Aktüalite

Ünlü psikolog Rüya Semineri ile Türkiye’de

Dünyaca ünlü ABD’li Psikolog ve Parapsikolog Dr. Stanley Krippner, Rüya Semineri ile Türkiye’de…  8 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 21.00’de Zoom üzerinden yapılacak toplantı, anında Türkçe’ye çeviri ile gerçekleştirilecek. Bu buluşmada rüyalar ve travma sonrası kabuslarla çalışma konuları üzerine konuşulacak.  Katılım bedeli 20 TL olan toplantının geliri TEMA’ya bağışlanacak.

ŞAMANLARLA ÇOCUK YAŞTA TANIŞTI

Dr. Stanley Krippner, henüz çocuk yaşta iken Amerika yerlisi şamanlar ile tanıştı. Hipnoz, bilincin metamorfik seviyeleri, rüya telepatisi, şamanizm alanlarında yayınlar hazırladı. San Francisco, Saybrook Lisansüstü Eğitim Okulu’nda Psikoloji Profesörü olan Dr. Stanley Krippner, rüyalar konusunda da yetkin bir isim. Daha önce Maimondies Tıp Merkezi Rüya Araştırmaları Laboratuvarı’nın başkanlığını da yapan Krippner, 25′i aşkın ülkede rüyalar ve hipnoz hakkında atölye çalışmaları ve seminerler de gerçekleştirdi.  

Hümanistik Psikoloji Topluluğu, Uluslararası Rüya Çalışmaları Derneği, Parapsikoloji Derneği ve Uluslararası Kişisel Değer Network’ü tarafından “Yaşam Boyu Başarı” ödülüne layık görünülen Krippner rüyalar hakkında şunları söylüyor:

“RÜYALARINIZDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ”

“Rüyalar beyinden, beyindeki elektriksel ve kimyasal değişimlerden geliyor. Bu değişimler her 90 dakikada bir gerçekleşiyor. Beyin fonksiyonları bu sırada hareketleniyor ve rüyalar görülüyor. Rüya görmek insan için bir gerekliliktir. Psikolojik olarak sistemimizden çıkarmamız gereken şeylerden rüyalar aracılığıyla kurtuluruz. Zira insanlar rüya görürken beyinlerinde biriktirmiş oldukları ve aslında zaten bildikleri bilgileri bir araya topluyor ve onları analiz ederek bir görüntü yansıtıyorlar. Bunu bilinçli olarak yapmıyorlar çünkü bunca bilgiden sebep sonuç ilişkisi çıkarmak beyin için hayli zorlu bir iş. Ama rüyada beyin bu analizi yapıyor ve bize bu bilgilerin hangisinin faydalı olacağını, hangisini kullanmamız, neye odaklanmamız gerektiğini mesaj olarak veriyor. Kısacası insanlar rüyalarını kendilerine fayda sağlamak için kullanabilir. Rüyaları dikkatle inceleyerek onlardan ne mesajlar çıkarabileceğinizi ve nasıl bir yol izleyeceğinizi anlamak pekâlâ mümkündür.”

Kayıt ve iletişim için: 0555 063 98 90

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.