Astroloji

2023’ün iki kelimelik özeti: İyileşme Yılı


Merhaba sevgili Mümkün okuru;

Zorlu geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her zamanki gibi biten yılı gömüp, başlayacak yıla övgüler yağdırmayalım. En azından ben öyle yapmayı seçiyorum. Çünkü her yıl aslında öğretisiyle, zorluğuyla hem dünyaya hem de bizlere değer katıyor, büyüyor olgunlaştırıyor. Tecrübe kumbaramızı dolduruyor.

2023, renkli bir yıl olacak. Bana göre yılın adı: İyileşme. Zorlukların bitmeye başladığı, güzelliklerin tohumlarının ekileceği bir yıl.

Çok fazla gezegen geçişi var bu yıl. Ve bu gezegenler bir hayli önemli. Gelin masaya yatıralım bu yılı birlikte.

Bu yılın en şanslı burcu: Koç ve Boğa. (17 Mayıs’a kadar Koç, 17 Mayıs’tan sonra Boğa)

Bu yılın en çok zorlananı: Balık.

Bu yılın en çok radikal değişim yaşayanı: Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak.

Yılın en önemli ayı ise Mart! İki büyük gezegenin burç değiştirmesine tanık olacağız. Bunlardan ilki Satürn. 8 Mart’ta Balık burcuna geçecek olan Satürn buradaki seyahatini yaklaşık 2,5 yıl sürdürecek. Dünyanın en büyük sınavı, merhamet ve yardım olacak. Bizden daha zor durumda olanlara karşı nasıl ve ne kadar yardımseveriz? Doğaya, hayvanlara, düşkünlere nasıl davrandık? Kör inançla nereye kadar ilerledik? Batıl inançlarımız bize ne öğretti? Ayağı yere basmayan hayallerimizin nasıl kurbanı olduk? Satürn bu geçişiyle adeta tüm dünyayı uyandığı uykudan uyandırarak gerçeklerle sert bir şekilde yüzleştirmek isteyecek.

TOPLUMSAL OLAYLAR, LİDERLER, BİLİM VE TEKNOLOJİDE ÖNEMLİ GELİŞMELER

24 Mart’ta ise dönüşüm temsilcimiz Plüto Kova burcuna geçiyor. Plüto bir burçta ortalama 21 yıl kalır. Uzun zamandır Oğlak burcundaydı ve tüm dünyadaki yerleşik ve kemikleşmiş tüm sistemleri yıktı. Girdiği burcun dominant özelliklerindeki çürümüş olan konuları korkular yoluyla ele alarak yeni düzenler getirmek, kısaca dönüştürmektir onun görevi. O yüzden mart ayı, hepimiz için büyük değişim ve dönüşümleri başlatacak enerjiler taşıyor. Peki Plüto Kova dönemi nasıl geçecek? Kova, insanlıkla toplumla alakalı bir burçtur. Kolektif temaları anlatır. Plüto Kova dönemi toplumsal olayları, liderleri ve yönetimi ilgilendiren konularda bilim ve teknoloji adına, geleceğimiz adına, çok önemli gelişmeler olacağının ve bu gelişmelerin ise derin ve zorlayıcı dönüşümleri getireceğinin altını çiziyor. Uzay çağının tohumları Plüto Kova geçişiyle bu yıl başlayacak.

GİRİŞİMCİLİK KAZANACAK!

17 Mayıs’a kadar Jüpiter’in Koç burcu seyahati devam edecek. Risk alan, kendi işini kurmaya hevesli olan, rekabetten kaçmayan, cesur adımlar atabilen herkesin şanslı olacağı bir dönem bu. Girişimcilik kazanacak. Yeni ve ilklerin ortaya çıkacağı meslek dalları olabilir bu anlamda. Bireysellik önem kazanacak. Her şeyi sıfırlayarak, sanki dünyaya yeni gelmişiz gibi düşünüp, geçmişte olanları ait olduğu yerde bırakıp, çocuksu heyecanlarla adım atanların yılı.

EKONOMİDE RAHATLAMA

Ardından Jüpiter 17 Mayıs’tan itibaren Boğa burcuna geçerek hepimizin çok zorlandığı hiper ekonomik kriz günlerine “dur” diyecek. Ekonomi ve para piyasalarında bir rahatlama, bolluk ve bereket olmaya başlayacak. Para birimleri düzenlenebilir. Kazançlarımızda ki artış yüzümüzü güldürecek.

BÜYÜK BİRLEŞMELER YA DA AYRILIKLAR

18 Temmuz diğer önemli tarihlerden biri. Kadersel rotamızın mimarları olan Ay düğümleri Koç ve Terazi aksına geçecek. Kuzey düğüm Koç, Güney Düğüm Terazi olarak yaklaşık 1,5 yıl bu burçlarda seyahat edecekler. Tabii ki tüm tutulmalarda bu burçlarda olacak. Hepimiz için ilişkilerimiz üzerinden, yeni başlangıçlara ve güçlü sonlanmalara neden olacak bir yıl olacak bu anlamda. Yılın ikinci yarısı muhteşem evlilikler ve muhteşem sonlanmaları beraberinde getirebilir. Ortaklıklar, evlilikler gündeme geleceği gibi, sarsıcı yol ayrımlarına da tanık olacağız. Özellikle 23 Temmuz- 5 Eylül tarihleri arasında Venüs’ün Aslan burcundaki retrosu ilişkiler açısından çok manidar olacaktır. Adeta gökyüzü bize “İlerlemeden önce emin misin, ayrılmadan önce emin misin, teklif etmeden önce emin misin, boşanmadan önce emin misin, seviyorsan git söyle” diyecek. Bu Retro, yaz aylarına damgasını vuracak nitelikte. Yaz dönemi ilişkilerimize ve ortaklıklarımıza daha çok odaklanabiliriz.

Uranüs’ün Boğa yolculuğu bu yıl devam edecek. Ancak bu sefer Satürn ile ılımlı bir bağlantı kuracak. Üstelik 17 Mayıs’tan sonra Jüpiter ile hareket edecek. Bu durum da para ve ekonomik koşullarda önemli iyileştirmeler olabileceğini gösteriyor.

Merkür’ün bu yıl tüm retroları toprak burçlarında oluyor. Bu durum, maddi durumlarımızdaki bozulan, eksilen durumları yeniden ele alacak ve iyileştirecek fırsatları bulabileceğimizi anlatıyor.

BİRLİKTE KALKINACAĞIZ

Evet; ne demiştim bu yıla? “İYİLEŞME YILI” Adım atmadan önce, ileriye gitmeden önce son kontrollerin yapılacağı ama aynı zamanda yeni defterlerimizin dağıtılacağı bir yıl. Yaralarımızın kabuk bağlayacağı, kabukların kopacağı ve iyileşeceği bir yıl. Bu yıl uzun zamandır kanayan yaralarımızı iyileştirme yılı. Bu yıl aynı zamanda, uzay çağına adım atacağımız bir yıl. Bu yıl, “Mahalle yanar, hatun saçını tarar” mantığından çıkacağımız bir yıl. Birlikte kalkınacağımız bir yıl. Bu yıl, hem bireysel alanımızı ve özgürlüklerimizi koruyarak, kararlarımızı merkeze önce kendimizi koyarak alacağımız hem de birlikte yükselmek için ihtiyacı olana el uzatacağımız bir yıl.

Türkiye 2024’ün ortalarından itibaren yükselişe geçecek. Bu yıl bu sebepten çok büyük dönüşümlerin tohumlarının da atılacağı tarihe geçecek önemli bir yıl.

Tüm dünyaya, ülkemize ve bize, neşe, sağlık, bolluk, bereket, sevgi, barış ve insanlığı getirmesini yürekten diliyorum. 2023’ün tüm öğretileri kolaylık ve neşeyle gelsin istiyorum.

Sevgiyle,


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.