Plüton Kova burcunda
Astroloji

Plüton Kova burcunda

Merhaba Mümkün okuru!

Yeni çağ düzenine adım adım ilerliyoruz. Jenerasyon gezegenlerimizin en ağır topu Plüton, Kova burcuna girmeye hazırlanıyor. Bu, tüm dünya düzeninin değişmesi ve dönüşmesi anlamına geliyor. Tüm dönüşümler sancılı olur.  21 Ocak’ta Kova burcuna geçiş yapacak Plüton, 3 Eylül-18 Kasım tarihleri arasında kısa bir süreliğine tekrar ve son kez Oğlak burcuna geri dönecek. Ve 19 Kasım’dan itibaren 20 yıl boyunca Kova burcunda ilerleyecek.

Plüton’un burç değiştirmesi, dünyamız ve hepimiz için çok önemli bir dönem.

Peki kim bu Plüton? Ne yapar, nasıl çalışır?

Plüton; derinlik, dönüşüm, güç, kontrol gezegenidir. Ona kısaca evrim diyebiliriz aslında. Transitleri mutlaka dönüştürür ve hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Mitoloji’de Hades’tir, yer altı tanrısıdır. O yüzden, Plüton’un transitlerinde alt üst oluruz. Boyut atlarız ve derinlere dalarız. Plüton, mitolojide ölümü anlatır. Ölüm, bedenin ruhtan ayrılması ve toprağa gömülmesinden öte bir kavramdır. Ölüm, transformasyondur.

“Evrende hiçbir enerji yok olmaz sadece boyut değiştirir.”

Büyük gezegenler burç değiştirdiklerinde girdikleri burcun enerjileriyle ilgili büyük dönüşümler yaratırlar. İşte Plüton’un Kova geçişi de aynen böyle olacak.

2024 – 2044 Plüton Kova Çağı

Önümüzdeki 20 yıl boyunca, Kova’nın temsil ettiği konularda büyük dönüşümlere hazır olalım. Bu geçişle, artık uzay çağına da adım atmış bulunuyoruz. Birçoğumuz, Uzay Yolu ve Yıldız Savaşları filmlerini hatırlar. O filmlerde gördüklerimiz, artık uzak değil.  Teknoloji alanında yeni ve devrim yaratacak buluşlarla gücü elinde bulundurmak hem ülkeler hem de bireyler ve kurumlar için bir hayli önemli olacak.

Peki, biraz da Kova burcunu inceleyelim o zaman

Kova, sosyal bir burçtur. Arkadaşlıklar, sosyalizm, özgürlük, eşitlik, elektrik, elektronik, teknoloji, uzay ve gökyüzü gibi konular, Kova’nın konusudur.

Kova, sosyalizmdir. Bu da farklı cinsiyet ve kültürel yapılara sahip grupların bir araya geleceği dijital platformların artacağını gösteriyor. Cinsiyet ve cinsiyetsizlik kavramları çok konuşulacak. Farklı cinsel tercihleri olan çiftler daha çok gündeme gelecek.

Kova, eşitlikten yanadır. Dünyadaki her canlının dünya nimetlerinden eşit olarak faydalanmasını ister. Bu anlamda toplumsal adalet ve eşitlik konularıyla ilgili ses getirecek çalışmalar ortaya çıkacaktır. Bazı ülkeler bu konuya liderlik edecektir. Bireysel olarak biz de daha adil ve eşit bir yaşam için çok çaba sarf edeceğiz. Doğa, hayvanlar, kadın ve çocuklar, yaşlılar gibi ezilen ve yok edilmeye çalışılan değerlerimiz için aktivist eylem ve gruplarla gündem hareketlenecek.

Kova uzay ve gökyüzüdür. Astroloji, gittikçe daha da ilgi ve dikkat çeken bir meslek dalı olacaktır. Özellikle ülkemizde hak ettiği yeri alacağını düşünüyorum. Ayrıca, yaşamımızı kolaylaştıracak yepyeni buluşlar günden güne artacaktır. Yapay zekâ kullanımı çoğalarak yaşamın hemen her alanını kaplamaya başlayacaktır. Robot yardımcılara hazırlanın. Teknolojiden anlamak, artık bu çağda zorunlu bir hale gelecektir.

Duyarlı olmaya dikkat edelim

Kova toplumlarla çok ilgili bir burç olduğu için, bu dönem ortaya çıkacak her buluş insanların yararına olmak zorunda. Tabii ki her dönem olduğu gibi akıl tüccarlarının bunun tam tersini yapacağı durumlarla da karşılaşacağız. Bu noktada duyarlılık devrede olacaktır.

Özetle yeni çağ, uzay çağının ta kendisidir. Gerçek alemden öte sanal bir alemin içinde, bilim, teknoloji ve uzay alanında yapılacak yeni keşif ve buluşlarla uzayın soğukluğunu her zerresinde hissedeceğimiz bir döneme giriyoruz. Bu cümle, biraz ürkütücü gibi duruyor olabilir. Teknolojinin nimetlerinden yararlanalım elbet. Ancak yakınlarımızı yine dokunarak sevelim, bir kahveyi bölüşelim kısa bir mola zamanında. Sevdiklerimize zaman yaratalım. Yoksa duygusuz robotlardan ne farkımız kalır?

Plüton Kova’nın Burçlara Etkisi

Koç Burcu: Gelecek planlarınız ve hedeflerinizde büyük dönüşümler olacaktır. Yeni teknolojik buluşlardan faydalanarak yepyeni bir hedef belirleyebilirsiniz. Sosyal kimliğiniz bağlı olduğunuz sosyal çevre değişecektir. Çürüyen arkadaşlıklar biterek yeni bir arkadaş çevresi oluşabilir. Farklı cinsiyet ve kültürleri olan gruplar ve insan profilleriyle bir arada olacaksınız.

Boğa Burcu: Meslek ve kariyer yaşamınızla sosyal statünüzde önemli dönüşümler olacaktır. İş kurmak, işe girmek, işten ayrılmak, emekli olmak, evlenmek, boşanmak gibi toplumsal statünüzü anlatan konularda dönüşüm olabilir. Skandallar yaşamınızın yönünü değiştirebilir.

İkizler Burcu: Yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda dönüşümler yaşayabilirsiniz. Din, dil, ırk değişimi, ülke ve şehir değişimi olabilir. İş yaşamınızda yurt dışına açılabilirsiniz. Çok önemli eğitim programları alabilir veya verebilirsiniz. Ticaret yaşamınızda köklü değişimler gündeme gelebilir. Yabancı biriyle evlenebilirsiniz.

Yengeç Burcu: Ortaklaşa gelir kaynaklarınızla ilgili büyük dönüşümler olabilir. Miras, vergi, nafaka gibi gelirlerinizle ilgili kaynaklarda değişkenler olabilir. Ruh dünyanızda ürktüğünüz konular, büyük dönüşümler yoluyla şifalanabilir.

Aslan Burcu: İlişkilerinizle ilgili dönüşümler yaşayabilirsiniz. Tahmin etmediğiniz evlilikler ya da ummadığınız boşanmalar kişiliğiniz üzerinde büyük dönüşüm yaratabilir. Ortaklıklar kurabilir ya da var olan ortaklarınızla bazı skandallar yüzünden ayrılabilirsiniz. Alacağınız tüm danışmanlıklar, sizi değiştirecektir.

Başak Burcu: İş ve sağlık yaşamınızla ilgili dönüşümler yaşayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili yaşayacağınız durumlar günlük yaşamınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Bozulan sağlık, işten çıkmanıza neden olacağı gibi verilen kilolar ve sağlığınızın yerinde olması, aktif bir işle ilgilenmenizi sağlayabilir.  İşe girebilir, işten ayrılabilirsiniz. Gruplarla yapacağınız çalışmalar toplumun faydasına olacaktır. Özellikle hayvan hakları hakkında ses getiren sosyal projelerde aktif rol alabilirsiniz.

Terazi Burcu: Aşk yaşamınız ve çocuklarla ilgili konularda dönüşümler yaşayabilirsiniz. Hayatınıza girecek bir partner, yaşamınızı ritmini kökten değiştirebilir. Hamilelik ve çocuk doğumu olabilir. Çocuklarınız varsa onların başka ülkeye yerleşmesi (eğitim veya evlilik için) aranızdaki ilişkiyi değiştirebilir. Toplum yararına yapılan sosyal çalışmalarda rol alabilir bu sayede hayatınızın aşkı ile tanışabilirsiniz.

Akrep Burcu: Ev ve aile yaşamınızla ilgili büyük dönüşümler yaşayabilirsiniz. Göç etmek, taşınmak gibi ev alımı satımı konuları yaşadığınız yeri değiştirebilir, aile üyeleriyle başka ülkeler veya şehirler yüzünden ayrılabilirsiniz. Aile büyüklerinin sağlık sorunları, aile üyelerinin artmasına veya azalmasına neden olabilir. Teknolojik tüm gelişmeleri, ev yaşamınıza dahil etmek için masraf yapabilirsiniz.

Yay Burcu: Yakın çevrenizle ilgili dönüşümler yaşayabilirsiniz. Kardeş, kuzen, yakın akraba ve veya yakın çevrenizle ilgili iletişim değişiklikleri olabilir. Eskisinden daha çok ya da daha az görüşmek gibi. Mesleki veya kişisel gelişim adına online çok fazla eğitim alarak bunlardan para kazanma yolları keşfedebilirsiniz. Yakınlarınızla birlikte kuracağınız gruplarla ticaret hayatına atılabilirsiniz. İletişim ve elektronik araçlarınız yenilebilir.

Oğlak Burcu: Para ve finansal alanda dönüşümler yaşayabilirsiniz. Toplumun faydası için kuracağınız şirket ses getirebilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Teknolojiden anlayan kişilerle kuracağınız ortaklı çalışmalardan para kazanabilirsiniz. Farklı ve sıra dışı yatırımlar bu dönem ilginizi çekecektir. Büyük kazanabilir büyük kaybedebilirsiniz.

Kova Burcu: Arkadaşlık ilişkilerinizden, sağlığınıza, ailenizden yaşadığınız yere ve tüm ilişkilerinize tüm hayatınız kökten dönüşebilir. Para kazanma şeklinizden yaşama bakış açınıza kadar her şeyiniz dönüşecektir. Her bir Kova, bu dönemde toplumun faydalı bir üyesi olarak çok önemli görevleri alacaktır.

Balık Burcu: Bilinçaltınız ve hayallerinizle ilgili büyük dönüşümler yaşayabilirsiniz. Rüyalarınız, hayalleriniz artık daha farklı bir anlam ve derinlik kazanacaktır. Sezgileriniz eskisinden de güçlü çalışacaktır. Astral seyahat yapmak gibi parapsikolojinin hemen her alanına ilgi duyabilir bu deneyimleri kullanmak isteyebilirsiniz. Hayalleriniz, daha da zenginleşerek size geleceğin kapılarını açmaya başlayabilir.

Plüton Kova çağının tüm Dünya’ya ve hepimize en yüksek hayırlarla gelmesi dileğimle.

Sevgiyle,
Beliz Olgu Ilgın


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.