Kitap

Su her zaman yolunu bulur

Tam da yangılar kapıya dayanmış ve en büyük ihtiyacımız su olmuş iken suyun derin manasını okumak çok daha anlamlı olabilir.

Tasavvufta marifet kapısının sembolüdür su. Tekâmül yolculuğunda sondan hemen önceki makamın girişi olan marifet kapısı ancak böylesine saf ve duru olan su ile ifade edilebilir. Dünyaya gelişi ile birlikte yolculuğuna başlayan insanın da yanmalardan, yakmalardan sonra durularak nihayetinde “su” gibi mütevazı hale bürünüp sessizce Yaradan’a akması gerekir…

Fizik öğretmeni ve yazar Burçak Yüce, bu kitapta bilimle tasavvufu harmanlayıp insanın tekâmül yolculuğunu bir su damlacığının döngüsü üzerinden anlatıyor.

İnsan nedir, biz kimiz, neden bu dünyadayız, dünya hayatımız boyunca acı çekmemizin sebebi ne gibi onlarca soruya yanıt vermek için yola çıkan bu kitapta kendi arayışınızdan izler bulma ihtimaliniz var. 

Destek Yayınları- Burçak Yüce-“Su”yun Yolcuğu

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.