Uygulamalar

Geleceği Programlama Eğitimi ilk kez Türkiye’de

GELECEĞİ GÖRMEK MÜMKÜN MÜ?

Son yıllarda kişisel gelişim, farkındalık ve spiritüel uygulamalar alanında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sayısız akım, bilgi ve uygulamayla tanıştık. Bunlardan bir kısmını hızlıca tüketirken bir kısmını da günlük yaşamımıza dahil ettik. Kimi çalışmalar bize “anda kal” derken kimi çalışmalar da bizi geçmişe, çok önceye, bizden bile önceye götürdü. Nihayetinde amaç hep aynıydı, daha iyi hissetmek, yaşamla sağlıklı bağlar kurmak ve kendimizle ilgili farkındalık kazanmak. Aralık ayında gerçekleşecek FLP-Geleceği Programlama çalışması ise ezberleri bozarak bizi yarına hatta çok daha öteye götürüyor. Yıllar sonrasına…

5 YIL SONRASINA ŞÖYLE BİR BAKIP ÇIKMAK

Yıllar önce Ayna grubunun bir şarkısı vardı, “Ben yaşamaya gelmedim dedim, şöyle bir bakıyorum hayata” diyordu. Ünlü medyum ve FLP’nin yaratıcısı Anne Jirsch’in şaşırtıcı çalışması FLP-Geleceği Programlama Çalışması’nı duyduğumda aklıma gelen ilk şey bu şarkı oldu. Ancak şarkının sözlerini biraz değiştirmek gerekiyordu, “Uzun uzun yaşamaya geldim, şöyle bir bakıyorum hayata!” diye. Zira FLP böyle bir çalışmaydı.

MEDİTASYON VE İMAJİNASYON TEKNİKLERİYLE BEYNİNİZİN KEHANET YETENEKLERİNİ KÖRÜKLEYİN

Çalışmanın Türkiye lansmanına özel hazırlanan bültende şöyle yazıyor, “Merak insanın en temel duygularından biri. Kimi zaman güvende hissetmek için kimi zaman yeni olasılıklara duyulan ihtiyaç için ve belki daha pek çok sebeple merak, bizi görünenin ötesine bakmaya, olmayanı oldurmaya, gelişmeye, büyümeye, ilerlemeye çağırır. Merak ederiz. Bilinmeyenin ve öngörülemez olanın sonsuz olasılıklar evreninde, bizi rahatlatacak, hazırlayacak, çabalarımızın ve emeklerimizin akıbetini kulaklarımıza fısıldayacak bilginin ve içgörünün yardımını isteriz. Bazen küçük bir umuttur bu, bazen de önemli bir uyarı. Nihayetinde hayatta kalmak isteriz. Üstelik biz 21. Yüzyıl insanı için sadece hayatta kalmak da yeterli değildir, daha fazlasını bilmeye ihtiyaç duyarız. Ne olacak, nasıl olacak, ne zaman olacak… Kimlerle birlikteyim? Nasıl hissedeceğim?

Peki ya, henüz merak bile etmediklerimiz? Varlığından haberimizin olmadığı ve bu nedenle hakkında tek bir hayalimizin dahi olmadığı gelecek gerçekliklerimiz? Bizi neler bekliyor?”

GELECEĞİN FRAGMANINI İZLEMEK

Mümkün dergi yazarı, FLP Türkiye temsilcisi ve ülkemizdeki tek FLP Trainer olan Jungien Koç Şebnem Toker çalışmayı “Geçmiş elbette önemli. Bugünü anlamak için, kendimizi tanımak için geçmişimizle ilgili yaşadığımız farkındalık ya da geçmişin negatif etkilerinden özgürleşmek elbette elzem. Öte yandan yaşam durmaksızın akan bir nehir gibi… O hep ileri gidiyor. Her an bir diğerine bağlanırken zaman bizi göz açıp kapayıncaya kadar yıllar sonrasıyla buluşturuyor… FLP bu açıdan geleceğin öngörülemezliği, bilinemezliği ve her türlü sürprize uygun akışkan oluşumu dahilinde bize çok değerli bir hediye sunuyor. Üstelik bunu, spot ışıklarını üzerimize tutarak yapıyor, ‘Sen, neyi bilmek istiyorsun?’ Bu inanılmaz değil mi? Zamanın içinde bir delik açıp tıpkı Alice gibi, kendi harikalar diyarımıza bir yolculuk… Gözlerimizi kapayıp, yumuşak bir sıçrayışla kendimizi Akaretler’de bir restoranda, hayatımızın iş teklifini alırken izlemek… Ya da kendimizi, henüz hayalini bile kurmadığımız ancak tam da karşımızda duran bir adama evet derken görmek… Bu gerçekten inanılmaz. Geleceğin fragmanını izlemek gibi,” diyor.

SEZGİLERİ KÖRÜKLEYEN BİR ÇALIŞMA

Dünyanın en önemli insanlarının şu sıralar en çok önem verdikleri gelişim alanlarının başında sezgilerini geliştirme pratikleri geliyor. Bir görüşe göre, sezgiler geleceğin en önemli niteliklerinden biri olacak. Sezgilerini geliştirenler ve onları kullanmayı bilenler, diğerlerine oranla daha avantajlı konuma gelecekler. FLP-Geleceğe Bağlanmak Çalışması da tam olarak bunu hedefliyor. Meditasyonlar, imajinasyon çalışmaları ve yönlendirmelerle kendi kendinin vizyoneri olmak mümkün.

3 GÜNLÜK FLP UYGULAYICILIĞI EĞİTİM LANSMANI KAYITLARI BAŞLADI

FLP-FUTURE LIFE PROGRESSION | GELECEĞİ PROGRAMLAMA ÇALIŞMASI Uygulayıcılık Eğitimi, FLP Trainer Şebnem Toker liderliğinde ve dünyaca ünlü FLP Çalışmasının yaratıcısı Anne Jirsch’in de katılımıyla 2-3-4 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Moda’da bulunan Yuka Mekan’da gerçekleşecek. Mümkün derginin katkılarıyla yapılacak olan Türkiye lansmanına katılanlar hem FLP’yi deneyimleyecek hem de çalışmanın Türkiye’deki ilk uygulayıcıları olmaya hak kazanacaklar.

Dünyanın pek çok ülkesinde yüzlerce uygulayıcısı bulunan FLP-Geleceği Programlama Çalışması Uygulayıcılığı Eğitimi hakkında bilgi almak ve eğitime kayıt olmak için sebnemgtoker@gmail.com e-posta adresine yazabilir,0533 046 74 19 numaralı telefonu arayabilir ya da Whatspp’tan yazabilirsiniz.

ETKİNLİK PROGRAMI

Tarih: 2-3-4 Aralık 2022

Eğitim Saatleri: 10.00-16.30

Yer: Yuka Mekân | Moda, İstanbul

İletişim:

sebnemgtoker@gmail.com

0533 046 74 19 (Telefon ve Whatsapp)

Anne Jirsch

Anne Jirsch hakkında detaylı bilgi için:
https://www.annejirsch.com

Anne Jirsch ile röportajı okumak için:
https://mumkundergi.com/10-yil-sonrayi-gormek-mumkun/

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

serda-kranda-kapucuoglu_
Kitap projeleri, yayın danışmanlığı, yazar koçluğu ve geliştirici editörlük yapıyor. Jungian Koç. Birdenbire adlı ilk romanını 2022’de yayımladı. Kurucusu olduğu ZB Akademi’nin Serda Kranda Akademi markası altında hem kurumlar hem de bireyler için editörlük ve yazarlık atölyeleri düzenliyor, editoryal danışmanlık veriyor. 21 Gün Okuyanları adlı okuma kulübünün kurucusu. Mümkün Dergi’nin ve 360 derece editörlük ve yayın danışmanlığı hizmetleri veren Mümkün Ajans’ın kurucu ortaklarından. Edebiyat, felsefe, mitoloji ve psikolojiyle ilgileniyor. 1979 İstanbul doğumlu. Evli, kedili ve iki kız annesi.