Uygulamalar

Gölge hayatlarımız şifalanmak istiyor

Ayda Ersan hem astrolog hem de regresyon uzmanı. “Astrolojik haritamızda sorunlu gezegen ve açılar bize duygularımızın senaryosunu değiştirmek için bağırıyorlar adeta” diyor Ayda. Özellikle retro gezegenler büyük bir karmik dersin sinyalini veriyor ancak şifalanma gerçekleştiğinde artık o açı ve konum bizi serbest bırakıyor. 

Ayda Ersan’la haritalarımızdaki karmik açıları ve bunların şifalanma süreçlerini konuştuk. Özellikle kendinizi, bilmediğiniz bir yükle sıkışmış hissediyorsanız işte bu yazı sizin için.

Ayda Ersan’la belki 20 yıl öncesinden, benim Aktüel dergisi yillarımdan tanışıyoruz. O zamanlar Ayda en sevdiğim astrologdu. Hala da en sevdiklerimdendir. Ne zaman başım sıkışsa yardımıma koştu. Zamanla onu, şefkatini, oğlunu, kedilerini ve yemeklerini çok sevdim. Zamanla yaptığımız ruhsal sohbetler derinleşti, aynı dilden konuşan iki güzel arkadaş olduk. Saatlerce gezegenleri masaya yatırdık. Sonra Ayda yön değiştirdi daha doğrusu yönünü zenginleştirdi hem astrolog olarak çalışmaya hem regresyon uygulaması yapmaya başladı. Ayda regresyon yapar da ben durur muyum, zaten harita söylüyor maşallah karmanın, karmik borcun yaşayan örneğiyim. Haritamda büyük abiler dediğimiz Plüton, Uranüs retro, Güney ay düğümü bütün mühim gezegenlerle öpüşüyor durumda, hepsi berber oturmuşlar, masa kurmuşlar, bana nerden ders versek diye demleniyorlar. 

Şimdi anlatması kolay ama o zaman bu enerjilerin ağırlığı altında öyle çok ezilip öyle acı çekiyorum ki. Hemen Ayda’ya gittim, en zorlu en gölge hayatım neyse onu şifalandıralım ne olur diye yalvardım. Yaşadığım regresyon çalışması bugün bile aklımda ve kitaplara konu olacak düzeyde, izninizle paylaşmak istiyorum. 

Çalışmada dünya haritası gözümün önünden geçiyordu ve birden Ürdün diye sıçradım. Bir çöl kızıyım. Bir anda atların nal seslerini duyuyorum ve birden Haçlılar diye yerimden sıçradım. Duyduğum atlılar Haçlı seferlerinin atlıları. İnanılmaz korktum vğ bedenimde o korkuyu sanki şimdi yaşıyormuş gibi hissettim. Karşı köyde babaannem var ve ona gitmek için çölü geçmek zorundayım, elimde süt babaanneme gidiyorum. (Ben bu hayatta da annem babam ayrılınca babaannemin yanında büyüdüm.) Genç bir adamı seviyorum. Haçlılar ülkeyi işgal etmek üzere ve biz sevdiceğimle kaçmaya karar veriyoruz ve bir şekilde kaçıp İstanbul’a geliyoruz. Ve fakat öyle büyük bir yoksulluk ve çaresizlik içindeyiz ki bir binanın soğuk mermerli izbe bodrumunda sefalet içinde yaşıyoruz. Bir kızımız oluyor, 7 yaşlarında onu görüyorum. Dünya güzeli bir kız, eşimle dileniyoruz. Onu da yanımızda götürüyoruz ki onun güzelliğine gelsinler de para kazanalım. Çok acı çekiyorum. O hayatta kızım ölüyor ve ben büyük bir kederle boğuşuyorum. Sonunda kendimi öldürmeye karar veriyorum ve karnımı açıp soğuk mermerlere yatıyorum ki üşütüp öleyim. Sonunda genç bir yaşta böbreklerimi üşütüp ölüyorum. Ve seans bitmeden gözyaşları içinde hatırlıyorum ki bu hayatta tam da 7 yaşlarında annem babam ayrıldıktan sonra kendimi çok yalnız hissediyor ve evimizin terasındaki taşlara karnımı açıp yatıyor ve hasta olmaya çalışıyordum. Çocukken o hareketi niye yaptığımı asla hatırlamıyordum ama meğer bana o gölge hayatımdan gelen bir izmiş.

O çalışmadan sonra büyük bir arınma ve şifalanma hissetmiştim. Enerji nasıl kılık değiştirip yine karşına çıkıyor ve “Beni iyileştir artık” diye çığlık atıyor anladım. Bu röportaj yaşanmış bir hikâye ile başlasın, bu bilgi ile okuyun istedim.

Ayda seni regresyona iten neydi. Çünkü her şeye astrolog olarak başlamıştın…

Regresyona hayatımın en zor yıllarından biri olan 2009 güneş tutulmasının tetiklenmesi ile başladım. O zamanki tutulma tam güneş derecemin üzerinde oldu ve babamı kaybettim. Gerçi göstergeler açıktı ama sonrasının bu kadar zor olacağını düşünmemiştim. Babamdan bana maneviyat ve zekadan başka hiçbir miras kalmadı. Ailevi meseleler patladı. Sanki bütün aileyi bir arada tutan babamdı ve o gidince darmadağın olduk. Küslükler, öfkeler ve küçük bir çocukla bir başıma kalmıştım. O zamanlar da hayatımda astroloji baş köşedeydi ama ciddi bir ruhsal yardıma ihtiyaç duyduğumu fark ettim. İşte tam da o sıralar hayat bana regresyonu getirdi. İlk seansımda müthiş bir rahatlama yaşadım ve hocam bana eğitime gelmemi söyledi. O sıralar öyle bir param yok ve eğitimin maliyeti oldukça yüksek. Sen iste o para sana gelir dedi hocam ve bir hafta içinde şahane bir astroloji konferansında konuk oldum . Tam da o kadar para karşılığı. Hayat, yol senin dedi ve tereddütsüz eğitim almaya başladım. Sonuçta o günkü acılarım bugünkü ödülüm oldu. 40 yaşından sonra yeni bir hayat yolu ve kariyer açıldı önüme.

Özellikle gölge hayatlar diye bir şey var. Bu konuyu biraz açabilir misin? Bunların şifalanması neleri sağlıyor?

Dediğim gibi babamın ölümü ve yaşadıklarım tam kurban durumuna düştüğümde beni regresyonla tanıştırdı. Eğitimdeki regresyon seanslarında çok fazla hayat yaşadığımı ve bazılarının kurban ancak en önemli bazı kilit yaşamlarımın da gölge yaşamlar olduğunu anladım. Anladım ki hiçbir şey tesadüf değil. Varoluş tek bir hayat değil, iç içe geçmiş örüntülerden ibaret muhteşem bir sistem. Gölge yaşamları görmek şimdide yaşananların neyin yansıması olduğunu anlamak açısından muhteşemdir. Ancak biraz yüzleşme ve cesaret gerekir. O nedenle gölgesini fark eden bunu kader planında deneyimlemekten kurtulur. 

Zaman içinde nasıl gelişti?

Beni tanırsın, çok meraklı olduğum için her danışanımın doğum haritasını da incelemeye başladım ve haritadaki karmik noktaların ne kadar şaşmaz biçimde işlediğini anladım. Bana göre bütün gezegenler bizim varoluşlarımızın sembolikleri. İyisiyle kötüsüyle hepsi çalışıyor. Ancak en karanlık noktaları kaynaktan gelen bilgiyle farkındalığa geçirdiğimizde bunlar kader olmaktan çıkıyor ve hayatın işletmesi kişinin eline geçiyor. 

DUYGULARIN SENARYOLARINI DÖNÜŞTÜRMEK 

Kimileri reenkarnasyona inanmıyorlar, bunların hepsi kolektif bilinçaltından toplanan şeyler diyorlar çünkü her şey anda diyorlar, bu konuda ne düşünüyorsun?

Şu kadarını söylemeliyim, regresyon sadece geçmiş yaşamları içermez. Zaten kelime anlamıyla kaynağa inmek demektir. Yani regresyon enerji temizliği (eklentiler), anne karnı, bazen genetik kayıtlar ve şimdiki hayattaki hafızaları keşfetmeye ve dönüştürmeye yarayan bütüncül bir yaklaşımdır. Benim açımdan bu kayıtların hiçbiri tesadüf değil. Nereden geliyor bu bilgiler? Yanıt çok açık; ruhsal hafızadan. Ama hiç önemli değil, reenkarnasyona hiç inanmayan dini bütün, ateist ve her türlü yaklaşımdan danışanım oldu. Önemli olan duyguların bilinçaltındaki senaryolarını yakalamak ve dönüştürmek. Bu açıdan bakarsak tam bir modern şamanik teknik. 

Sen aynı zamanda astrolog olduğun için danışanlarının astroloji haritalarına da bakıyorsun. Bu ikisini nasıl birleştiriyorsun ve neler öğrenebiliyoruz? 

Kesinlikle çok şey öğreniyoruz. Zaten danışan geldiği anda ayın ve yükselenin durumu danışanın hangi temayla geldiğini gösterir. Ay haritada danışanın hangi evinde nereyi aydınlatırsa orası şifanın akacağı yerdir. Karmik göstergeler gezegenler ve astroidler ile bağlantılıdır. Karmik astroloji, doğum haritalarında ruhun yolculuğunun görülmesi ve gözlemlenmesidir. Her bir ruh, madde alemi deneyimi sırasında burçlarla sembolize edilen konularda deneyimler yaşayacak ve madde formunu şekillendirecektir. Güney ay düğümü (GAD) devralınmış özellikleri iyice vurgular. Gezegenlerin retro ve Güney düğüm ile açıları ve kavuşumları karmik kodların hangi alanlarda (evler) ve enerjiler (gezegenler ve astroidler) olarak ortaya çıkacağını gösterir. Örnek verelim… 

Güneş: Benlik ve bilinç kaybı yaşanan hayatlar yaşanmıştır. “Ben kimim?” sorusunu sorduran ve varoluşla ilgili sıkıntılı deneyimler devralınmıştır. 

Ay: Annelik ebeveynlik ev ve aile yaşamı ile ilgili ciddi ruhsal sıkıntılar yaşanmış hayatlardır. Güçlü bir güvensizlik hafızası devralınmıştır.

Merkür Retro veya GAD kavuşumda: Konuşma engeli, öğrenme, ya da kendini ifadede kusur, çocukken ölme veya çocuk ölümlerine ait karma bilgisi .

Venüs Retro veya GAD kavuşumda: Cinsellikle ilgili yaralar, öz-değer duygusu eksikliği, sevgisizlik ya da cinsel organlarla alakalı karmik bilgiler  

Mars Retro veya GAD kavuşumda: İrade yetersizliği, öz-onaylama eksikliği veya erkeklik yetersizliği, bıçaklanarak veya kılıç vb ile kesilerek ölüm şeklini gösteren geçmiş yaşam bilgisi.

Jüpiter Rx veya GAD kavuşumda: İnanç veya ahlak ve felsefe eksikliği, kibir veya cehalet yaşanılan karmik borçlar ve uzak ülkelerde ölüme dair geçmiş yaşam bilgisi. 

Satürn Rx veya GAD kavuşumda: Yer altında, kuyuda ve kapalı yerde kalınarak ölmeye dair geçmiş yaşam bilgisi, yaşam sınavına negatiften başlama ve sorunların altında kalma enerjisiyle doğuyorlar. Birkaç yaşamda tekrar eden karmalarla gelme potansiyeli verir. 

Uranüs Rx veya GAD kavuşumda: İsyankâr, uzaylı veya devrimci ya da teknolojik konulara bağlı ölümlere dair geçmiş yaşam kayıtları  

Neptün Rx veya GAD kavuşumda: Zehirlenme, boğulma ya da kaçırılmayla ölümlere dair geçmiş yaşam kayıtları.  

Plüton Rx veya GAD kavuşumda: İntihar, cinayet, öldürülme ve bizatihi kendisi öldürme enerjisi veya ölümlere dair geçmiş yaşam kayıtları.

Chiron: Karmik yaralar, korkular ve endişelerle iyileşme potansiyelini gösterir. 

Danışmanlıklarında seni çok etkileyen birkaç hikayeyi ve bizim buradan alacağımız dersleri paylaşabilir misin?  

Çok var tabii ama bir kaç örnek vereyim.

Yaşı 60 civarı çok eğitimli müzisyen ve besteci bir erkek danışan başa çıkamadığı tikleri nedeniyle başvurdu. Bugüne kadar denemediği hipnoz da dahil yöntem kalmamış ancak verim alamamış. Bir de regresyon deneyelim istedi. Artan tikleri nedeniyle şarkı söyleyip sahne almaktan kaçınıyordu. İlk çalışmada kaynağı bulduk. Bu bir geçmiş yaşam çalışması değildi. Zamanında konuşup söyleyemediği sözler, yapamadığı hareketler bunlara sebep olmuştu. Zamanında teslim ettiği eril gücünü geri çağırdı ve tikleri yok oldu. Geçmiş yaşam çalışması yapmadık ama yine de sormadan edemedim. “Başka bir yaşamda başka biri olsan kim olurdun?” sorusuna “Geri planda kalmış ve yeteneğini kanıtlayamamış bir yazar olurdum” diye cevap verdi. Danışanımın yükseleni İkizler ve güney düğüm Merkür ile kavuşumdu. (Merkür Retro veya GAD kavuşumda; konuşma engeli, öğrenme ya da kendini ifadede kusur)

Yarım saatte şifalanan bir kedi hatta tüylü hayvan fobisi olan bir kadın danışanımın çalışmasını örnek vereyim. Kedi ve köpek görünce dizlerinin bağı çözülüyor, kendini ölecekmiş gibi hissediyordu. Geçmiş yaşamında karanlıkta tek başına yerde yatan bir çocuk gördü. Onun kendisi olduğunu fark edince çok ağladı. Sana ne oldu, onu anla dediğimde karanlıkta bacağına değen bir tüylü şeyin korkusundan kalbi durarak öldüğünü anladı. Bak bakalım sana değen neymiş dediğimde, bu küçücük bir şeymiş dedi. Bugün bedende tehdit olarak algıladığı tüy hafızasının, aslında hiç de korkulacak bir şey olmadığını anladığında korku çözüldü. Ertesi gün kedi ve köpek severken çekilmiş videoları yolladı ve evine kedi aldı. Bu örnekte Güney Düğüm 6. Evde, Merkür ile kavuşumdu. (Merkür Retro veya GAD kavuşumda: çocukken ölme veya çocuk ölümlerine ait karma bilgisi)

Yine deniz fobisi olan bir genç danışanımın korkusu çok çabuk şifalandı. Mars’ı Balık burcunda ve 12. Evde GAD ile kavuşumdu. Mars kesici delici cisimlerle öldürülmeyi anlatır. Bu sefer tehdit, denizdeki köpek balığı tarafından saldırıya uğrayıp öldürülme hafızası idi. Bunu dönüştürünce gücünü aldı ve fobisi geçti.

Şimdi çok fenomenal bir hafıza anlatayım. Danışan bir kış günü geldi. Çok fazla korkusu, kaygısı olan bir genç kadındı. Hafızasında elleri kesilerek yakılan bir cadı olduğunu hatırladı. GAD12. Evde İkizler burcunda, Mars Merkür ile kavuşumdu. İkizler elleri ve çiftli organları sembolize eder. Mars kesilme hafızaları Merkür ile solunumdaki duman hafızasını anlatır. Çok ilginç bir şekilde danışanım yanar gibi kızardı ve öksürüklere boğuldu. Sahneyi dönüştürünce rahatladı ancak odada net bir çıra yanığı kokusu vardı. Kendisi de nerden geldi yanık kokusu diye sordu. Hatta evde bulunan diğer arkadaşı bir yer mi yanıyor diye şaşırdı. O seanstan sonra çok özgürleştiğini anlatmıştı. 

Bunun gibi kanıt niteliğinde çok fazla vaka ve yıldız haritası örneğim var ve bunları kitap yapmak üzereyiz sevgili Sevilay Eriçdem ile..

Spiritüel yolculuğunda kendine kattıkların neler oldu?

En önemli katkı şifayı benim yapmadığım, sadece o anda şifaya aracı olduğum gerçeği. Bu işi teknikleri iyi bilip sevgi, yargısızlık ve liyakat ile yapmak gerekiyor. O kadar çok kişi size kendini teslim edip bırakıyor ki şefkatsiz yapılmaz bu iş. Her çalışmada ben de birçok şey öğrendim ve bilgiler ışıktan geldiği için o esnada bana da bir çok açılım geliyor. Herkesin şu zamanda öğrenmesi gereken, ışığına ve özüne sahip çıkmak aslında. 

AYDA ERSAN KİMDİR? 

21 Temmuz 1969’da Ankara’da doğdu. Bornova Anadolu Lisesi Almaca Bölümünden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünde okudu. Sonrasında Marmara Üniversitesi Uygulamalı Takı Teknolojisi Bölümünü bitirdi ve uzun yıllar Kapalı Çarşı’da çalıştı. Tüm bu süreç içinde astroloji onun için bir hobiydi ve sadece okuyarak kendimi geliştiriyordu.

1997 yılında Hürriyet gazetesi bünyesinde yayımlanan Astro Magazin adlı dergide Tarot ve Numeroloji konularında yorumlar yazdı.1999’da Sabah gazetesi ve sonrasında 2007 yılına kadar da Vatan gazetesinde günlük astroloji yorumları yazdı. Şu anda Karma astroloji ve psiko regresyon alanlarında kişisel danışmanlık hizmetlerine ve astroloji seminerlerine devam ediyor. 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

kevser-aycan-saroglu
Kul, insan, kadın, gazeteci, yazar, editör, yazar kâşifi, rüya avcısı. Amerikan Dili ve Edebiyatı mezunu. Medya sektöründe çok uzun yıllar muhabir, editör, köşe yazarı olarak görev yaptı. Halihazırda büyük bir yayınevinde yayın danışmanlığı yapıyor. Kendisini ‘ebedi hayat öğrencisi’ olarak görüyor.