Astroloji

Galaktrik Merkez gündeminde aralık ayı

Her yıl astrolojik açıdan özellikle takip edilen aralık ayı geldi, çattı. Bu yıl aralık ayında galaktik merkezi hangi gezegenler, hangi tarihlerde tetikleyecek, hep birlikte inceleyeceğiz.

Merhaba sevgili Mümkün okuru;

Aralık ayı astrolojik açıdan ekstra önemli bir aydır. Güneş’in yay burcuna geçmesiyle gökyüzünde yay enerjileri aktif olur ve gezegenler Güneş’in peşi sıra teker teker yay burcunda hizalanmaya başlarlar.

Yay burcunun 26, 27 ve 28 derecelerinde öyle bir nokta vardır ki astrolojide buna “Galaktik Merkez” denir. İşte bu yüzden önemi de büyüktür. Gezegenler yay burcunda bu derecelere geldiğinde bu nokta aktif olur.

Peki nedir bu galaktik merkez?

Galaktik merkez, samanyolu galaksisinin merkezidir. Güneş sisteminin orta noktasıdır ve çok güçlüdür. Burası uzayın geri kalanıyla bağlantı kurulmasını sağlayan büyük bir kara deliktir. Yay burcunun “uzak ufukları” temsil etmesinin nedeni de budur. Güneş ise bu galaktik merkezin etrafında döner. Tıpkı Dünya’nın Güneş’in etrafında dönmesi gibi. Yani galaktik merkeze, Güneş’imizin Güneş’i de diyebiliriz. Bu nokta yani galaktik merkez, mikro kozmos ile makro kozmos arasındaki güçlü iletkendir. Makrodan gelen sinyalleri mikroya ilettiği gibi, mikrodan (yani insandan) gelen sinyalleri de makroya iletir. Yaratıcıyla güçlü bağlantı kurulan bir nokta gibidir. Gezegenler bu derecelere geldiğinde etkileri çok güçlü olur. Dolayısıyla bize ilahi kanaldan mesajlar iletmek isterler.

Galaktik merkez aktif olduğunda neler olur?

 • Kadersel ilişkiler ve karmik bağlantılar çalışır. Yeni tanışmalar, eski ilişkilerin açıklanamayan şekilde başlaması, bize destek olacak nitelikte kişilerin yaşamımızda yer alması.
 • Evrensel yeni bilgilere ulaşılır. Yazılı veya görsel basında, daha önce duymadığımız ve bizlere ulaşması gereken bilgi aktarımları çoğalır.
 • İlahi kanaldan doğru bilgiler gelir.
 • Sezgiler artar. Haberci ve mesaj içerikli rüyalar görülür. Olacakları önceden hissetme yetimiz yoğun çalışır.
 • Bilinç sıçramaları yaşanır. Bu dönemde bilinç seviyemizde yükselişler görülür. O ana kadar anlamadığımız her türlü konunun daha net farkına varırız.
 • Zaman farklılıkları hissedilir. Herkesiz zaman algısında kaymalar olur.
 • Gizli ve kadim bilgiler gün ışığına çıkar. Geçmişin tozlu yolları aydınlanır. Geleceğin sis perdesi aralanır.
 • Zamansal olarak bir evren kapanır. Yeni bir evren açılır.
 • Geçen yıla oranla bakış açımız algımız değişmeye başlar. Yeni dinlere, yeni kültürlere, yeni dillere yeni bilgilere eğilim gösteririz.

Bu yıl aralık ayında galaktik merkezi hangi gezegenler, hangi tarihlerde tetikleyecek, hep birlikte bakalım:

*4-5 Aralık Merkür galaktik merkezde

*7-8 Aralık Venüs galaktik merkezde

*18-19 Aralık Güneş galaktik merkezde

Bu tarihlerde kolektif bilinç çok yoğun çalışacaktır.

Bu tarihlerde birey olarak ne yapabiliriz?

 • Bol bol dua edip, yaratıcıyla olan bağımızı güçlendirebiliriz. Ona iletmek istediklerimizi, arzularımızı anlatabiliriz. O kanaldan gelecek mesajları anlayabilmek için sezgisel ağımızı açık tutabiliriz.
 • Endişe, kaygı, korku gibi her türlü olumsuz ve negatif söylemden, enerjiden kesinlikle uzak durmalıyız. Galaktik merkezin aynı zamanda bir kara delik olduğunu unutmayalım. Frekansımız düşük ve karanlık olduğunda, karanlık enerjilerle çevrilme potansiyelimiz de artabilir.
 • Evrensel işaretlere ve mesajlara açık olmalıyız. Rakamlar gibi, renkler gibi, işaretle gibi.
 • Bol bol meditasyon yapmalı, kendi sesimizi kısıp yaratıcının sesine kulak vermeliyiz.
 • Pozitif düşünmeli, neşeli ve umut dolu bir enerjide olmalıyız. Jüpiter frekansında olmak en iyisi.
 • Yeni bir eğitime başlayabiliriz. Yeni bir dil öğrenebiliriz örneğin. Diğer yandan yeni bir seyahat olabilir.

Farkındalık, insanların en büyük hazinesidir aslında. Farkında olan kendini bilir, sonra da Rabb’ini bilir.

Hepimiz için yüksek farkındalıklı, bizi ileriye taşıyacak bir süreç diliyorum arkadaşlar. Dünyadaki tüm karanlıkların bu kara delikten uzay boşluğuna gitmesini ve aydınlık yarınların yeniden galaksimize dolmasını diliyorum.

Sevgiyle.

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.