Alışveriş

Yemyeşil bir mutluluk hareketi

Şehir hayatı toprakla aramıza duvarlar örmeye çalışsa da doğaya ve yeşile olan özlemimiz her geçen gün artıyor. Bu özlemi fark ederek bir araya gelen üç kadın girişimci, doğanın büyüsünü paylaşmak ve bitkilerin sihri ile insan hayatına değer katmak için kolları sıvadı. Ayşe Can Bayraktar, Neslihan Ekinci ve Sibel Şavkın’ın başlattığı bu proje, dilerseniz kaktüs görüntüsünü anımsatan yapısı ve yaşam alanlarına kattığı şık görünüm ile sukulent çeşitlerini, dilerseniz mutfakların olmazsa olmazları roka, marul, kekik, reyhan ve benzeri bitkileri evlerinizde büyütme imkanı sunuyor. 

TOPRAKTA YEŞEREN SEVİNÇ

İyiliğin olduğu gibi mutluluğun da bulaşıcı olduğunu düşünen Büyübitki markası kurucuları, tohumunu kendi ektiği bir bitkiyi yetiştiren, bu yetişme evrelerini gözlemleyen, deneyimlerini sorgulayan, paylaşan ve hatta konuşan insan toplulukları oluşturmayı amaçlıyor. Bu topluluğu oluşturmak ve doğaya dokunmayı cazip hale getirmek için doğru bitki, doğru toprak, doğru saksı ve bitki bilgisini bir araya getiren çalışmalarıyla birçok insanın hayatına dokunmayı, onlara da mutluluk bulaştırmayı hedefliyor. İster mutfakların vazgeçilmez lezzetlerinden reyhan, maydanoz, roka ve marulun bulunduğu 4’lü Tohum Kutusu isterseniz salonlarınızın en güzel köşesine yerleştireceğiniz 4 çeşit sukulent kutusu ile bitkilerin hayatı güzelleştiren dünyasına bir adım atarak kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

Kaynak: www.buyubitki.com

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.