Rahmin gizli gücünü geri almak
Farkındalık

Rahmin gizli gücünü geri almak

Bu kez kelimeler, Kaz Dağlarına taşındığım gibi bana can yoldaşı olan Nida’mın bugün dünyaya gelen kızı Lidya sayesinde buraya dökülüyor.

Dünyamıza neşe katacak minik kız Lidya annesinin karnındayken rahmin önemini hatırlattı bize. Yaşamın; özü su dolu, sıcak ve rahat ortamında büyürken bize ilham oldu. Sahi nasıl bir yerdir o Lidya’nın hayatının ilk 9 ayını içinde geçirdiği kutsal kâse?

Hangi yönünden bakarsak bakalım rahim sırf içinde insan yavrusu büyütme özelliğiyle bile insanlar tarafından öncelikli olarak onurlandırılması gereken en mühim organdır aslında.

Her dişide mevcut olan bu organın gizli gücü nerede dediğini duyar gibiyim. Tüm kadınlarda olduğu için gayet sıradan bir şeymiş gibi gelebilir bize. Tabii kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin deyişini geliştirmiş bir toplumdan, doğumu ve rahmin gücünü hakkıyla onurlandırması beklenemezdi bugüne dek.

Belki de insanlığın yaptığı en büyük yanlıştır rahmi sadece bir bebek üretim mekânı olarak değerlendirmek.

Peki rahmin başka hangi özelliği mevcut, onu gizli bir güç haline getiren? Gel beraber bakalım.

Son zamanlarda bilim insanlarının çokça telaffuz ettiği mitokondriden bahsetmek istiyorum sana bu noktada. Mitokondri yalnızca anasal aktarım ile yavruya geçen DNA’daki ATP molekülünü oksijen solunumuyla gerçekleştiren organeldir. Mitokondriler hücrede kimyasal enerji üretirler, hem de öz enerjiyi ve kendi genetik bilgilerini taşırlar. Evet doğru okuyorsun, mitokondriyal DNA’yı sadece anneler aktarır çocuklara. Bu aşamada ATP molekülü söz konusuysa babadan gelen hücrelerin etkisi ortadan kaybolur. Babadan gelen spermlerin bu konuda yavruya hiçbir katkısı yoktur.

ATP molekülü yani Adenozin Trifosfat ruh molekülü olarak da bilinir. ATP öylesine önemlidir ki bu molekülü eksik olan kişinin Yaradan ile bağlantısı zayıf olur. Çünkü var olan her şeyin yaratılmasını OL diyerek emretmiş olan kaynağın yapısı bu moleküle özdeştir.

Şükür ki bu bilgiler artık sırf kadim bilgiler olmaktan çıktı. Ehil bir merakla yapılan deneylerle de bu anlattığım gerçeklikler ispatlanmakta. Bu vesileyle bu konuları araştıran kıymetli bilim insanlarına da teşekkürlerimi sunuyorum.

Sahi kadının bu kutsal kasesi ne ara değersizleşti? Ne oldu da kadınlara özel bu bölgenin işlevi sadece çocuk taşımaya indirgendi? Belki de bu süper gücün farkında olup mevcut sistemlerin yok oluşundan korkan bir zihniyetti.

Özellikle Türkiye topraklarında haddinden fazla değersizleştirilmiş olan rahmin önemi önümüzdeki dönemde hızla yeniden anlaşılacak gibi görünüyor.

Aramızdan Netflix dizilerini takip edenler hatırlar. Kadınlarda dikkat çekecek ölçüde öne çıkan duru görü yeteneği Atiye dizisinde konu edilmişti. Dizinin başrolündeki kadın, annesinin soyundan aktarılan duru görü yeteneğiyle zaman yolculuğu yapıyordu. Henüz kontrol altına alamadığı bu yeteneğiyle gizemli olayları çözmeye çalışıyordu.

Dizinin senaryosundaki semboller ve kurguya yerleştirilmiş bilgiler ile zihinlerimiz tohumlandı. Yaradan tarafından kadına bahşedilen bu kabiliyeti tüm izleyenler olarak hatırlamış olduk.

Kadim bilgilerin yer aldığı ezoterik kaynaklara göre rahmin önemi çağlar öncesi medeniyetlerce biliniyordu. Bugünse unuttuğumuzu sandığımız bu derin dişi bilgelik kendi doğasına yabancılaşmış insana yeniden bu tür diziler, filmler ve romanlar aracılığıyla hatırlatılıyor.

Şimdi sevgili okuyucu seni zihninde bir soruyla baş başa bırakıyorum:

“Her kadın rahminin tam bir gizli güç kaynağı olduğunu bilse, dünya nasıl bir yer olurdu?”

Bu soruyu evrene sorup bırakıyorum ki bugün dünya üzerinde ve Anadolu topraklarında yaşayan tüm kadınların kader deyip geçtiği makus talihine sihirli bir değnek dokunmuş olsun.

12 Haziran’da doğumuyla bu yazıyı yazmama ilham olan minik Lidya belki de nesiller arasında kopmuş olan o köprüyü yeniden inşa eden bir iletişim perisidir.

İyi ki doğdun Lidya ve iyi ki o sihirli rahminde Lidya’yı taşıdın canım arkadaşım Nida.


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

ipek-sevmet
15 yılı aşkın süre kurumsal firmalarda yönetici asistanlığı ve marka iletişim uzmanlığı yaparken profesyonel koçluk, Reiki, Access Consciousness ve Theta Healing disiplinlerine ait çeşitli eğitimler aldı. Meme kanseri atlattıktan sonra kendini tamamen şifa çalışmalarına adadı.