Kitap

Mutluluğa tek çıkış yolu yaralardan geçebilmek

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak “Toplum ve Klinik Psikoloji” üzerine dersler veren Doç Dr. Ayten Zara, klinik psikoloji alanındaki bilgi ve deneyimlerini, dünyanın dört bir yanını gezerek biriktirdiği anılarıyla birlikte anlattığı yeni kitabı Ruhu İyileştirmek ile kitapseverlerin karşısında.

Önsözüne “İçimizdeki yaralar neye benziyorsa biz de ona dönüşürüz. Mutluluğa tek çıkış yolu ise bu yaralardan geçebilmektir…” diyerek başladığı kitabında, ülkemizin gündemini sürekli meşgul eden kadına şiddet ve çocuk istismarı gibi konular başta olmak üzere öfke, saldırganlık, travma ve yas gibi birçok psikolojik başlığı ele alıyor. Bu konuları, yaşadıkları ve tanık olduklarıyla destekleyerek farklı bir okuma deneyimi sunan yazar, okurunu bilinçlendirmeyi, onlara umut olmayı belki de gerçekten ruhu iyileştirmeyi gönülden istediğini vurguluyor. 

Barış ve insan hakları savunucusu olan yazar, toplumsal barış ve hak temelli yaklaşımları yaygınlaştırmak amacıyla yurtdışında ve yurtiçinde ulaşılması zor dediğimiz, travmaya maruz kalmış insanların daha iyi anlaşılması ve desteklenmesi için sivil toplum kampanyaları yürütmekte, konuşmalar yapıp eğitimler veriyor.

Ruhu İyileştirmek / Doç. Dr. Ayten Zara / Memesis Kitap

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.