilinin yeniden yapacağı kavuşum, her açıdan büyük dönüşümleri beraberinde getirecektir. Ülkemizde yok olan tarımın yeniden yeşereceği bir dönem başlayabilir. Siyasi ilişkilerimiz buna göre yeniden şekillenecektir. Ülkemizin yok olan kaynaklarını daha verimli ve bereketli hale getirmek için tüm sistemlerde reformist yaklaşımları beklemeliyiz. Ben bu dönemi, ülkemizin yok olan kaynaklarının yeniden kullanılması adına çok önemli buluyorum.  Takdir edersiniz ki böyle süreçler çok sancılıdır.

Bireysel Alanda da Dönüşüm Zamanı

Bireysel hayatlarımızda, haritalarımızda Boğa burcu hangi evimizdeyse o evin konularında bizler de önemli gelişmeler altında olacağız:

Koç burcu, parasal ve ekonomik olarak yeni kazanç imkanları yeni fırsatlar ve elde edeceği fırsatları genişletmek adına önemli bir döneme girebilir. Toprağa yatırım yapmak bu dönem önemlidir. Birçok Koç, gayrimenkul zengini olabilir.

Boğa burcu, tüm yaşamıyla ilgili yeni bir yapılanma sürecine girecektir. Göç etmek, yer değişikliği, ev alımı satımı gibi parasal konularda elde edeceği fırsatları değerlendirirken yaşamında radikal değişimleri de başlatacaktır.

İkizler burcu, beklenmeyen kişi ve yerlerden gelecek fırsatları, hayallerine ulaşmak için kullanabilir. Bu dönem etrafındaki hayal tacirlerine, dolandırıcılara çok dikkat etmelidir. Ummadığı kapıların açılacağı bir süreç olabilir.

Yengeç burcu, sosyal çevresi ve arkadaşları sayesinde ekonomik koşullarını yeniden yapılandıracağı bir dönem yaşayabilir. Çevresi sayesinde elde edeceği fırsatlar ona geleceği için istediği koşulları da sunabilir.

Aslan burcu, mesleki anlamda çok radikal değişimlerin eşiğinde olabilir. Büyük bir şirketin yönetimi ya da aile şirketinin başına geçme durumu söz konusu olabilir. İş çevresi ve saygınlığı sayesinde parasal koşullarında elde edeceği fırsatlar olabilir.

Başak burcu, internet yoluyla elde edeceği gelirler onu toprak sahibi yapabilir. Uzaklarda yaşayan akrabaları üzerinden bilmediği kazançlar elde edebilir. Yurt dışı kaynaklarını akıllıca kullanmalıdır. Seyahatler ve alacağı eğitimlerle kendini zengin edebilir.

Terazi burcu, eş ya da ailesinin para kaynaklarıyla ilgili geçmişten gelecek miraslar gündeme gelebilir. Elde edeceği fırsatları daha verimli ve bereketli kullanabilmek için yatırımlarını iyi değerlendirmelidir.  Daha önce kullanmadığı kaynaklara erişim sağlayabilir ve bu yolla toprak zengini olabilir.

Akrep burcu, evlilik ya da iş ortaklarıyla ilgili sahip olduğu kazanımları yeniden yapılandırmalıdır. Ortaklı işlerinden ya da ortaklarından elde edeceği gelir düzeyinde değişimler olabilir. Eşi üzerinden zengin olabilir. Bekarlar, zengin ve soylu biriyle evlenebilir.

Yay burcu, sahip olduğu işiyle ilgili önemli değişimler yaşayabilir. İş yaptığı kişiler ve işi değişebilir. Günlük yaşamında karşılaştığı kişiler üzerinden elde edeceği fırsatlar sayesinde daha konforlu ve refah bir yaşam sürebilir.

Oğlak burcu, çocuklarının hayatında olacak büyük değişimler onların hayatına da etki edebilir. Yaratıcı enerjilerini çok verimli kullanacakları bu dönem akıllarına gelen yaratıcı fikirler sayesinde önemli fırsatları elde edebilirler. Bekar Oğlakların hayatının akışını çok zengin bir partner değiştirebilir.

Kova burcu, aile servetine sahip olabilir. Aile üzerindeki arsa, konut gibi taşınmaz mülkleri bu dönemde çok iyi değerlenebilir. Yaşadıkları yer, yaşadıkları ev bir anda altın değerine çıkabilir. Aile üyelerinin ekonomik düzeylerinde önemli gelişmeler olabilir.

Balık burcu, kardeş, kuzen ve yakın akrabalarla ya da onlar üzerinden elde edilecek fırsatları daha büyük kazanç anlamında değerlendirmelidir. Yakın çevre üzerinden alacağı teklifler, haberler yaşam ritmini değiştirebilir.

Bu kavuşumun ülkemiz, dünyamız ve bizler adına en yüksek hayırlarla gelmesini diliyorum.

Sevgiyle,
Beliz Olgu ILGIN


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.