Uygulamalar

Grabovoi Sayıları nedir, nasıl çalışır?

Rus matematik profesörü Grigori Grabovoi, uzun yıllar sayılar ve sayıların frekansları üzerine çalışarak kendi adını verdiği bir sistem geliştirdi. Sistem dünyada oldukça merak edildi, ülkemizde de özellikle son birkaç yılda hızla bilinir hale geldi. Önce kağıtlara yazılarak başlanan ritüeller artık takılarda, ev dekorasyonunda, mutfak eşyalarındaki sayılarla daha geniş kapsamlı hale geldi. Tabii ki aklımıza takılan sorular, merak ettiklerimiz, ikna olmak istediklerimiz var. Grigori Grabovoi eğitmeni Rabia Alga ile hepsini konuştuk. 

Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Farkındalık yolculuğuna çıkan herkesin bir hikayesi var sizinki nedir?

Her yolculuğun bir nedeni oluyor. Ben oğlumun küçükken çok rahatsızlanmasıyla başladım. Yaşadığım çaresizliğe çözüm ararken bu yola girdim. Her hastalığın enerjisel ve ruhsal boyutta şifalanmadan, tamamen geçemeyeceğini öğrendim. Dolayısıyla fiziksel bedenin her parçası ve her organımızın bize verdiği mesajları okumaya başladım. Enerjisel boyutta ne kadar mutlu ve huzurluysak o kadar sağlıklı olduğumuzu öğrendim. Oğlumun şifasını ararken birçok konuda biz de şifalanmış olduk. Şifalanmanın aslında bir farkındalık olduğunu, bazen sebebini anladığında bile şifanın başlayacağını deneyimlemiş olduk. 

Yüksek Mimarım. Hayatımın bu dönemine kadar her olaya analitik yaklaşan realist bakış açım hakimdi. Kendim deneyimlemesem birçok tekniğin işe yaradığı durumları okumak bu kadar inandırıcı gelmezdi. Yolda karşıma ilk nefes çalışmaları çıktı. Sonra Homeopati, Reiki, Aile Dizilimi, Theta Healing, Grabovoi öğretileri, Recall Healing, Sujok Terapi, el ve yüz analiziyle ilgili uygulamalar, numeroloji ve saymakla bitiremeyeceğim birçok yöntem, teknik, farkındalık öğretisiyle tanıştım. 

Öğrendim ki oğlum 5-14 yaşları arasında şifacılık misyonuna sahip 9 yıllık bir dönemden geçiyormuş. Numerolojisinde ailesine şifa konusunda bir rehberlik yapacağı görülüyormuş, ben bunu bilmeden o teknik bu teknik yeni bilgilerin heyecanıyla içimizdeki şifacıyı arıyormuşum. Bu bana yeni aydınlanmalar yaşattı, aslında doğduğumuz andan itibaren hayatta hangi dönemde hangi zorlukları yaşayacağımızın belli olduğunu öğrendim. Her öğrendiğim bilgi merakımı artırdı ve daha fazlasını istedim, şimdi hem ben farkındalıklar yaşıyorum hem de öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Ben bugün Grigori Grabovoi sayıları hakkında sohbet etmek istiyorum. Kimdir bu Grigori Grabovoi? 

Grigori Petrovich Grabovoi, bir Rus bilim adamıdır. Fizik ve Matematik bilimlerinde doktora derecesi olup, karmaşık nesnelerin güvenliği konusunda da profesörlük unvanı almıştır. Tüm dünyada meydana gelebilecek felaketler ve rahatsızlıklar karşısında insanların, hayvanların hatta bitkilerin kurtulmalarını sağlayacak projelerin mimarıdır. Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet, kültür, eğitim fark etmeksizin tüm insanlığın bozulan hayat düzenlerini tekrar normal hale getirmek için herkesin kullanabileceği ve uygulayabileceği yöntemler geliştirmiştir. Hepsi birbirinden pratik olan bu yöntem ve tekniklerin bir kısmını da sayılar oluşturur. 6 ciltten oluşan Kurtuluş Yolu kitaplarında Grabovoi tekniklerinin mucizevi sonuçları noterler eşliğinde kanıtlarıyla belgelenmiştir. Bilimsel tekniklerin birçoğu seminerlerde aktarılmaktadır ve birçok kitabında detaylıca bahsedilmektedir. Grabovoi öğretisinde bilgiler bilinç yoluyla aktarılır, ruhumuzda zaten var olan bilgiler hatırlatılır. Seminer esnasında bir uyumlanma gerçekleşir ve sonrasında sayı ve teknikleri hem kendinizde hem de sevdiklerinizde uygulama şansınız olur.

HER SAYININ SEMBOLÜ VE FREKANSI VAR

Grabovoi sayıları nedir, nasıl çalışır? Grabovoi bu yöntemi nasıl bulmuş? 

Grabovoi tüm insanlığa hizmet etmesi için evrensel bir yöntem olarak sayıları kullanmıştır. Çünkü hangi dilde kullanıldığı önemli değildir. 1 sayısının bir sembolü ve titreşimi vardır. Kişinin bilincinde o sayıyı temsil eden bir frekans vardır. Grabovoi her sayıyı belirli bir renk ve titreşim olarak görebilmektedir. Kişideki bozulan titreşimi de görebilmektedir. Bu ilahi bir bilim olarak tanımlanır. Kişinin ihtiyacı olan durumun titreşimi Grabovoi tarafından bilinir, o duruma uygun olan doğru titreşimin sayısıyla da kişi olması gereken norma döner. 

Sayılar, bizim kendi kendimizi bloke ettiğimiz durumlarda olumsuz düşüncelerimizi düzeltir, bizim ışığımızı artırır, frekansımızı düzenler ve olmasını istediğimiz bir konuda kendimizi bloke ettiğimiz olumsuzlukları ortadan kaldırır.

Grabovoi yıllar önce birçok kişiyi tek seansla iyi hale getirdiğini bilimsel verilerle kanıtlamıştır. Bir uçağın teknik arızasını uçağın içine girmeden tespit edip bu durumu teyit ettirebilmiştir. Artık herkesin kendi kendine bunu yapabilmesi için bizlere yardımcı olmaktadır.

Bu bir öğreti mi yoksa bilim olarak kabul ediliyor mu?

Grabovoi öğretilerine bilimsel öğretiler diyebiliriz. Bizim spiritüel olarak yaklaştığımız birçok konuyu bilimsel verilerle ispat etmiş ve formüle etmiştir. Herhangi bir tedavi ya da teşhis yöntemi değildir. Asla bir doktor muayenesi yerine geçmez. Kişinin bilincini yönetebilmesiyle ilgili konsantrasyon pratikleri yer alır.

Grabovoi’nin sayıları haricinde çok bilinmeyen bilinç ve konsantrasyon çalışmalarında imgeleme çalışması yapıyorsunuz. Bunlardan biraz bahsedebilir misin? Bir örnek de rica edebilir miyim?

Grabovoi sayıları, bu öğretinin küçük bir bölümünü temsil ediyor. Bizler için sayıları kullanmak çok pratik olduğu için daha çok öğretinin sosyal medyada paylaşılan kısmı bu oluyor. Bilincin geliştirilmesinin en önemli konu olduğunu söyler Grabovoi. “Çünkü o zaman sayıya da ihtiyacınız kalmaz” der. Bilinç konsantrasyon teknikleri kişinin meditatif halde olmadığı, bilincinin açık olduğu, hatta gözleri açık olarak yapılan tekniklerdir. Daha önce hiçbir yerde görmediğimiz şekilde yapıldığı için burada anlatması ve anlaşılması zor. Biz de seminerlerimizde anlaşılır olabilmesi için özel animasyon şeklinde videolarını hazırlattık, bu şekilde daha pratik aktarabiliyoruz.

Genelde bu tip çalışmalarda gözler hep kapalı oluyor, Grabovoi konsantrasyonları neden gözler açık yapılıyor?

Grabovoi öğretilerinin felsefesinde olağanüstü durumlarda insanlara hemen yardım edebilme durumu önem taşır. Bu nedenle gözler açık ve bilinçli yapılır.

“Kurtuluş ve uyumlu gelişim öğretisi” nedir? 

Grabovoi öğretileri 2 temel sistemden oluşur; biri “Olası Bir Küresel Felaketten Kurtarma Sistemi”, diğeri de “Yaratıcı Uyumlu Gelişim Sistemi”. Bu öğretinin temelinde bu sistemler mevcuttur.

PRK-1U cihazı var bir de. Bu nedir, nasıl kullanabiliriz? Herkese açık mı?

Grabovoi, bilincin geliştirilmesi için çeşitli konsantrasyon teknikleri ve cihazları geliştirmiştir. Bu cihaz PRK-1U cihazıdır. Bu cihazı satın alabilir ya da bir link üzerinden bağlanabilirsiniz. Ücretlidir, pandemi döneminde 5 konuyla ilgili cihaz herkese açıktı ancak şimdi sadece ücretli olarak kullanılabiliyor. Cihaz, 3 mercekten oluşuyor düşüncenizi ve niyetinizi yansıtıp küçük mercekten büyük merceklere doğru saatin ters yönünde gözlerinizi çevirerek konsantrasyon sağlıyorsunuz.

ÖNEMLİ OLAN SAYILARI İMGELEMEK

Gelelim bu sayıların nasıl okunması gerektiğine. Hayal mi edelim, üzerimize mi yazalım, nasıl okuyalım, kaç kere tekrar edelim mesela?

Herkesin bilinci birbirinden farklı, dolayısıyla ne kadar ışığa sahip olmaları gerektiği kişiyle ilgili bir durum. Hangi amaçla söylüyorlarsa ihtiyaçları kadar sayıyı tekrar edebilirler. Kalplerine sormaları yeter. Sayıları kullanmanın birçok yöntemi var ama önemli olan tek tek okumak ve sayı dizisi arasındaki boşluk, nokta ya da tirelerde hafif duraklayarak devam etmektir. İlla bir yere yazmak zorunda değiller, önemli olan imgelemedir.

Her şeyin bir sayısı var mı? Hangi alanlarda kullanabiliyoruz?

23 binden fazla sayısı var Grabovoi’nin ve bu sayılar finansal konulardan, fiziksel ve ruhsal durumlara kadar bulunmaktadır. Güzel olan ise herhangi bir konuyla ilgili sorunumuz yoksa bile o sayıyı söylemek hayatımıza o sorunu çekmememizi de sağlar. 

Bir başkası için bu sayıları okuyabiliyor muyuz? Yani karma yaratmış olur muyuz? Nasıl işliyor sistem?

Başkası için de okuyabiliyorsunuz. Diğer sistemlerde olduğu gibi izin alma mecburiyeti yok. Çünkü siz Yaradan ile uyumluysanız ancak o işe yarıyor. Kişisel fikrim, her durumda yine de karşınızdakine en azından onun için niyetinizi belirtmeniz gerektiğidir. Örneğin “Senin kendini iyi hissetmen için benim de senin için çalışmama izin verir misin?” sorusu nezaket kuralını da yerine getirmemizi sağlar.

KİLİTLERİ AÇAN SAYI 519 7148: HER ŞEY MÜMKÜN

Mümkün dergi için “her şey mümkün” sayısını sormasam olmaz…

Her şey mümkün sayısı 519 7148’tir ve bu sistemin joker sayısıdır. Evrende her sorunun bir çözümü olduğu ve o konuyla ilgili her şeyin mümkün olduğu frekansını yayar. Siz her şeyin mümkün olduğunu bilseydiniz, kendinizi sınırlandırmaz ve size gelecek tüm güzel şeyleri de kabul edebilirdiniz. Ben her durum için kullanıyorum bu sayıyı ve etkisini de çok gördüm şimdiye kadar. Kişiye inanılmaz bir rahatlık veriyor, gereksiz endişelerden uzaklaşmasını sağlıyor. Sadece bu sayıyla bile birçok probleminizi çözebilirsiniz. Asıl kilitleri açan bu sayıdır.

OLMAZSA OLMAZ SAYILAR 

Okuyucularımız için her gün kullanabilecekleri sayı sekansları da rica edebilir miyim sizden?

Benim düzenli kullandığım iki sayı Aura ve Çakra Dengeleme sayılarıdır. Çünkü auranız güçlü olursa enerjiniz de bedeniniz de temiz kalır, çevresel faktörlerden etkilenmez.

Aura sayısı 91119919111

Çakralarımızın dengede olması da bizim dengeli kalmamızı sağlar, ruhsal bir esenlik içinde yaşamamıza yardımcı olur. Çünkü bedenimizdeki enerji merkezlerimizin dengede olması onlara bağlı organlarımızın da dengeli çalışmasının ilk kuralıdır.

Çakra Dengeleme Sayısı 88889888878888.

Sizin MÜMKÜN mesajınız nedir? 

Yaşadığınız hayatın iplerinin kendi ellerinizde olduğunu unutmayın yeter. Siz o ipleri tuttuğunuzu fark ettikçe her şeyin MÜMKÜN olduğunu unutmazsınız. Doğuştan gelen mükemmel bir denge ve uyum içindeyiz, çevresel faktörler bu dengeyi bozsa da 741 ile her şeyin normal, yani olması gereken normal haline döndüğünü düşünebiliriz. İşte bu isteklerimizin olmasını hızlandıran bir mekanizmayı devreye sokar. Analitik düşünen insanlar için ikna olmak biraz daha zor olabilir, düşünce yapılarıyla imkansızlıkları alanlarına çekebiliyorlar, halbuki önce düşünceyle başlıyor her şey. Düşünceler kaderi belirliyor… 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

dilara_duman
Kendini dönüştürme yolculuğunda, dönüşümün en etkin yolunun bilgiyi aktarmak olduğuna inanıyor. Çok satanlar listesinden inmeyen yazar ve kişisel gelişim duayeni Louise L. Hay’in geliştirdiği Heal Your Life eğitmeni. Felsefeyi de kişisel gelişim yolculuğunun bir parçası olarak görüyor.