İlişkiler

Spritüel bir kadına âşık olmak için 11 neden

Hayat bir yolculuk, bir okul derler. Belki de hayat bir okul gezisidir… Hem keşif hem eğlence hem ders. Mademki biz yaşamı ilişkiler üzerinden deneyimliyoruz. Ancak o zaman öğreniyoruz. Madem dünya aşktan yaratıldı. Madem aşkın kapısından kırmızı gülü almak için girerken, dikenleriyle de yaralanıyoruz. Belki de Rumi’nin dediği gibi ‘Bir dikenle yaralanmışsan onu sen dikmişsindir,’ sözünü deneyimliyoruz. Önce dikeni gülden biliyor sonra kendi içimize dönüyor ve dikenlerimizi fark ediyoruz. Hepsi güzel, hepsi doğru ama bu yazının konusu bu değil. Bu yazının konusu biraz eğlence biraz gerçek. Bu yazıda ruhsal ya da spritüel bir kadın neden şahane bir sevgili olur onu okuyacaksınız. 

1.Her şeyin bir nedenle meydana geldiğine inanır. 

Bu kadın hayatına giren erkeğin anlamını sorgular. Hayatına giren aşkı ona gelmiş bir hediye olarak görür. Aynı zamanda bunun bir ders olduğunu da bilir. Aşka hediye olarak baktığı için onun değerini bilir, anlamını anlar, buruşturup bir kenara atmaz. 

2.Mış gibi yapmaz!

Spritüel bir kadında mış gibi yapmak yoktur. Kendine yalan söylemediği için size de söylemeyecektir. Evrene yalan söylemenin bumerang etkisini gayet derinden farkındadır. Seviyorsa peşimden koşturayım diye sevmiyormuş gibi yapmayacaktır. İlgiyi alevlendirmek için kıskandırmaya çalışmayacak sizi de kıskançlıklarıyla boğmayacaktır. Seviyorsa seviyor gibi davranacak, sevmiyorsa da gönül kırmadan, yıkıp yakmadan araya mesafe koyacaktır. Ayrıca kimsenin mükemmel olmayacağını bilir, kendini kusurlarıyla gösterebildiği gibi sizin de kusurlarınız olduğunu anlayacaktır. 

3.Sıradan şeylerdeki güzelliği görür! 

Güzellik görenin gözündedir sözünü içselleştirmiştir. Etrafını saran en sıradan şeylerde bile güzellği görür. Aşkın, sevginin bir bütün olduğunun farkındadır. O nedenle, ailesini, arkadaşlarını, çevreyi, hayvanları, doğayı, bütün kâinatı kalbine alır. Kalbi bütün güzelliklere açılan bir okyanusa benzer. 

4.Denemekten asla vazgeçmez!

Her geçen anda daha iyi olmak için çabası vardır. Güneşe eğilen çiçekler gibi daha iyi olmaya doğru evrilir. Daha dengede, daha eğlenceli, daha iyimser, daha yapıcı. 

5.Bilinmeyen onu korkutmaz! 

Kendi ötesindeki dünyadan bilinmeyen dünyalardan tedirgin olmaz. Tam tersine bilinmeyenin içine dalar araştırır, dünyadaki maksimum mutluluğu kendine hayata ve size getirmek için çalışır. Teslimiyeti bilir ve bunun huzurunu çevresine yayar. 

6.Hayata inancı vardır! 

Her koşulda eğilip bükülmeden inancını koruyabilir. Zorluklardan kolay yılmaz, yola devam eder sizin de etmeniz için ışık ve ümit olur. Kendine inanmaktan vazgeçmez, sorumluluklarını zor şartlara rağmen yerine getirir ve daima güzel günlerin geleceğine inanır. 

7.Maddi zenginlikten büyülenmez! 

Parayla ve maddi kazanımlarla ilişkisi çok sağlıklıdır. Her şeyi maddi değeriyle ölçmez. Partnerinden gelen manevi hediyeleri, jestleri, anıları en değerli hediyeler kadar sevinç ve coşkuyla karşılar.    Aşk ve şefkat saçar!  

8.Sevgi ve şefkat doludur.

İnsanlara, hayvanlara, sokaktaki köpeklere, mırlayan kedilere, çiçeklere, yoksullara, yaşlılara, hastalara, yağmura, çimene toprağa, denize kuşa kısaca yaratılan her şeye sevgisi ve şefkati vardır. Yardımseverdir. İçten gelen bir nezaketi ve yumuşaklığı meltem gibidir.   

9.Doğa onun en yakın arkadaşlarından biridir. 

Doğayla inanılmaz bir bağlantı içindedir. Onu sık sık çıplak ayakla toprağa basarken, bir ağaca yaslanıp kitap okurken, denizi seyrederken, yıldızları ve gökyüzünü seyrüsefa ederken görebilirsiniz. Ruhu doğanın muhteşemliği ile beslenir ve bu güzel coşkuyu, size, her yere, tüm çevresine bulaştırır. 

10.Huzur içinde oturmayı sever. 

Melodramlar kraliçesi değildir. Arkadaşları gerçek arkadaş dediklerindendir. İlişkilerinde dürüstlük ve samimiyet arar. Saatlerce dingin bir şekilde oturabilir. Efsanevi kadın dırdırı yeteneği yoktur. Bütün kalbiyle partnerine güvenmek ister böyle biri olmadığı zaman yalnız kalmayı tercih eder. 

11.Her şerde bir hayır görür! 

Çevresindeki her şeyde bir güzellik ve iyilik görmeye meyyaldir. Nefret ve ikiyüzlülükle hiç işi olmaz etrafta bunlar gırla gitse bile. İnsanlığın kalbine inanır. Ve daima bu kalbi görmeye odaklıdır. Olumsuz durumlardan bile bir yaşam dersi çıkarır. Her şerde bir hayır olduğuna inanır. 

 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

kevser-aycan-saroglu
Kul, insan, kadın, gazeteci, yazar, editör, yazar kâşifi, rüya avcısı. Amerikan Dili ve Edebiyatı mezunu. Medya sektöründe çok uzun yıllar muhabir, editör, köşe yazarı olarak görev yaptı. Halihazırda büyük bir yayınevinde yayın danışmanlığı yapıyor. Kendisini ‘ebedi hayat öğrencisi’ olarak görüyor.