Jüpiter Boğa’da: Bolluk, bereket, şans bizimle
Astroloji

Jüpiter Boğa’da: Bolluk, bereket, şans bizimle

Merhaba Mümkün okuru;

Astrolojide en sevilen ve adını duyunca tebessüm ettiğiniz büyük şans yıldızı Jüpiter 16 Mayıs’ta koç burcundan çıkıp, boğa burcuna geçiyor. Bu yolculuk 24 Mayıs 2024 tarihine kadar sürecek. Dolayısıyla yılın en şanslı burcu boğalar olacak.

Jüpiter; girdiği alanı büyüten bir gezegendir. Ben ona aslında “büyüteç” derim. Retro hareketinde içimizde neyi büyütürsek, neyi çoğaltırsak düz harekete geçtiğinde bize onu verir. O yüzden retroları ekstra önemlidir. Örneğin, sürekli yenilme korkusu olan birisi içinde yenildiği endişesini büyütürse, Jüpiter elini attığı konuda onu başarısızlığa uğratacaktır. Ya da parasız kalmaktan korkup bu endişeyi içimizde büyüttüğümüzde, yine Jüpiter bizi parasız bırakacaktır. Başımıza gelmesini istemediğimiz şeyleri düşünerek çoğalttığımızda Jüpiter de bize en korktuğumuz şeyleri getirecektir haliyle. Pozitif ve iyicil bir gezegendir ancak böyle düşünüp böyle yaşayanlara iyilikler ve pozitif enerjiler getirir. Boğa burcu ise, maddeyle çok ilgili bir burçtur. Zodyak kuşağında para evinin yönetimi kendisine verilmiştir. Bu yüzden bir Boğa’nın güvende hissetmesi için, para çok önemli bir araç olur. Boğa, aynı zamanda sahip olduklarımızla ilgilidir. Kendimize verdiğimiz değer ve özgüveni anlatır. Yeme, içme, kaliteli yaşama, kısaca yaşamdan keyif alınacak her başlık boğa burcuyla ilgilidir. Jüpiter’in boğa burcundaki yolculuğu, Jüpiter&Venüs kavuşumudur aslında. Astrolojide bu iki iyicilin kavuşumları her zaman bir şölen niteliğinde olmuştur.

JÜPİTER BOĞANIN DÜNYAYA YANSIMALARI

“Allah alır dener, verir dener! Jüpiter boğa; sistemin vererek denediği bir dönem.”

Daha zengin, daha bereketli, daha bolluk içinde yaşanacak bir döneme hazır mısınız?

Cevapları duyar gibiyim: “Evet!”

Son yıllarda yaşadığımız hiper ekonomik krizin yaraları çok ağır oldu. Hepimiz sarsıldık. Şimdi yavaş yavaş nefes almaya başlayacağız. Bolluk bereket enerjisi artacak. Bu bir yıllık süreçte; hayatın keyif veren imkanlarını elde etmek, onlardan yararlanmak için önemli fırsatlar elde edeceğiz. Yaşam kalitemiz daha çok yükselecektir. Tüm odağımız, daha iyi bir yaşam alanı olacaktır. Bunun için ilgi ve düşüncelerimizi eylemlerimizi daha çok maddi başlıklara çevirerek, yatırımlarımızı zenginleştirip daha kalıcı hale getirmek isteyeceğiz.

Bu dönem, birçok kişi ev sahibi olmak için harekete geçecektir. Toprak, altın gibi değerlenecektir. Sahip olduğumuz kaynakları daha verimli ve kalıcı hale getirebilmek için önemli fırsatlar elde edeceğiz, bunlara dikkat edelim…

Özellikle gıda, sanat ve emlak sektörüyle ilgili çok önemli gelişmeler olacaktır. Yeni beslenme biçimleri ortaya çıkabilir. Diyetisyenler, aşçılar ve beslenme uzmanları için iyi bir dönem. Şeker ve diyabet rahatsızlıkları artabilir. Çünkü Jüpiter boğa, özellikle iştahı artırıp hareketi azaltma potansiyeli verecektir. En çok dikkat etmemiz gereken konuların başında, iştah kontrolü geliyor. Daha çok spor yapmalı, sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmeliyiz. Sanat, kaybettiği değeri yeniden kazanacak. Sanatın her dalına ilgi büyüyecek. Önemli yeteneklerle tanışacağız. Müzik ve sahne sektörü canlanacak. Yeni sesler, yeni şarkılar ve şarkıcılarla tanışacağımız gibi, eski yıldızı sönmüş şarkılar ve şarkıcılar arasından da yıldızı parlayanlar olacak. Konser ve etkinlikler artacak.

Dekorasyonda nostalji rüzgârı esecek, antika eşyalar öne çıkacak. Mezat yerleri artacak. Bu noktada antikacılar da para kazanacak. Güzel sanatlara, modaya ilgi büyüyecek.

JÜPİTER BOĞA BURÇLARA NE GETİRECEK?

Koç: Maddi kaynakları genişleyecek. Bu sene her Koç burcunun bir evi olabilir. Parasal anlamda çok şanslı olacak.

Boğa: Yılın en şanslı burcu. Yaşamın her alanında Jüpiter dokunuşu görecek. Önemli fırsatlar gelecek.

İkizler: Her türlü kötülükten korunacak. Geride kaldığı akışta olduğu her alan bir mucizeye tanık olabilir.

Yengeç: Çok istediği en büyük hayali ne ise, ona kavuşabilir. Bir dilek dilemeli!

Aslan: Meslek ve kariyer yaşamında hem statü hem de maddi kazanç elde edecek. Dikkat çekecek. Ses getiren bir evlilik yapabilir.

Başak: Kısmet uzaklardan gelebilir. Seyahat ve eğitim açısından çok şanslı. Ülke veya şehir değişikliği olabilir.

Terazi: Başkalarının kaynaklarını çok iyi kullanacak. Miras veya yatırımlardan kazançlı çıkacak.

Akrep: İyi bir evlilik ve veya ortaklık yapabilir. Bu hem zenginlik hem de şans getirecek.

Yay: Günlük yaşamında hayatını kolaylaştıracak destek ve hizmetler alacak. Sağlık açısından şanslı. İş hayatı iyi gidecek.

Oğlak: Zengin ve kaliteli bir partner ve keyif veren bir aşk gelecek. Evliler için hamilelik ve veya doğum olabilir. Bu çocuk en büyük şans olacak.

Kova: İyi bir aileye, gelin / damat olma durumu söz konusu. Bu yıl çok kaliteli yerlerde iyi evlerde oturabilir. Yaşadığı ev çok değerlenebilir.

Balık: Yakın çevreden büyük fırsatlar elde edecek. Kardeş, yeğen, komşu aracılığıyla ayağına gelecek şans, yollarını açacak.

Jüpiter Boğa; ülkemiz açısından da toprağın, mahsullerin yeniden canlanmasına, yumuşak bir ekonomik düzene, paranın kaybolan değerinin yeniden kazanılmasına destek olacaktır.

Adeta, memleketime özlediğimiz baharları getirecektir.

Sevgiyle…


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Olgu Ilgın
Satış, pazarlama ve halkla ilişkiler alanındaki kurumsal kariyer hayatını 2010’da tamamladı ve astroloji alanında yıllara dayalı eğitimlerini kolektif bilincin yükselmesi adına profesyonel hayatına taşıdı. Şirket, kurum ve bireylere danışmanlık yapıyor.