İlişkiler

Terasta buluşalım mı?

Herkesin ayrı parmak izleri olması gibi ilişkilerden beklentileri de bambaşka. Doğru adam, doğru kadın, mükemmel başlangıç uğruna ne yiğitler telef oldu, söylesene? Bir ilişkinin nasıl başlaması gerektiği her mahallede başka yorumlanabilir ama merak etme sen kendi mahallenden sorumlusun. Mahallen, yani gönlün. Adı üstünde gönül işi.

“En son kiminle berabermiş?”

“Hiç nişanlanmış mı?”

“E, peki kim ayrılmış?”

Bunlar önemli mi senin için? Önemli olana, gerekli olana kim karar veriyor bu mahallede? Peki ya kriterler? Bir de kriterler var değil mi? İlkokulda doldurulan hobi, anket defterleri gibi örneğin;

-Hayatına girecek partnerde olmasını istediğin kriterler nelerdir?

-Hmm, kesinlikle güvenilir olsun, zengin olsun ve sadık olsun.

Eyvah! Sen de yuttun mu zokayı? Yok valla hiç havalara bakma. Hobi defteri sorusuna kriter aramaya başladıysa zihnin bir anlığına, yandın, çık! Hani benzer benzeri çekerdi. Hani istediğin değil kendinde olan sana gelirdi? Hani?

Sen istiyorsun ki bir partner ilişkisine başlayayım. Evren diyor, tamam.

Sen istiyorsun ki teras kattaki ilişkiler çok güzelmiş oradaki müzikler bile karışık çalma listesiymiş. Evren diyor, evet.

Sen diyorsun ki ya bu kişi sağlam pabuç değil, kendi zevklerine maddi, manevi yatırım yapmayı bilmiyor, eski sevgilisini de unutamamış sanırım. Evren diyor, bence de öyle.

Sen diyorsun ki ne biçim insanlar var burada ya ne umduk ne bulduk, kime güveneceğiz? Evren diyor, şu anda zemin kattasınız.

Fondaki arabesk çalma listesi iyiden iyiye ağırlığını koyuyor. Malum karışık çal seçeneği de yok. Var olduğun yerin loşluğu, güvensiz halin, her an başka bir yolu seçme tereddütün, gönül bahçenin kıtlığı görünür oluyor sana. Ah ya!

Sen diyorsun e partner gelecekti. Benim güveni, sadakati, zenginlik anlayışını alıp doğru teras kata taşımayacak mıydı? Evren diyor, ben senin seçimlerinle, senin işlerinle ilgiliyim. Sense partner niyetine insanların işlerine karışmak istiyorsun.

Ne zaman ki hayatına girecek partnerin kriterlerini çekiştirmeyi bırakıyorsun, kendin o kriterlerin ta kendisi oluyorsun. Sende teras katına yetecek kadar güven, sadakat ve zenginlik olduğunda sırrın çözülüyor. Birden neşeli bir müzik tınısı kulaklarını, gönlünü dolduruyor. Dışarıdan istediğin partner, içeride yeşermeye başladığında bir şeyler oluyor. Aşkın ta kendisi olan birinin aşkı zemin kattan teras katına kadar dışarıda araması gerekmiyor.

Şimdi güneş gözlüğünü tak lütfen, teras güneşli olur. Bu neşeli şarkıdan sonra ne çalsın? Kendi gönlünün listesini yapmaya var mısın? Kendinle taze bir ilişkiye başlamaya var mısın? Şimdi mümkün.


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Aysu Melis Bağlan
Okan ve Nişantaşı üniversitelerinde Spor Hukuku dersleri veriyor ve Spor Hukuku alanında yayınlanmış üç kitabı var. 2018 yılında nefes seanslarıyla tanışan Aysu Melis, 2019’dan beri hayatına Nefesle Dönüştürücü Yaşam Koçu ve Mucize Makinesi olarak devam ediyor. Fikirlerini, deneyimlerini ve hikayelerini Mümkün Dergi bünyesinde yazarak herkesle paylaşıyor.